DIŞKI NAKLİ KARAKTERİ DEĞİŞTİRİYOR

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi
Dışkı nakli, kulağa tuhaf gelse de sindirim şikayetleri için başarılı bir şekilde uygulanmaya başlandı. Ayrıca MS, otizm, Parkinson gibi birçok hastalığın tedavisi için de deneysel olarak kullanılıyor.

Ancak uzmanlara göre donörün bağırsağında bulunan iyi bakterilerin hastanın bağırsağına dışkı yoluyla nakledildiği prosedürün bazı yan etkileri olabilir. Bu yan etkiler arasında en tuhafı ise hastanın karakterinin ve hatta vücut şeklinin değişmesi.

ABC’ye konuşan uzman bu durumu, “Vücuttaki bakteri karışımının değişmesi hastanın karakterini de değiştirebilir. Hasta, donörün karakteristik özelliklerini alabilir.” diye açıkladı.

Donörün şeklini alan hastaların olduğunu söyleyen Charles, donörün kilolu ya da zayıf olması durumunda hastanın aynı şekilde etkilendiğini söyledi. “Raporlar depresyon hastası donörlerin dışkısını alan kişilerin prosedür sonrasında depresyon yaşadığını gösteriyor.” diye ekledi. 

Bu yan etkiler negatif gibi görünse de tam tersi bir uygulamada dışkı naklinin kilo ve depresyon problemini tedavi edebilme ihtimalini akıllara getiriyor. 

Kaynak: http://www.star.com.tr/saglik/diski-nakli-karakterinizi-degistiriyor-haber-1216738/

***

Siz de yorumunuzu paylaşın: