GDO’ CU PROFLARI ZORLAYAN SORU: GDO’ NUN FAYDASI NE?

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Habertürk Gündem’de Senem Toluay Ilgaz konut ettiği Prof. Dr. Ali Esat Karakaya, Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı ve Yeni Söz Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kemal Özer, eski Biyogüvenlik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hakan Yardımcı, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta ve Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Ahmet Atalık ile GDO’lu ürünler konusu tartışıldı.

GDO’nun tehlikesine vurgu yapan Kemal Özer, Ahmet Rasim Küçükusta ve Ahmet Atalık karşısında  GDO’yu ateşli bir şekilde savunan Ali Esat Karakaya ve Hakan Yardımcı madara oldu.

GDO’nun faydası nedir, GDO’su ürünlerden farkı ne” sorularına sözde profesör olan Ali Esat Karakaya’nın “Ne bileyim ben” şeklinde cevap vermesi şaşırtrken, yine sözde profesör olan Hakan Yardımcı’nın ise Ahmet Rasim Küçükusta’nın defalarca sorduğu sorulara cevap vermek yerine kaçamak cevap vermesi ve kızararak sık sık terini silmesi dikkatlerden kaçmadı. 

Kaynak: http://www.yeniakit.com.tr/video/gdocu-proflari-zorlayan-soru-gdonun-faydasi-ne-20577.html

Yazı için 2 yorum yapılmış:

  1. Kaya Aktaş dedi ki:

    Madara oldular sözüne aynen katılıyorum. Prof unvanlı bir kişinin sayın Küçükusta’ nın sorusuna cevap yerine alakasız şeylerden bahsetmesi onu daha da küçük düşürdü. Çıkıp erkek gibi evet, GDO’ nun bir faydası yok ve bir takım riskleri de var deseydi onurunu korumuş olurdu. Üstelik de bu kişi Biyogüvenlik Kurulu Başkanı. varın bu adamların aldıkları kararların kimin hayrına olduğunu düşünün. yazık ama çok yazık!

  2. Ömer Niyazi dedi ki:

    Ahmet Hoca, GDO’ nun diğerlerinden ne üstünlüğü var diye defalarca sordu sordu sordu ama Hakan bey de Ali Esat bey de tek kelime cevap veremedi. Sanki bu soruyu hiç duymamış gibi yaptılar ki aslında bu net bir cevaptı. GDO’ nun bir faydası olsaydı bunu bir de allayıp pullayıp süsleyip anlatırlardı ama yok. GDO’ nun risk ve zarardan başka bir özelliği yooook.

Siz de yorumunuzu paylaşın: