UYURKEN AĞZINIZDAN SU GELİYORSA…

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Bu haber bu uyuyan güzel sayesinde ağzından su gelenler tarafından da okunur gelmeyenler tarafından da.

Haspam pek güzel uyuyor da ağzından su-mu geldiği yok tabii.

***

Sözcü’ nün haberi:

Uyurken ağzınızdan su gelmesi ağızda kuruluğa neden olmakla birlikte bir çok sağlık sorununun da habercisi olabilir. Genellikle küçük çocuklarda ve bebeklerde görülen bu durumun belli bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Her yaştan insanda gece uyurken ağızdan su gelmesi durumu görülebilir.

uyku4

 

Ağzı açık uyumak ve bu şekilde uyunduğunda ağızdan su gelmesi, yanlış uyku pozisyonu, diş problemleri, alerji, reflü, parkinson hastalığı, diş çıkarma, ilaçlara ait yan etkiler, sinir sistemi bozuklukları, ağız anatomisinde problem ve kıl kurdu gibi etkilerden dolayı ağızdan su gelme durumu yaşanabilir.

uyku3

 

Nasıl engellemek gerekir?

Ağzınızdan su gelmesinden şikâyetçiyseniz ve bu durum herhangi bir sağlık sorununa işaret etmiyorsa kendi yöntemlerinizle engelleyebilirsiniz.

uyku

 

Örneğin yastığınız alçak geliyorsa yüksek bir yastıkla değiştirebilirsiniz. Veya geniz eti veya burunda anatomik bozukluk bulunuyorsa Kulak Burun Boğaz doktoruna gidilerek durum anlatılmalı ve gerekli tedaviye başlanmalıdır.

Kaynak: http://www.sozcu.com.tr/2017/saglik/uyurken-agzinizdan-su-geliyorsa-iste-nedeni-ve-cozumu-2140033/

Yazı için 3 yorum yapılmış:

  1. yıldız dedi ki:

    Hayirli günler Ahmet Bey benim oglum 4 yasinda geniz eti oldugu ve buyuk oldugu icin alinmasi gerektigi söylendi. KBB Dr u Tras edicez tekrar da edebilir dedi fakat biz yaptirma taraftari degiliz oglumun kışın surekli burun akıntısı oluyor ates solunum yolu enfeksiyonu yok cok şükür surekli burun akıntısı oluyor horlama sadece arada burun tikanikligi oldugu zaman oluyor ne yapmaliyim nasil bir onemlem almaliyim. Bilgilendirirseniz cok mutlu olurum saygılar

  2. nisa dedi ki:

    Merhabalar.yildiz hanim..ben bildigim kadariyla size birsey diyeyim.geniz eti konusunda.hemen aldirilmamasi gerektigini okudum. İlk once alerjisi varmi bakilmali yaziyordu eger varsa alerji tedavisyle geniz eti.kuculebiliyormus eger alerji uzmanina gitmenizi oneririm.

  3. Vatan Das dedi ki:

    Geniz eti tahıl dan tahıl şeker ve basit işlenmiş.karbonhidrat kesin sağlıklı besleyin

Siz de yorumunuzu paylaşın: