ERKEKLER SUSMAYIN

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Hürriyet gazetesinin haberine göre, internet üzerinden sipariş verdiği cinsel güç artırıcı hap yerine “salatalık” gönderilen “erkekler” utandığı için susuyormuş.

Hap yerine “salatalık” gönderen bu zeki insanlara “dolandırıcı” yakıştırması yapan gazete ayıp ediyor, onları şiddetle kınıyorum.

Bu kişiler kesinlikle “dolandırıcı” falan olamaz, olsa olsa “beslenme uzmanı“, “yaşam koçu“, “hayat gurusu” veya benzeri başka bir meslek erbabıdırlar.

Özellikle salatalığın seçilmesi birçok mesajı barındırıyor:

BİR: Siparişçilerini kibarca “hıyar” yerine koyduklarını anlatmış oluyorlar.

İKİ:Bir daha böyle hıyarlık yapmayın” uyarısında bulunuyorlar.

ÜÇ: Salatalık bir takım abuk subuk kimyasal maddelerden daha faydalıdır demek istiyorlar.

DÖRT: Sağlıklı olmanın, cinsel gücü artırmanın haplarla değil “sağlıklı beslenme” ile mümkün olabileceğini vurguluyorlar.

BEŞ: İnternetten cinsel gücü artırıcı hap peşine düşmenin “hapı yutmakla” eşdeğer olduğunun altını çiziyorlar.

ALTI: Esas büyük dolandırıcılığın şifalı bitkiler üzerinden yapılabileceğini ima ediyorlar.

Gelelim neticeye

BİR: Sahte ilacın yanı sıra çoğu zaman “domates, salatalık, 3’ü bir arada kahve, zeytinyağı, el kremleri” gönderilmesinin neresi dolandırıcılık biri bana izah etsin.

İKİ: Dolandırıldığı iddia edilenler içinden “Salatalıklar çok iyi geldi, işimizi halletti” diyen biri çıkarsa ne olacak?

ÜÇ:Sebze ve meyvelerin faydalı olacakları organa benzediğini” iddia eden otçu-çöpçü takımının olayın içinde olması da kuvvetle muhtemeldir.

Hürriyet gazetesinin haberi:

Sipariş verdiği cinsel gücü arttırıcı hap yerine kargodan salatalık gibi ürünler çıkınca dolandırıldığını anlayan erkek utandığı için susuyor. Dolandırıcılar da bu sayede yılda 50 milyon liralık vurgun yapıyor.

Kaçakçılıkla mücadele polisi, 2014 yılında, internet, sosyal medya, çağrı merkezleri üzerinden ve şifalı bitkiler adı altında açılan işyerlerinden “cinsel gücü artırıcı” adı altından sahte ve sağlığa zararlı hap, jel, sprey gibi ürünler satarak dolandıranlara yönelik 367 operasyon yaptı.

Baskınlarda 560 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin yüzde 90’ı mahkemece serbest bırakılırken, yüzde 10’u ise sağlığa zararlı olduğu kesinleşmiş ilaçlar sattıkları belirlenince tutuklandı.

3′ ü bir arada kahve

Dolandırıcıların, sipariş veren kişilere sahte ilacın yanı sıra çoğu zaman “domates, salatalık, 3’ü bir arada kahve, zeytinyağı, el kremleri” gönderdikleri de belirlendi.

Cinsel performans için sipariş veren ve dolandırılan kişilerin “erkeklik gururu”, “erkekliğime laf gelir”, “çevreden duyulur” korkusuyla şikâyetçi olmadığı, bunu fırsat bilen dolandırıcıların da her gün yeni bir yöntemle dolandırmaya devam ettikleri belirtildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı raporda, bu yöntemle dolandırıcıların yılda 50 milyon liralık vurgun yaptığı tespiti yer aldı. Ancak şikâyetçi ve mağdur bulamadıkları için yasal işlem yapma konusunda sıkıntılar yaşandığı vurgulandı.

Kimliğiniz gizli tutulacak

Bilişim ve Siber Suçlarla Mücadele polisiyle ortak çalışmalar yürüten Kaçakçılık polisi, mağdurlara “Deşifre olmayacaksınız, kimliğiniz gizli tutulacak, dolandırıcılara teslim olmayın” çağrısında bulundu.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27815538.asp

Siz de yorumunuzu paylaşın: