MADONNA: KİMSE AŞILAR HAKKINDAKİ GERÇEK FİKRİNİ SÖYLEMİYOR

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Aferin sana!

***

İndependent Türkçe‘ nin haberi:

Madonna, “iptal edilme” korkusu nedeniyle aşılar hakkında “tartışma veya görüş alışverişi” olmadığını iddia etti.

Popun kraliçesi, sanatsal sorumluluk ve “huzur bozmanın” doğası üzerine düşüncelerini aktardığı yeni bir röportajda duygularını dile getirdi.

V Magazine için oyun yazarı Jeremy O. Harris’in kendisine yönelttiği pandemiden etkilenmiş ve “milyarderlerin ekonomiyi mahvettiği” bir dünyada huzurun nerede olduğu sorusunu Madonna şöyle cevapladı:

Bu ilginç çünkü huzur özneldir. Örneğin kişilerin pandemi hakkındaki düşünme şekli, aşının tek gerçek çözüm olduğu veya ya o tarafta ya da diğer tarafta olduğunuzu düşünmenin kutuplaşması. Tartışma yok, görüş alışverişi yok.

Madonna, sanatın “statükoyu rahatsız etmek” anlamına geldiğine inandığını ve sansürden “korktuğunu” sözlerine ekledi.

Madonna sözlerine, “Şu anda kimsenin fikrini söylemesine izin verilmiyor” diye devam etti.

İptal edilme ve iptal kültürü korkusu nedeniyle kimsenin bir şeyler hakkında gerçekten ne düşündüğünü söylemesine izin verilmiyor. İptal kültüründe huzur bozmak muhtemelen bir ihanet.

Harris, “iptal kültürünün bazılarının öyle olduğunu hissettiği” kadar korkutucu olmadığına inandığını söyledi. Madonna buna, “Sorun şu ki daha fazla sessizleştikçe, daha fazla korktukça, her şey daha tehlikeli oluyor. Tamamen çenemizi kapatarak ona güç veriyoruz” diye karşılık verdi.

Temmuz 2020’de Madonna’nın Instagram hesabı, koronavirüs hakkında “yanlış bilgi” yaydığı gerekçesiyle site tarafından mimlenmişti. Pop yıldızı, sosyal mesafenin ve yüz maskelerinin Kovid’le mücadelede etkisiz olduğu, hidroksiklorokinin “Kovid için bir tedavi” olduğu yönünde asılsız iddialarda bulunan hekim ve papaz Dr. Stella Immanuel’in videosunu paylaşmıştı.

Madonna, Immanuel’in kendisinin “kahramanı” olduğunu söylemiş ve asılsız biçimde Kovid aşısının “bulunup kanıtlandığını ve aylardır piyasada olduğunu” yazmıştı.

Korkunun halkı kontrol etmesine ve zenginlerin daha zengin, yoksulların daha yoksul ve hastaların daha hasta olmasına izin vermeyi tercih ederler.

Immanuel’in videosu, Madonna’nın bizzat paylaşmasından önceki günlerde hem Donald Trump hem de Donald Trump Jr. tarafından paylaşılmıştı.

Annie Lennox, Madonna’nın videoyu paylaşmasını kınayan yıldızlar ve hayranlar arasında yer alırken gönderinin altına şu yorumu yapmıştı:

Bu tam bir delilik. Bu tehlikeli şarlatanlığı desteklediğinize inanamıyorum.

Madonna kısa süre sonra videoyu silmişti.

Siz de yorumunuzu paylaşın: