KABARTMA TOZUYLA KANSER TEDAVİSİNE 5 BUÇUK YIL HAPİS

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Bu olayda kullanılan sodyum karbonatı bir ilaç olarak görmemek gerekir, adı üzerinde mutfaklarda kullanılan bir madde yani kabartma tozu.

Anlaşılan o ki Dr. Simoncini hepimizin yiyeceklerle beraber aldığı karbonatın dozunu kaçırmış, vücuda girme yolunu karıştırmış, hepsi bu!

Yüksek doz C vitamini de işe yaramaz

Bir de kansere karşı yüksek doz C vitaminini tavsiye edenler vardır.

Bana göre bu da tamamen faydasız beyhude bir uygulamadır hatta bunun da ötesinde zararlı olma ihtimali çok fazladır.

high dose vitamin c cancer ile ilgili görsel sonucu

Alkali beslenme safsatası

Bu arada tüm dünyada olduğu gibi bizde de sayıları her geçen gün artan “alkali beslenme” çılgınları var.

Bu tamamen safsatadır, abesle iştigaldir.

Tek bir beslenme vardır ki o da “adam gibi beslenmedir“.

Modaya uyup alkali takılmak isteyenlerin akıllarına asit sıkmış olmak istemem.

Herkesin hayatı kendinedir, isteyen asit isteyen nötr isteyen de alkali beslenir, kendi bilir.

USA’ da her sene 106 bin kişi ilaç yan etkilerinde ölüyor

İyi de her sene tüm dünyada eczanelerde satılan üstelik de yüksek meblağlar ödenen ilaçlar yüzünden ölenlere ne demeli?

Zaten kanser hastalarının çoğu kanserden değil kemoterapi, radyoterapi, ameliyat gibi tedavilerin sebep olduğu komplikasyonlar yüzünden ölmüyor mu?

Daha geçen gün genç bir insan boğaz gargarasına bağlı anafilaksiden hayatını yitirmedi mi (1)?

doctor in prison ile ilgili görsel sonucu

Tıbbın bizzat kendisi ölümlerin başta gelen sebeplerindendir.

USA’ da her sene 12 bin kişi gereksiz ameliyatlar yüzünden, 7 bin kişi tıbbi hatalardan, 20 bin kişi hastanelerde yapılan diğer yanlışlardan, 80 bin kişi hastane enfeksiyonlarından, 106 bin kişi ilaçların yan etkilerinden hayatını kaybediyor (2).

Bu tıp canavarı karşısında Dr. Simoncini pek masum kalıyor ne dersiniz.

Yoksa hastaları ölen tüm doktorlara beşer sene mi vermeli? 

Kaynaklar:

1. http://www.superhaber.tv/gargara-yapti-oldu-104393-haber

2. http://www.health-care-reform.net/causedeath.htm

***

BBC’ nin haberi:

Kanseri sodyum bikarbonatla (kabartma tozu) tedavi ettiğini iddia ederek bir hastasının ölümüne neden olan İtalyan doktor Tullio Simoncini 5 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tullio Simoncini, kanserin bir tür mantardan kaynaklandığını ve sodyum bikarbonat enjeksiyonuyla tedavi edilebileceğini iddia ediyordu.

Uyguladığı tedavi yönteminin bilimsel olmaması ve kasıtsız adam öldürme suçlamaları üzerine Simoncini 2006’da meslekten ihraç edilmişti.

Bunun üzerine Arnavutluk’ta doktorluk yapmaya başlayan Simoncini, sodyum bikarbonatlı kanser ‘tedavisini’ bu ülkede sürdürmeye devam etti.

kabartma tozu ile ilgili görsel sonucu

Metabolik alkaloza neden oldu

İtalyan basınındaki haberlere göre 2012’de beyin tümörü teşhisi koyulan 27 yaşındaki İtalyan Luca Ernesto Olivotto da, internette yaptığı araştırmada “Simoncini metodu” denilen bu “tedavi yöntemini” keşfetti.

Olivotto’nun detaylı bilgi almak için irtibata geçtiği Tullio Simoncini, bu tedavi yönteminin “yüzde 70 oranda hayat kurtardığını ve yan etkilerinin çok az olduğunu” söyledi. Bunun üzerine Olivotto, Simoncini metodunu denemek için Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gitti.

Simoncini’nin damardan sodyum bikarbonat enjekte ettiği Olivotto iki gün sonra ağır metabolik alkaloz (kandaki ve öbür vücut sıvılarındaki asit düzeyinin aşın derecede düşük ya da alkali düzeyinin çok yüksek olması) nedeniyle hayatını kaybetti.

Olivotto’nun ölümüyle ilgili Roma’da açılan davada karar hafta içinde açıklandı. Mahkeme, Simoncini’yi ölüme sebebiyet vermek ve görevini kötüye kullanmaktan suçlu bularak 5 yıl 6 ay hapse mahkum etti.

Simoncini’nin asistanı Roberto Gandini’ye de 2 yıl hapis cezası verildi.

Kaynak: http://www.bbc.com/turkce/haberler-42767889

Yazı için 7 yorum yapılmış:

 1. Aytekin dedi ki:

  İnsanlar kanserden değil kemoterapiden ölüyor.

 2. Mert dedi ki:

  İlaçtan ölürse bir şey yok kabartma tozundan ölünce 5 sene mapushane. İyi be.

 3. selo dedi ki:

  Tıp milyonlarca liralık ilaçlarla öldürüyor bu adamcaz hiç değilse mutfakti kabartma tozuylan tedaviye kalkışmış.

 4. hakan dedi ki:

  Hocam aydinlattiginiz icin tesekkürler
  Denize düsen yilana sarilirmis. insanlar modern tibbin care bulamadigi, gözgöre göre ölüme terk ettigi bir zamanda bir alternatif arayip sagliklarina tekrardan kavusmayi ümit ettikleri durumlarda en azindan ümitlerini kirmamak gerekir diye düsünüyorum sizde bir hekimsiniz bunu en iyi sizin bilmeniz gerekir , hic olmazsa moreller yerine geliyor zaten endüstrinin zehirledigi bir ortamda hic olmazsa morelden ve ümitten sagliklarina kavusmaya calisiyorlar saygilar

 5. özcan dedi ki:

  Bu bir ümit ticaretidir ve kanserli hastaları sömürmekten başka bir şey değildir hakan beyefendi. Kabartma tozu ile kanser tedavi ediyoruz demenin davul tozu ile ticaretten ne farkı var???

 6. Tahir dedi ki:

  Hocam merhabalar. Okudugum bir yazida karbonatin su ile oral yoldan alinacagi yaziyordu. Haberde ise damardan enjekte edildigi yaziyor. Acikcasi yapildigi iddaa edilen tedavi bana pek mantiksiz gelmedi. Sonucta ilac firmalarinin bu hastaliktan eşek yukuyle para kazandigini dusunursek bu kadar basit bir tedavi islerine gelmeyecektir. Bence bu bir komplo veya sanssizlik olabilir. Yani buna inanmak istiyoruz. Kemoterapi veya ilaclar

 7. Güneş dedi ki:

  Hocam kanser tedavisinde sıvı hardal gazının (kemoterapi ilacını) başarı oranı %2.5 olduğu söyleniyor.Buna rağmen hastalara uygulanıyor.Sizce neden? Kabartma tozu denilen maddeyi ben ve bir çok insan uzun zamandır kullanıyoruz ve herkes çok memnun.İngiliz karbonatı ( siz doktorların kabartma tozu dediğiniz) vücut ph yükseltiyor ve patojenlerin üremesini engelliyor,yani hastalıkları engelliyor, bunu araştıran herkes anlayabilir.karbonatla iyileşen insanların geri dönüşleri facebookta KEMAL CAN MİLAR sayfasında isteyen görebilir.

Siz de yorumunuzu paylaşın: