UYURKEN YANI BAŞINIZA LİMONU BÖLÜP İÇİNE TUZ KOYUN

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Limon, adam gibi beslenmenin unsurlarından biridir.

Bana soracak olursanız limonu yemek veya çaya, çorbaya, salataya sıkmak doğrudur.

Aksi bir davranış limonu ziyan etmektir.

Gel gelelim… D vitamini hapı içince hasta olmayacağını sananların, tuz lambasından medet umanların ve “cinslik” arayanların bunu hemen deneyecekleri ve çok da fayda görüp etraflarına tavsiye edecekleri de şüphesizdir.

Aman sakın kendinize “Aklına limon sıkmayın” dedirtmeyin, başka da bir şey demem.

***

CNN’ in haberi:

Dilimlediğiniz limonları, komodin üzerine koyarak, uykuya dalabilirsiniz. Peki, uyurken yanınıza limon koymanın ne gibi faydaları olabilir? İşte cevaplar…

Tüm yapmanız gereken şey; bir limonu alıp, onu dörde bölmek ve içine tuz serpmek…

1- Gerginliğinizi alır

Stres birçok insanın genel sorunu… Yatakta dönüp durmanıza yol açan stres ve anksiyete gibi durumlar uyumanızı güçleştirir. Komodin üzerindeki limon ise sizi sakinleştirir. Araştırmaya göre; narenciye kokusu kişinin beyin dalgalarını ve duygularını rahatlatıyor.

2- Odaklanmanızı artırır

Yatmadan önce neden odaklanmanız gerektiğini soruyor olabilirsiniz.
Ama eğer beyni sürekli meşgul olan ve uykusuzluk sorunu olan bir kişiyseniz psikologlar olumlu şeylere odaklanmanız gerektiğini söylüyor. Odaklanmak için ise limon kokusu birebir…

3- Daha iyi nefes alırsınız

Uyumaya çalıştığınızda bir de burnunuz tıkanıyorsa Antioksidan ve antibakteriyel olan limonun burun deliklerinizden içeri girmesine izin verin.

4- Böcekleri uzaklaştırır

Sivrisineğin kulağınızın etrafında dolaşmasından veya gece boyu sinekler tarafından ısırılmaktan bıktıysanız bu haber tam da size göre…
Limon, sivrisineklerin sevmediği bir şey. Ayrıca limon her tür böceği öldürür. Bu dilimler onları diğer odanın gerisinde tutar.

5- Sabahleyin enerjinizin artmasını ve pozitif olmanızı sağlar

Sabahleyin erkenden uyanmak, birçok insanın çok zorlandığı bir şey. Ancak komodin üzerindeki bu dilimler uyanma sürecinizi daha az acılı bir hale getirecek.

Limon kokusu beyninizin serotonin seviyelerini artırır.

6- Havanın kalitesini artırır

Limon sadece etrafın güzel kokmasını sağlamıyor aynı zamanda havayı arındırıyor. Çok güçlüdür, hatta bir odadan boya kokusunu çabucak çıkarmak için limon kullanabilirsiniz.

7- Kan basıncını düşürür

Limon aroması kan basıncını düşürür. Pek çok insanın kan basıncının yüksek olduğunu düşünecek olursak, limonun insanlar için kullanışlı bir meyve olduğunu anlamak zor olmaz.

Yazı için 4 yorum yapılmış:

 1. Hidayet Sarıbaloğlu dedi ki:

  Saygı değer hocam bu tür yayınlar internette çok var insan tereddüt ediyor, ancak sizin yayınlarsınız bunları desteklediği zaman bize inandırıcı geliyor. Saygı ve sevgilerimle

 2. Cahit Kural dedi ki:

  Rabbim siz ve sizin gibi hoclarımızı en güzel şekilde mükafatlandırsın

 3. Görgün Bulugan dedi ki:

  Teşekkürler hocam

 4. N Necla Öztürk dedi ki:

  Sayın hocam bilgilendirici paylaşımlarınız için Teşekkürler.Sevgi ve Saygıyla.

Siz de yorumunuzu paylaşın: