NE BERBAT ŞEYLER YİYORUZ

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Hürriyet’ te Yalçın Bayer‘ in köşesinden:

HEKİM değilim.

Sağlık konusunda da çok engin bilgim yok. Ana hammaddesi mısır olan; sahte, GDO’lu, ilaçlı, hormonlu, kanser yapıcı, güçten düşürücü arızalı karışımlarla beslenmiş hayvanların ve bitkilerin ürünlerini (yumurta, tavuk, balık, süt, yoğurt, peynir, et, sebze, meyve) tüketmeyi reddetmeliyiz.

Tohum, gübre, ilaç, yem sektörlerini ele geçirmiş olan 10 kadar çete (küresel) holding 50-60 yıldır bizleri göstere göstere zehirliyor.

Genetiği değiştirilmiş (GDO’lu) mısırdan üretilen nişasta bazlı şeker (NBŞ), yedikçe yediren monosodyum glutamat (MSG-Çin tuzu), bünyenin kabul etmediği sahte yağlar, tadı-tuzu olmayan hormonlu meyve-sebzeler bizleri hastalıklı, ilaçlara bağımlı, düşünme/üretme yetileri azalmış, tembel varlıklara dönüştürüyor.

Saatlerce magazin, spor, laklak programlarını izleyen insanlarımız Canan Karatay, Ümit Aktaş, Ahmet Rasim Küçükusta, Yavuz Dizdar, Osman Müftüoğlu, Ahmet Aydın, Kenan Demirkol gibi sağlık uzmanlarının ilettiklerini pek kaale almıyor.

Kapalı, kirli, tıkış tıkış ortamlarda 38-42 günde, mısır temelli sahte yemlerle beslenen tavukları yiyerek kendimizi zehirliyoruz.

Gıda sektöründe milyonlarca insan çalışıyor. Bunlar işsiz kalmasın, sistem çökmesin diye sağlık sektörünün, akıl hastanelerinin müşterilerini arttırıyoruz.

5 litrelik BPA’lı plastik kaptaki endüstriyel su 2.5-3 TL’ye satılıyor. Yani 1 ton suyu 500-600 TL’ye alır olduk. Hem paramız gidiyor hem de sağlığımız.

Dünyanın sağlıksız/kanserojen gıda sektörü ABD, Almanya, Fransa, Hollanda, Çin, İsrail gibi etik, ahlak tanımaz ülkelerin dev şirketlerinin eline geçti. Bunlar medyanın bilinçlendirici yayın yapmasını reklamlarıyla engellemektedir.

Hiçbir besleyici unsuru olmayan sahte gıdalarla ilgili uyarıcı FOOD.INC adlı belgeseli (https://youtu.be/iKoq4EhRtPM) herkesin mutlaka izlemesi şarttır.

Çok ucuza sunulan yüksek tuzlu, sahte şekerli, hormonlu, tarım ilacı yüklü, kanser yapıcı, obezleştirici, ilaçlara bağımlı, alık kuşaklar oluşturucu ürünleri tüketmekten kaçınmalıyız. Bu gidişata dur denilmezse 81 milyonluk kitle, hasta, çelimsiz ve kanserle boğuşur hale dönüşecektir.

Ekmeğimiz, yağımız, şekerimiz, sebzelerimiz, hayvanlarımız tümden sahte hale getirildi. Organik topraklarımızı yitirdik. Köylerimiz boşaldı.

Kimyasal işlemden geçirilmemiş gıda yemez olduk… Bu durum bizleri neden rahatsız etmiyor? / Ali ÖZDEMİR

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/yalcin-bayer/ne-berbat-seyler-yiyoruz-40888076

 

Yazı için 3 yorum yapılmış:

 1. Nazif Şimşek dedi ki:

  Ali Bey, listesine kendi adına besin desteği çıkaran tüccar Ümit Aktaş’ ı ve doktorluk dışında bir sürü ticari faaliyeti olan Osman Müftüoğlu’ nu almasaydı, daha doğru olurdu.

 2. faik dedi ki:

  türkiye-de bilmem kaç milyon dönüm arazi boş duruyor.

  kiminin bilgisi, kiminin parası yok.

  kimi korkuyor, kimi çekiniyor.

  kimi milyonlarca liraya ihtiyaç olduğunu zannediyor.

  ortalama beş milyon insan çiftlik/doğa/köy hayali kuruyor.

  destek olun, bilgilendirin, insanlar sağlıklı beslensin.

  onu yeme bunu yeme diyorsunuz, ama onu bunu yemenin yollarına desteğiniz yok. buna pasifizm denir. 1 işe yaramamak denir. (alınmayınız.)

  grup ortaklar oluşturarak neler olur neler.

 3. SÜHEYLA dedi ki:

  TÜCCER DOKTORLARIN PARAGÖZLERİN BU LİSTEDE OLMASI ÇOK YAZIK

Siz de yorumunuzu paylaşın: