Dünyanın en büyük çikolata üreticilerinden ABD’li Mars firması,  İngiltere ve İrlanda’da Galaxy’nin Teaser bar, Counters ve Minstrels ürünlerini geri çağırma kararı aldı. İngiliz medyasının son dakika geçtiği bilgiye göre; kararın bu ürünlerde ölümcül Salmonella bakterisi taşıma riski nedeniyle alındığı öğrenildi.

İngiliz İndependent gazetesinde yer alan habere göre, firma tarafından çikolataların tüketilmemesi çağrısı yapılırken, “Tüketiciler, ürünleri muhafaza etmeli ve tüketici memnuniyeti ekibiyle iletişime geçmeli” açıklamasında bulunuldu.

Söz konusu ürünlerin son kullanma tarihlerinin, 9 Mayıs 2018 ya da 18 Mayıs 2018 olduğunu belirten Mars sözcüsü, bu ürünlerin “yalnızca az bir miktarının” İngiltere ve İrlanda’da dağıtıldığını aktardı.

Mars, 2016 yılında bir tüketicinin Snickers içerisinde bir parça kırmızı plastik parçası bulmasının ardından 55 ülkede Snickersları toplatmıştı.

Kaynak: http://www.msn.com/tr-tr/haber/dunya/%c3%a7ikolata-devinde-%c3%b6l%c3%bcmc%c3%bcl-bakteri-%c5%9foku/ar-BBCngdw?li=AAatXwc&ocid=ientp