YALANIN TEMELİ PCR TESTLERİ…

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Dikkat: Yazının sonunda ek var!

***

Yeniçağ’ da Arslan Bulut’ un yazısı:

“Doktor gözüyle pandemi yalanları!” dizisine devam ediyorum. Konular birbiriyle bağlantılı ama bağımsız olarak da okunabilecek şekilde, pandemi bölümünde görev yapan doktorun tespitlerini bilginize sunuyorum:

* “PCR test kısaca ne yapıyor? Burun gerisinden alınan sürüntüde kitin içinde bulunan insan mRNA’sında şifrelenmiş olan bir genom parçasını bulup onu çoğaltıyor. Ne kadar çok kopya çıkarılırsa o kadar çok ölçülebilir, pozitiflik verir hale geliyor… Burundan bir sürüntü alıp orada olan bir sürü şey varken birine bakıp tanı koymak fazlasıyla saçma. Hele de o bakılan genom segmenti, tek bir virüse özgü değil, diğer RNA virüsleriyle ortak bir segmentken..

* Artık bu testle tanı konulamayacağını bilen kişi sayısı daha fazla tabii ama Sağlık Bakanlığı kılavuzuna göre bu testle kesin tanı konuyor hâlâ… 

* Tıbbi terminolojide ‘vaka’ hep ‘hasta’ yerine kullanılmıştı ama burada test pozitifliği ‘vaka’ olarak değerlendirildi. Hasta olmayan insanlar, bu testle ‘asemptomatik vaka’ hatta ‘taşıyıcı’ ilan edildi. Bu testi covid için uyarladığını ilan eden Dr. Drosten‘in makalesine güvenen bizim bilim adamlarımız (!) elde edilen tüm verileri doğru kabul edip kliniklerde ne olup bittiğine bakmadan korku vermeye devam etti.

* Hele bir halk sağlığı profesörü var ki bu sayıları verip bağışıklık için ‘aşı da aşı’ dedi başka bir şey demedi. Bir halk sağlığı profesörünün bağışıklığın temel unsurunun aşı olduğunu, devamlı mutasyona uğradığı iddia edilen bir virüse karşı aşı geliştirilebileceğini düşünmesi ve daha önce tüm kobayların ölümüne sebep olmuş bir teknoloji için halka dayatma yapması bana dehşet verici geliyor ve motivasyonunun ne olduğunu düşünmeden edemiyorum.

***

* Burada söylemek istediğim bir şey daha var. Bu testin yanlışlığını bilen bazı kişiler kantitatif PCR testini savunuyor. Bunda yapılan, genom segmentinden üretilen kopyaları saymak… Kopyaları sayıp ‘virüs yükü fazla’ diyorlar. Bu daha da saçma değil mi? Ne kadar yüksek devir çalışırsan o kadar kopya üretirsin; ne güzel bilim değil mi? 

* İşte ‘çocuklarda virüs yükü fazla’ yalanını da böyle uydurdular ve koca koca profesörler bu yalanı yuttu. Sayılan şey virüs değil ki üretilen kopyalar sayılıyor! Çocuklarımızı evlere hapsetmelerine, eğitimlerinden etmelerine bu uyduruk testle ve bu uyduruk yayınlarla sebep oldular ve bizim büyük hocalarımız buna ‘bilimsel’ dedi! İşte, ‘Bir kişi 120 kişiye bulaştırdı’ yalanlarını da bu teste bakarak söylediler.

* Televizyonlarda her gün akademik unvanları ile boy veren ve kendilerini bilim adamı olarak tanımlayan meslektaşlarım korkutmaktan; maske-temizlik-mesafe-aşı demekten başka bir şey yapmadı, tartışmadı…

***

* Testin sürüntü alınış yöntemi de bariz yanlıştı, bunu da hiç konuşmadılar. Sürüntü genizden kazıyarak alınıyor. KBB uzmanları bilmiyor muydu ki geniz ve burun mukozası çok hassastır. Kolayca tahriş olur. Bu florada masum olan mikroorganizmaların yer değiştirmesine daha derin dokulara inmesine hatta kana karışmasına sebep olur.

* Bu konuda Antony Fauci‘nin yapmış olduğu bir çalışmayı okumuştum, işte tam da bu yazdığımı kanıtlar tarzda bir çalışma. Yazık ne çok yavrunun burnu kanadı, hatta o arka hatta kemik yapısı çok zayıf olduğu ve beyin omurilik sıvısı dolaşımına çok yakın olduğu için burada delinme olup burnundan beyin omurilik sıvısı sızan kişilerin yayını da oldu. Bir de sürüntünün alındığı bölgeden tat ve koku duyusu sinir dallarının da geçmekte olduğunu hatırlatayım!”

Kaynak: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/yalanin-temeli-pcr-testleri-464214h.htm

***

EK 1 (22.8.2021): ARK PCR testlerini yerden yere vuranlar da var, yere göğe sığdıramayanlar da var. PCR testleri aslında immünoloji biliminin Ferrari’ sidir ama pandemi döneminde şunlar olmuştur: Arabaya tiüp gaz bağlanmış ve yoğun İstanbul trafiğinde sarı taksi gibi kullanılmıştır. üstelik şoförün de traktör ehliyeti vardır. Ferrari Ferrari’ dir, PCR PCR’ dır.Kaynak: https://twitter.com/drahmetrasim/status/1429403537189056516?s=20

***

EK 2 (9.9.2021): Bu salgın böyle bitmez! 300 TL’ye negatif PCR

Türkiye’de birçok alanda PCR testinin zorunlu hale gelmesiyle birlikte sahte PCR testi iddiaları artmaya başladı. Biz de müşteri gibi PCR sahteciliği yapanlarla ‘negatif test’ pazarlığı yaptık. Kovid-19 hastasıyla temaslı olduğumuzu belirtmemize rağmen 300 TL karşılığında bize negatif PCR testi vereceklerini söyleyen sahtekârlar, ‘Pozitif de çıksanız negatif sonucunuz elinizde olacak’ garantisi verdi. Kaynak: https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-bu-salgin-boyle-bitmez-300-tlye-negatif-pcr-6593524

***

EK 3 (1.10.2021): FERHAT ARSLAN “Enfeksiyon tanımı için konak, patojen ve bu ikisi arasında gelişen reaksiyon ( doku yıkımı, immun hasar) gereklidir. PCR yöntemi sadece genomik sekans tanımlar, Asla mikrop olmaması gereken yer (BOS) lerde anlamlı olabilir. Flora bölgelerinde (ağız burun deri dışkı) işler değişir.”

PCR bu bölgelerde enfeksiyon tanısı koyduramaz. Pozitifliği başka bir enfeksiyonu maskeleyebilir, genetik kalıntıların ve hastalıksız uzamış bir viral replikasyonjn bulgusu olabilir. Nerede ise herkesin karşılaştığı bir pandemide ise sadece başlangıçta index vaka için kullanıldıysa da artık rutinden çıkmalıdır. Hastaneye yatırılan zatürre olgularında diğer solunum yolu virüsleri ile birlikte bakılabilir. Burda bile yanıltıcı sonuçlar verebilir.”

K: https://twitter.com/Ferhatarslandr/status/1443285797080289282?s=20

***

Yazı için 2 yorum yapılmış:

  1. Alişan Yıldıran dedi ki:

    Allah razı olsun.
    Güzel özetlemiş.

  2. Seyhun dedi ki:

    Bütün gazeteciler korona uzmanı kesildi başımıza. Hele bazıları var ki aman allahım tam anlamıyla felaket tellalları gibiler. İşleri güöleri insanları korkutmak, varsa yoksa aşı.. tehdit.. korkutma.. hakaret… aşağılama.. ne ararsan var. Bir se sayın Arslan Bulut gibi halk adına halkın çıkarı için yazanlar var. Allah onlardan razı gelsin.

Siz de yorumunuzu paylaşın: