ÖNEMLİ OLAN HALKIN BİLİNÇLENMESİ, GERİSİ TEFERRUAT!

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Sağlıklı Yaşıyoruz ekibinden Okan Çağlar‘ ın yazısı:

İşte öğretmenlik bu! Eğitim yalnızca teorik bilgilerin aktarımından ibaret değil, o bilgilerin nasıl hayata geçirileceğinin gösterilmesi ve öğretmenin model olabilmesi eğitimin en önemli unsuru.

Sağlıklı Yaşıyoruz sayfasının A Takımı üyesi ve moderatörü öğretmen arkadaşımız Özgen Özen mükemmel bir eğitimci olduğunu gösterdi. Öğrencilerinin Tubitak Bilim Fuarı için hazırladıkları proje konuları: “Glisemik İndeks“, “Doğal Fermantasyon – Sirke Yapımı“, “Kimyasalsız Doğal Temizlik“.

Bu öğrenciler sağlıklı yaşamakla ilgili bu bilgileri ediniyorlar, sonra proje hazırlarken bilgileri kullanıyorlar, deneyler yapıyorlar. En önemlisi de bu bilgileri ailelerine de aktaracaklar, onlar da başkalarına. Eğitimin etkileri yayılacak.

İşte kendi etki alanında kalarak olumlu değişim ve dönüşümlere öncülük etmek böyle bir şey. Hepimizin kendi etki alanımızda kalarak olumlu değişimleri tetiklememiz mümkün. Daha sağlıklı bir gelecek için bunu yapalım.

Özgen Özen arkadaşımızı gönülden kutluyoruz, onunla ve öğrencileriyle gurur duyuyoruz.

Prof. Dr. Canan Karatay konuşmalarında hep şunu söyler “Önemli olan halkın bilinçlenmesi, gerisi teferruat“.

Canan Hoca gerçekten çok haklı. Bir takım çıkar çevreleri istedikleri kadar Canan hoca ile uğraşsınlar, mahkemeye versinler, istedikleri kadar TV’lerde kamu spotları yayınlatsınlar, gazetelerde alay etsinler, istedikleri kadar doktorlara sponsor olsunlar önemli değil.

Toplum bilinçlendiği sürece amaçlarına ulaşmaları mümkün değil.

Yazı için 1 yorum yapılmış:

 1. Canan Karatay dedi ki:

  Büyük Önder MUSTAFA KEMAL diyor ki:

  ‘HATTI MÜDEFAA YOKTUR, SATHİ MÜDEFAA VARDIR’

  Bizler de sathi müdefaa yapıyoruz aslında.

  Sathi müdefaa kazanıyor giderek, o zaman hatlar da yavaş yavaş, bir bir çökecekler.

  Çökmeye de başladılar bile!

Siz de yorumunuzu paylaşın: