BU DA GEÇER AMA UNUTURSAN GERİ GELİR

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Melih Altınok‘un yazısı:

Bence insanoğlunun iki büyük yanılgısı var…
İlki içinde yaşadığı evreni bütünlükçü şekilde anladığı ve yorumladığı yanılgısına düşen tek canlı olması.
İkincisi de aslında ilkin bir sonucu. İçinde bulunduğu durumun, algıladığı dengenin, düzenin ilelebet süreceğine olan inancı.
Unutmak istiyorsunuz biliyorum. Ama aynı delikten iki kez ısırılmayın diye hiç unutturmayacağım. Zira küresel ısınma, et yemeyin, süt içmeyin cart curt derken yine deniyorlar, yokluyorlar
Evet, pandemiyi hatırlayın.

O günlerde “aşı” dedikleri sıvı dayatmasını kabul etmediğim için adeta deli muamelesi görüyordum. “Nereye kadar direneceksin?” diye soruyorlardı.
“Yurtdışına çıkıyorsun, işinden geri kalırsın, git bari inaktif aşılardan vurul, kurtul” diye akıl veren itidalli büyüklerim vardı.
“Hep böyle mi sürüp gidecek? Ömrümüzün sonuna kadar aşılanacak, sokağa çık deyince çıkacak, gir deyince eve girecek, açık havada bile ağzımızı bezleyecek değiliz ya? Bu kolektif delilik elbet bitecek” diyordum.
Yüzüme çok garip, marjinal bir şey söylemişim gibi bakıyorlardı.
Bugünlerde “öyle” bakmıyorlar.
Çünkü ünlülerin reklamını yaptığı mRNA aşısı üreticileri yargılanıyor.
Daha geçtiğimiz gün Amerikan Senatosu’nda sağlık personeline bu sıvıyı dayatanlar sorgulanıyordu.
Dün de Türkiye’de pandemi döneminde kesilen para cezalarının iade edileceği açıklandı.
Ekranlardan “Köpek gibi aşı olacaksınız, vahşi hayvanlar gibi vurulacaksınız” diyen sözde hekimler, gazeteciler ölü taklidi yapıyorlar.
Köşesine, biosuna “evde kal” mottosunu iliştiren “devrimciler”, DSÖ’nün küresel politikalarına laf söyledik diye üzerimize saldırtılan “İslamcılar” tweet’lerini siliyorlar, kıvırıyorlar.
Naçizane bir tavsiye…
Bir anda ortaya atılan, medyanın tek ses olduğu ve görülmemiş şekilde kabul gören, sorgulanması bile suç sayılan ne varsa bilin ki yüzde 99 propagandadır.
O yüzde 1 için de ne zaman biteceğini ancak Allah’ın bileceği hayatımızın yüzde 99’ını zehir etmeye, korkarak yaşamaya değmez.

Kaynak: https://www.sabah.com.tr/yazarlar/melihaltinok/2023/08/06/bu-da-gecer-ama-unutursan-geri-gelir

***

Siz de yorumunuzu paylaşın: