HASTANELERDE JANDARMA DÖNEMİ BAŞLADI

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Hastanelerde güvenlik tedbiri alınmasının da sağlıkta şiddete cezaların artırılmasının da haklı gerekçeleri ve örnekleri olabilir ama ben bu polisiye ve adli tedbirlerin meseleye etkili ve kalıcı bir çözüm getirebileceğine ihtimal vermiyorum.

Bu gidişte hastanelerde yakında tank, top, tüfek, komando ve bordo berelileri de görebiliriz.

S-400 ve F-35 teklifleri de kimseyi şaşırtmasın.

Sağlıkta şiddet sosyolojik bir problemdir ve çözümü de eğitimden geçer.

Ben çözümü şu sorunun cevabında arıyorum: Bize taze yumurta getiren hastalar ne oldu da artık çürük yumurtaları başımıza atmaya başladı?

***

Haberx’ in haberi:

Türkiye’deki kamu hastanelerinde polisin yanı sıra jandarma da görev yapmaya başladı.

Hastanelerde sağlık personellerine yönelik şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, kamu hastanelerinde jandarma da görev yapacak.

Herhangi bir şiddet olayında polisle birlikte hareket edecek jandarma 24 saat hastanede bulunacak.

HaberX Editör

Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, hastanelerde sağlık personellerine yönelik şiddet olaylarının önlenmesi açısından alınan güvenlik tedbirlerin önemli olduğunu söyledi.

Jandarmanın polisle birlikte hastanede görev yapmasının caydırıcılık açısından önemli bir tedbir olduğunu ifade eden Tanrıkulu, “Jandarma ve polisin hastanede birlikte olması doğru bir uygulama. Caydırıcılık noktasında da çok etkili olacağını düşünüyorum” dedi.

Tanrıkulu, sağlık personellerine yönelik şiddet olaylarına ilişkin ceza kanununda bazı değişiklikler yapılması gerektiğini de vurguladı.

Kaynak: https://www.haberx.com/post/21706/hastanelerde-jandarma-donemi-basladi

Siz de yorumunuzu paylaşın: