TİP 2 DİYABETE NİYET ALZHEİMER’ E KISMET

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

BİR: Aslında tip 2 diyabet de Alzheimer de bambaşka klinik tablolarda karşımıza çıksalar da her ikisinin kökeninde “hayat tarzı yanlışları” yatar.

Bunların başında da yanlış beslenme gelir.

Tip 2 diyabetin de Alzheimer’in de tüm diğer kronik enflamatuar hastalıkların (kanserler, damar sertliği, astım ve alerjiler, romatizma, depresyon, kemik erimesi, Hashimato…) da temel sebebi modern tıbbın dayattığı işlenmiş tahıl ve şeker, bitkisel yağ ve margarin ağırlıklı; tereyağı ve sağlıklı hayvansal yağlar, maya ve liften fakir beslenme modelidir.

Zaten Alzheimer’ in bir adı da tip 3 diyabettir.

İKİ: Editörün “Tip 2 diyabete niyet Alzheimer’ e kısmet” diye verdiği araştırmanın sonucu aslında tıp bilenler için hiç de şaşırtıcı değildir.

Uzaktan bakanlar ilaçların bilim adamlarını laboratuvarda gece-gündüz çalışmasıyla geliştirildiğini sanırlar ama ilaçlar tıpkı bu araştırmada olduğu üzere deneme yanılma yöntemi ile bulunur.

Hipertansiyon için üzerinde yıllarca çalışılan ilacın aslında saç dökülmesine, astımın bir numaralı ilacının iktidarsızlığa iyi geldiği hep böyle tesadüfen ortaya çıkar.

Körün taşı kelin başına denk gelir” sözü de farmakolojibilim dalının değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen prensiplerindendir.

Haberi, bunu böyle bilerek okuyun.

Alzheimer artık tarihe karışacak! | e-Psikiyatri

***

Habertürk’ ün haberi:

İngiltere’de araştırmacılar, diyabet için geliştirilen bir ilacın farelerde hafıza kaybını ciddi anlamda önlediğini saptadı.

Gazete Habertürk’te yer alan habere göre; Brain Research Dergisi’nde yayımlanan araştırma sonuçlarına göre, Tip 2 diyabet hastalığının tedavisi için geliştirilmeye çalışılan ve “tripleagonist” adı verilen 3 farklı yeni ilaç grubu fareler üzerinde denendi.

Test yapılan hayvanlar, hafıza kaybı ve öğrenme güçlüğü gibi sorunlar yaşıyordu. Bilim insanları, geliştirilen diyabet ilacıyla farelerin beyin fonksiyonlarında hatırı sayılır düzeltme olduğunu saptadı.

Kaynak: http://www.haberturk.com/tip-2-diyabete-niyet-alzheimera-kismet-1782147

Siz de yorumunuzu paylaşın: