İÇ HASTALIKLARI KONGRESİNİN SPONSORLARI ACABA İLAÇ FİRMALARI MI?

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
obez kadın 4

A. Okan Çağlar’ ın yazısı:

16. İç Hastalıkları Kongresinde konuşan Prof. Dr. Sadi Güleç, isim vermeden Prof. Dr. Canan Karatay’ı eleştirmiş ve kolesterol ilaçlarının bırakılmasının yanlış olduğunu, içilmesi gerektiğini söylemiş ve “ilaçların bırakılması yüzünden yoğun bakıma alınan hastalar arttı” demiş.

Acaba yoğun bakıma alınan hastalar içinde kan kolesterolü herkesin yüksek mi? Lütfen bize bu sorunun cevabını verebilir misiniz Sn. Güleç, “neden kolesterolü düşük olanların damarları tıkanıyor? Kolesterolü düşük olup da damarları tıkanan hastaların oranı % 50 değil mi?”

Kolesterol ilaçlarının kullanılmasını sorgulayan “bağımsız” doktorların tutumunu, “Ebolalılarla kucaklaşın, öpüşün” demekle eş tutmanız ve bu saygın profesörler için “ağzı olan konuşuyor” demenizi gerçekten size hiç yakıştıramadık ve bu sözlerin istemeden ağzınızdan çıktığını düşünmek istiyoruz.

Gerçekten bu sözleri siz mi söylediniz? “Ebolalılarla kucaklaşın öpüşün demek ne kadar saçmaysa kalp damar hastası birine statin sende, işte erkekliğini bozar, oranı buranı ağrıtır, bunu ilaç firmaları kakalıyor demek o kadar saçma hurafedir… Türkiye’de vay bu ilaçlar niye kullanılıyor tarzında hani bel ağrısından daha sık görünen bir hastalık var bizde, ağzı olan konuşuyor hastalığı” Biz bir profesörden bilimsel ve inandırıcı açıklamalar bekleriz bu tarz bir yaklaşım bize son derece ilkel ve amacını aşmış görünüyor.

Sn. Güleç’in kendisi sanırım hiç statin kullanmamış ve sadece hastalarına yazmış. Ben (Okan Çağlar) 12 sene statin kullanmış bir kişi olarak neler kaybettiğimi şimdi anlıyorum. Gerçekten bu yaklaşımınız çok talihsiz. Dr. Duane Graveline’nin Lipitor Thief of Memory kitabını ve diğer kitaplarını okumanızı öneriyoruz. İsterseniz daha bir çok kitap önerebiliriz. Bir yerlerden başlamak lazım.

Sizden bir de şu soruya yanıt vermenizi rica ediyoruz.

Yüksek kolesterol damarları tıkıyorsa, kol damarlarını neden tıkamıyor? Bacak damarlarını neden tıkamıyor? Yüksek kolesterollü kan bu damarlara uğramadan mı geçiyor acaba? Bu damarla bypas ameliyatlarında tıkanık olmadığı için neden kullanılıyor? Ayni kan değil mi vücutta dolaşan?

Prof. Dr. Sadi Güleç’e açık çağrı… Lütfen bizim hikayemizi okuyun ve insanları ilaca değil sağlıklı beslenmeye yönlendirin!
http://woto.com/kolesterol

İlaç satışları düştükçe maalesef ilaçlarla duygusal bağı olan herkes konuşacak gibi görünüyor. Son olarak da Sn. Güleç’e şunu sormak istiyoruz. 16. İç Hastalıkları Kongresinin sponsorlarını, destekçilerini öğrenebilir miyiz?

Buradan da Sadi Güleç’in konuşmasına ulaşabilirsiniz. http://www.medyafaresi.com/video/409856

Sağlıklı Yaşıyoruz
Ailesi Adına A. Okan Çağlar

Siz de yorumunuzu paylaşın: