DOKTORLAR HASTALARINA ÖRNEK OLMALIDIR

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Doktorlar davranışlarıyla, hareketleriyle, yemeleri içmeleriyle, oturup kalkmalarıyla topluma rol model olmak zorundadır.

doctors eat fast food ile ilgili görsel sonucu

Sigarasından aldığı derin nefesi halkalar çıkararak üfleyen, birasını şapırdatarak içen bir doktorun tavsiyelerine hiçbir hastası uymaz.

İlgili resim

Grip aşısı yaptırın diyen bir doktor kendisi aşı olmuyorsa hastaları da yaptıracakları varsa da yaptırmaz.

doctors as role model ile ilgili görsel sonucu

Hastalarına adam gibi beslenin diyen bir doktor madam gibi besleniyorsa kimse onu kaale almaz.

OBESE DOCTOR ile ilgili görsel sonucu

Hareketli olun, her yere yürüyün, asansör kullanmayın, merdivenleri yürüyerek çıkın diyen ama kendileri yürüyen merdivenleri tercih eden kardiyologlara da kimse inanmaz hatta ilacına da güvenmez.

Resim

Fotoğraf bir kardiyoloji kongresinde çekilmiştir. Kardiyologların hepsi çıkarken de inerken de yürüyen merdivenleri kullanıyor.

Hadi gelin de bu kardiyologların tavsiyelerini yerine getirin.

Kaynak: https://twitter.com/FructoseNo/status/1178773869219340288?s=20

Yazı için 4 yorum yapılmış:

 1. Fadime Kaynak dedi ki:

  Şu masasında oturan obez doktora bittim vallahi. ne tatlı adam ya. Acaba kim ki?

 2. erdinç kaya dedi ki:

  iyi örnek olan da var olmayan da karakter meselesi

 3. Burak dedi ki:

  Evet doktorlar çok güzel örnek oluyorlar davranışlarıyla. Gripten her sene 80bin insan kaybedilmesine rağmen Türkiyede her yıl, korona ölümlerini asla sorgulamadılar. Verdikleri ilaçların yan etkilerini asla göz önüne almadılar. Hastalardan önce paniğe kapılıp tüm analitik düşünme becerilerini kaybettiler. Sırf kan değerlerine bakarak, sanki ilk kez bir hastalık ciğere tutunuyor gibi sırf ciğerde tutunma var diye yoğun bakımlara hasta kabul ederek Sağlık Sistemininin işleyemez hale gelmesinde her biri kendine göre büyük katkılar sundu. Çok güzel örnek oldular.

 4. Burak dedi ki:

  Eğer çekinceleri varsa bir hekim sıfatıyla korona aşıları konusunda çekincelerini dile getirmek yerine önce sağlıkçıların aşılanmasını eleştirerek adeta halkın ardına saklanan doktorların olduğunu da eklemekte fayda var. Açıkçası Şahsen ben güvenimi kaybettim doktorlara. Bu güvene layık kalabilmiş hekimler müstesna.

Siz de yorumunuzu paylaşın: