ÇİN AŞISI KUMAR AMA OLACAĞIM

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Yeniçağ gazetesinin haberi:

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Haber Global’da katıldığı canlı yayında Çin’den sipariş edilen korona virüs aşıları ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Ceyhan, “60 yaşın üzerinde hiçbir verisi yok bunun. Bu gruba bu aşıyı yapmak açıkçası tamamen bir kumar” dedi.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Haber Global’da Senem Tolunay Ilgaz’ın programında korona virüs aşısına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Endonezya tarafından yapılan uygulamanın doğru olduğunu söyleyen Ceyhan, “Endonezya’nın yaptığı son derece doğru. Aşılamayı başka türlü uygulama şemalarına bakarak ayarlamak güvenilir değil. Aşılar arasındaki doz aralığında da aynı şey söz konusu. Sinovac’ın ürettiği aşının bütün çalışmaları 18 ve 60 yaş arasında yapılıyor. Türkiye’de de böyle, Endonezya’da da. Çin’in sonuçları açıklaması lazım fakat Çin ısrarla hangi tarihte açıklayacağını söylemedi. Elimizde bizim 18-60 yaş arasında sadece Türkiye’de 1322 vaka veriye dayanarak karar veriliyor. Bu rakam aşı için ancak Faz 2 denilebilecek bir rakam. 7100’ün altında denek sayısı ile söylenen hiçbir lafın bilimsel güvenilirliği yok” dedi. 

“60 YAŞ ÜSTÜ VERİSİ YOK, ÇİN AŞISINI ALMAK KUMAR” 

Çin’in Sinovac aşısının 60 yaş üstündeki kişilerle ilgili verisi olmadığını ve aşıyı sipariş etmenin kumar olduğunu belirten Ceyhan, “Bu çalışma ile biz aşıya hazırlanıyoruz. Acaba sonuçlar beklendiğimi gibi çıkmadı onun için mi açıklanmıyor diye şüpheler de doğuyor. Kendi adıma böyle bir durumda aşılama yaptırır mıyım diye baktığımda yine de yaptırırım diyorum. Çünkü hastalık kötü seyrediyor. Bizim artık aşının etkisizliğini göze alıp bu aşıyı yaptırmak dışında çaremiz yok.
Diyelim ki bu aşı etkisiz çıktı. Yarın mRNA aşıları yaptırılabilir mi? Etkisinde bir azalma olur. Neticede düşük bir antikor düzeyi oluşturuyorsa sonraki aşının etkisini bir nokta engeller. 60 yaşın üzerinde hiçbir verisi yok bunun. Bu gruba bu aşıyı yapmak açıkçası tamamen bir kumar. Tutarsa tutar diye düşünülebilir. Yoksa onun dışında hiçbir veri yok. Sadece tek başına Çin aşısı alan biz varız. Çin’in bile 2’si hazır biri de devam eden 3 aşısı var. Buna rağmen Çin, diğer ülkelerde üretilen aşılardan da ısmarladı kendisine”
dedi. 

“AMERİKA’DA SADECE SAĞLIK PERSONELİ AŞILANIYOR” 

Kanada, nüfusunun 9 katı kadar aşı satın aldı. Çünkü hiçbirisinin Faz 3 çalışması yoktu. Birisi etkisiz çıkarsa etkili çıkanı yaparım diye. 4 misli yetecek kadar aşı satın aldılar. 60 yaşın üzerinde verisi olan Pfizer/Biontech aşısı var. Onlar küçük bir grupta da olsa bir çalışma yaptılar ama Çin aşısıyla ilgili hiçbir veri yok. ABD’de 65 yaş üstü henüz aşılamada bir sıraya konmadı. Onlar Pfizer/Biontech aşısına bile vaka sayısı az diye güvenmedikleri için sadece sağlık personelini aşılıyorlar.

“ARAYI UZATIRSANIZ DİRENÇ MEKANİZMASI ÇALIŞIYOR” 

“Aşılamada bir kural vardır” diyen Ceyhan, açıklamalarına şu şekilde devam etti: 

Aşılamada bir kural vardır. Tekrarı gereken çocuk aşısında aralığı geciktiriseniz, bir ay diyelim, 3-4 aya çıkarırsanız aşı etkinliğinde azalma olmaz ama genel kurallar hepsinin çalışması yapılarak ortaya çıkmış. Denenmiş mesela. Henüz bu çalışmada böyle bir veri yok. Bir aşı ilk başlangıçta hangi protokolle çalışıldıysa, 14 gün arayla mı, 28 gün arayla mı, o protokolde etkili olduğunu söylemek mümkün. Bunu değiştirince çalışma olmadığında etkinliği devam ediyor diyemezsiniz.

Eğer arayı uzatırsanız, 28 gün yaparsınız, o zaman virüslerde bir direnç mekanizması ortaya çıkıyor. Çin aşısında bilmiyoruz ama Pfizer/Biontech aşısında biliyoruz ki ilk aşıdan sonra yüzde 50, ikinci aşıdan sonra etkinlik yüzde 95’e çıkıyor. Yüzde 50’de tutarsanız, virüs bir süre sonra mutasyon geçiriyor. O yüzden mümkün olduğu kadar kısa sürede virüsün vücuttan atılması lazım. Devletler kafasına göre kararlar alırlarsa bu yararını bir tarafa bırakın zarar da verebilecek bir yaklaşım olabilir. Aşı sayısı az çok kişiyi aşılayalı yüzde 50 korunsunlar dediğiniz zaman aşıdan beklediğiniz etkinlik zaten ortadan kalkar.

“BU TİP MUTASYONLAR KÖTÜ KARŞILANMAMALI” 

Henüz aşının etkinliğini azaltacak bir mutasyon ortaya çıkmadı. İngiltere’de başlayan mutasyon da genetik laboratuvarlarda elde edilen bir sonuç. Henüz kliniğe yansıyan bir durum da gösterilmiş değil. Bunu klinik takiplerle göreceğiz. Ben bu tip mutasyonların çok kötü karşılanmaması gerektiğini düşünüyorum. Virüs daha bulaştırıcı hale gelecek ama daha az zararlı hale gelecek ki biz bu pandemiden kurtulalım.

Kaynak Yeniçağ: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan Çin aşısı Sinovac’ta oynanan oyunu canlı yayında açıkladı

Yazı için 2 yorum yapılmış:

 1. Fuzulî dedi ki:

  Aşı lobisinin Türkiye mes’ûlü aşıların kumar olduğunu mu söylüyor?

  Enfeksiyon/fatalite oranı mevsimsel gripden düşük olan bir virüs için kumar mı oynayacakmış?

  Eee, düşmez kalkmaz bir Allah demiş ecdâd…

  Küllü nefsin zâikat-ül mevt!

 2. Fuzulî dedi ki:

  Vitamingiller;

  AHTAPOT MEHMET!

  Planlı P@ndemi’de bütün taşlar yerine oturmakta. GSKSpor yıldız forveti Ahtapot Mehmet’in

  ? yeryüzünde beğenmediği ve her yaştan insana, hatta gebelere 3’lü 5’li uygulanamayacak hiçbir aşı olmadığını düşünürken,

  ? çocuklara vurulan aşılar da ruhsatsız zaten, kafaya takmamak lazım fazla, gibi ulvi bilimsel (hukuken suç sayılan) cümleler kurarken,

  ? topu topu 4 gün yan etki takibi yapılmış Hepatit B aşısını kendi elleriyle çocuk aşı takvimine alır, hayatın 1. dakikasından itibaren tam 3 doz uygulanmasına GIKI çıkmazken!!!

  ? Çin aşısının 60 yaş üstündeki verisi eksik olduğu için, insanımızın sağlığını(!!) düşündüğü için ekran ekran dolaşıp demeç vermeye başladığını düşünen varsa, beyin ölümü zaten gerçekleşmiş, aşı olmasında hiçbir mahsur yok demektir.

  ? ? ? Türkiye’nin başkentinde Willi@m Kapılar amcanın milyonlarıyla desteklenen projeleri yürüten güzide üniversitemizin kampüsünde ağırladığı ve insanımız/çocuklarımız üzerinde Ahtapot Mehmet ve işbirlikçileri tarafından güle oynaya senelerdir â§i deneyleri yürüttüğü, CEO’su aynı zamanda Kapılar amcanın şirketinde yönetim kurulunda oturan G§K’nın şimdiki RESMI İ$ Ortağı Pf’zER’ın aşîlarî için BAŞ LOBİCİ Mehmet Efendi’nin çabalarının arka planını okumak için bkz.:
  https://coronaloji.com/gsk-pfizer-milyarlarca-dolarlik-kur…/

Siz de yorumunuzu paylaşın: