İLAN PANOLARINDA DOKTOR REKLÂMI SOSYAL MEDYADA TEPKİ TOPLADI

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Doktorlar özel hayatlarında istedikleri kılık kıyafeti giyebilirler; buna kimsenin karışma hakkı olamaz. 

Dr. Şükran Sakarya' nın bir reklâm panosunda yer alan ilanda pullu payetli bir elbise giymesi de kendi bileceği bir iştir.

Burada yanlış olan giydiği kıyafet değil "hasta kabulüne başladığı" şeklinde reklâm yapılmasıdır ve bildiğim kadarıyla bunun bir müeyyidesi vardır. 

Doktorların mesleklerini icra ederken yani hasta bakarken veya hastalara herhangi bir müdahalede bulunurken giyecekleri kıyafet de bellidir. 

Bir yoğun bakımcıyla poliklinik doktorunun ameliyat ekibinde bulunan biri ile adli tıp doktorunun kıyafetleri aynı olamaz.

Doktor hanım kendinin bir güzel reklâmını yapmış oluyor; bana göre bu vesileyle sağlayacağı menfaat alacağı cezadan kat be kat fazla olacaktır.

Çok kısa bir zamanda Seda Sayan' ın programına çıkarak ününe ün katması da sürpriz olmayacaktır.

Gelelim neticeye

Doktor hanımın reklâm yapıyor diye sosyal medyada tepki toplamasının bir ehemmiyeti yok.

Hacısı, hocası, televizyonlarda ve gazetelerde tanıtım-bilgilendirme adları altında doğrudan veya dolaylı olarak her gün şakır şakır reklâm yaparken parası ödenen bir panoda "hasta kabulüne başlandığının" bildirilmesinin ne sakıncası olabilir?

Çağımız reklâm çağıdır.

Ayrıca Zeki Müren' in de dediği gibi "Reklâm reklâmdır. İyisi kötüsü olmaz".

Şu kasvetli korona günlerinde bırakın da biraz da tebessüm edelim.

***

Medimagazin' in haberi:

Bursa'da Uz. Dr. Şükran Taştan Sakarya'nın reklam panosunda yer alan ilanı sosyal medyada tartışma yarattı. Sakarya'nın "Hasta kabulüne başlamıştır" şeklindeki ilanı sosyal medyayı ikiye böldü.

Billboardlarda yer alan 'doktor reklamı' sosyal medyada tepki topladı
 

Bursa'da Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak görev yapan Uz. Dr. Şükran Taştan Sakarya'nın reklam panosunda yer alan " Hasta kabulüne başlamıştır" ilanın sosyal medyada paylaşılmasının ardından tartışma yarattı.

Sosyal medyadan doktorun reklam panosunda yer alan ilanına, "mesleğin düştüğü hale bak, sağlık sektörünün geldiği durum" gibi yorumlar yapılırken diğer taraftan "albüm tanıtımı sandım, istek ilaç yazabiliyor muyuz" gibi yorumlar da geldi.

19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakultesinden 2002 yılında mezun olan Uz. Dr. Sakarya'nın resmi internet sitesinde yer alan biyografisinde şu ifadeler yer alıyor: 

"1996-2002 yılları arasında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakultesinden mezun oldum. 2004-2009 yılları arasında aynı üniversiteden Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Uzmanlığımı aldım. 2009 yılından 2020 yılına kadar Çekirge Devlet Hastanesinde Uzman Hekim olarak görev yaptım. Bu süreçte tamamlayıcı tıp alanına olan ilgimden ötürü Mezoterapi, Ozonterapi, Nöralterapi Scalp Akupunktur, Manuelterapi ve Medikal Estetik alanlarında eğitimler ve sertifikalar aldım. Bu alanlarda özel muayenehanemde hastalarıma hizmet vermekteyim."

Kaynak: https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-billboardlarda-yer-alan-doktor-reklami-sosyal-medyada-tepki-topladi-11-681-97614.html

***

Onedio' nun "Pullu Payetli Elbisesiyle Billboard Reklamı Veren FTR Uzmanı Dr. Şükran Taştan Sakarya Herkesi İkiye Böldü" başlıklı haberi:

Doktor dediğimiz zaman çoğumuzun aklına asık suratlı, ciddi ve az bir şey de korkutucu meslek çalışanları gelir. En azından küçüklükten beri aklımıza yerleştirilen algı bu. Ancak doktorlar artık bu kalıplardan sıkıldı. Bilgi birikimlerini dış görünüşleriyle sınırlandırmak istemeyen uzmanlardan biri olan Dr. Şükran Taştan Sakarya, Bursa'da verdiği ilanla gündemde. Gelin bakalım neler olmuş?

Doktorlar son zamanların en çok gündemde olan meslek grupları. Zor bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde onların değerini daha çok anladık. Ancak gündüz kuşağı programlarına çıkan doktorlar herkesi ikiye bölmüş durumda.

Geçtiğimiz günlerde Seda Sayan'ın programına çıkıp dans eden Kalp Damar Cerrahı Banu Küçükpolat, bu tartışmaların odak noktasındaki isimlerden biri olmuştu.

Şimdi ise sırada FTR Uzmanı Şükran Taştan Sakarya var. Kendisi daha önce televizyon programlarına çıkmış bir tıp doktoru ama tartışma bu yüzden çıkmadı.

Şimdi ise sırada FTR Uzmanı Şükran Taştan Sakarya var. Kendisi daha önce televizyon programlarına çıkmış bir tıp doktoru ama tartışma bu yüzden çıkmadı.

Geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısının paylaştığı şu billboard fotoğrafı, sosyal medyada epey bir konuşuldu.

Fotoğrafta Uzm. Dr. Şükran Taştan Sakarya'nın pullu bir elbiseyle kliniğinde hizmete başladığı reklamı yer alıyor.

Dr. Şükran bu konuyla ilgili eleştirilere kızının bir sorusuyla yanıt vermiş aslında.

Şükran Taştan Sakarya'nın Instagram hesabına bakıldığında kendisinin oldukça şık ve giyimine özen gösteren, renkli bir doktor olduğu görülüyor.

Şükran Taştan Sakarya'nın Instagram hesabına bakıldığında kendisinin oldukça şık ve giyimine özen gösteren, renkli bir doktor olduğu görülüyor.

Kimdir, nedir diye araştırınca da şöyle bir sonuç çıkıyor kendi sitesinde: "1996-2002 yılları arasında 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakultesi'nden mezun oldum. 2004-2009 yılları arasında aynı üniversiteden Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Uzmanlığımı aldım".

'2009 yılından 2020 yılına kadar Çekirge Devlet Hastanesinde Uzman Hekim olarak görev yaptım. Bu süreçte tamamlayıcı tıp alanına olan ilgimden ötürü Mezoterapi, Ozonterapi, Nöralterapi Scalp Akupunktur, Manuelterapi ve Medikal Estetik alanlarında eğitimler ve sertifikalar aldım. Bu alanlarda özel muayenehanemde hastalarıma hizmet vermekteyim.'

Seçtiği kıyafetlerle birlikte verdiği billboard ilanı tartışma yaratan Dr. Şükran'la ilgili negatif yorum kadar pozitif yorum da çok sosyal medyada.

Kaynak: https://onedio.com/haber/pullu-payetli-elbisesiyle-billboard-reklami-veren-ftr-uzmani-dr-sukran-tastan-sakarya-herkesi-ikiye-boldu-1008916

***

Yazı için 3 yorum yapılmış:

  1. Sinem dedi ki:

    Amerikalı artistlere benziyor. Bu resimlerin altına yabancı isim yazsalar vallahi inanırım billahi inanırım.

  2. Melda dedi ki:

    Yakışmamış olmamış rezalet skandal berbat… başka ne denebilir

  3. Zafer Nuri dedi ki:

    Allah için çok güzel bir kadın … Keşke doktor olmasaydı.. Harcamış kendini.

Siz de yorumunuzu paylaşın: