ÜNLÜ KAHVE ZİNCİRİNİN ÜRÜNLERİNDE İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI BAKTERİ!

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

BİR: Bunun, tıpkı bir köpeğin insanı ısırması olayında olduğu gibi haber değeri yoktur.

Esas haber, ünlü kahve zincirlerinin ürünlerinde “sağlığa faydalı bir maddenin bulunmuş olması“dır.

Bu aslında haber ötesi bir değer bile taşır, Nobel Bilim Ödülü’ ne aday olabilecek bir buluştur. 

Bulacak kişi de Arşimet gibi “Buldum, buldum” diye laboratuvardan fırlayan görüntüsüyle tarihe geçecektir.

İKİ: Ünlü zincirlerin ürünleri sadece mikrop bulunduğu için değil, işlenmiş kahve, şeker, süt tozu, krema deposu, kakı maddeleri olduğu ve fiyatları yüzünden zararlıdır.

İçenlere afiyet olsun!

ÜÇ: Sade Türk kahvesinden şaşmayın. bana inanmıyorsanız, falınıza inanın.

***

BBC’nin yaptığı bir araştırma, Starbucks ve Cafe Nero gibi dünyaca ünlü kahve zincirlerinde insan sağlığı için tehlikeli özellik taşıyan koliform bakteriye rastlandığını gösterdi.

Kahvenin tadı kaçtı: Starbucks ürünlerine yüzde 40 zam

BBC’nin Watchdog adlı televizyon programı, Starbucks ve Cafe Nero başta olmak üzere kahve zincirlerinden aldığı örnekleri laboratuvar ortamında inceletti. Sonuçlar, Costa Cafe’nin ürünlerinde 7/10, Caffe Nero ve Starbucks’ın ürünlerinde ise 3/10 oranında koliform bakteri olduğunu gösterdi. Kolfiorm bakteriler, hastalığa yol açan patojenler taşımasından ötürü insan sağlığı için tehlike arz ediyor.

İngiltere Çevre Sağlığı Enstitüsü’nden Tony Lewis, kontaminasyon oranıyla ilgili olarak ‘son derece endişeli olduğunu’ söyledi. Lewis, bu bakterilerin insan sağlığını tehdit eden hastalıkların kaynağı olduğunu belirtti ve gıdalarda, oranı ne olursa olsun hiçbir şekilde mevcut olmaması gerektiğini söyledi.

STARBUCKS: MÜŞTERİ SAĞLIĞI BİZLER İÇİN HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Starbucks sözcüsü hijyen sorununu ‘son derece ciddiye aldıklarını’ ve müşteri sağlığının kendileri için ‘her şeyden önemli olduğunu’ söyledi. Dünyanın dört bir yanındaki çalışanların hijyen standartlarıyla ilgili sürekli güncellenen eğitimlere tabi tutuklarını belirten sözcü, iddialarla ilgili olarak araştırma başlattıklarını da ekledi.

Costa ve Caffe Nero sözcüleri ise sonuçlar üzerine kapsamlı araştırma yapılacağını ve özellikle buzun nasıl tutulacağı ile ilgili prosedürlerle kullanılacak malzemenin yenileneceğini belirtti.

Kaynak: http://www.superhaber.tv/unlu-kahve-zincirinin-urunlerinde-insan-sagligina-zararli-bakteri-64614-haber

Siz de yorumunuzu paylaşın: