ALZHEİMER İÇİN ALÜMİNYUM UYARISI

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
Alzheimer kadın

Hürriyet’ te Birce Bora’ nın haberi:

İngiltere’deki Keele Üniversitesi’nden bilim insanları kozmetik ürünlerde ve yiyeceklerde bulunan Alüminyum parçacıklarının zamanla beyinde birikerek Alzheimer hastalığına neden olabildiğini söyledi.

İngiltere’deki Keele Üniversitesi’nden bilim insanları kozmetik ürünlerde ve yiyeceklerde bulunan Alüminyum parçacıklarının zamanla beyinde birikerek Alzheimer hastalığına neden olabildiğini söyledi.

Frontiers of Neurology dergisi için konuyla ilgili bir makale kaleme alan Alzheimer araştırmacısı Profesör Chrisopher Exley, “İnsan beyninde alüminyuma rastlanıyor olması hepimiz için bir uyarı olmalı, alüminyum çağının tehlikelerine karşı harekete geçmeliyiz. Alzheimer hastalığı insanlarda kronik alüminyum zehirlenmesinin bir göstergesi olabilir” dedi.

Bugünlerde alüminyumun içme suyuna, yiyeceklere ve kozmetiklere eklendiğini söyleyen bilim insanı ayrıca sıkça kullandığımız aspirin ve antiasit gibi ilaçların içinde de alüminyum bulunduğunu belirtti.

Profsör Exley “Beyindeki Alüminyum birikimi belli bir seviyeye ulaştığında nerönlar artık bununla başedemiyor. Eğer alüminyum birikimine maruz kalan beyin zaten hali hazırda kojeneratif bir hastalığa meyilliyse, hastalık hız kazanıyor ve daha saldırgan oluyor. Bu durum çevre felaketlerinde yüksek miktarda alüminyuma maruz kalan kişilerde zaten görüldü ” dedi.

1988 yılında İngiltere’nin Cornwall kentinde 20 ton alüminyum sulfat içme suyuna karışmıştı. 59 yaşındaki Carole Cross bu olaydan sonra Alzheimer hastalığının nadir ve aşırı derecede agresif bir türüne yakalanarak hayatını kaybetmişti.

Adli tabip Cross’un beyninde yüksek miktarda Alüminyum bulunduğunu açıklamıştı.

Yazı için 2 yorum yapılmış:

  1. Yavuz Erol dedi ki:

    İlaçlara da aliminyum ve aliminyuma benzeyen titanyum konuluyor. Sadece ilaçlara değil kahve beyazlatıcıları, Sakız’lar,gıdalar,diş macunları vs. İlaçlardan bu titanyum çıkartılmalı. Çünkü diabet, bunama, kanser yapıyor

  2. Zeki öğür dedi ki:

    Kesinlikle yanlış etken olabilir sebep değildir dikkat edilirse insulin direnci yüksek hastalarda çıkıyor arastirma eksik yada dogru değildir ben alimunyum mahsun demiyorum amam Alzehemir nedeni vucudun şekeri parcalayamamasi beyinde leke oluşturması

Siz de yorumunuzu paylaşın: