WALENSKY’ GİLLERİN PANDEMİSİ

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Dikkat: Yazının sonunda ek var!

***

USA’ da Fox tv’ de yayınlanan ve Neva Çiftçioğlu Banes tarafından gündeme taşınan mülakatı; bilgilendirme, ikaz ve tavsiyeleri tüm dünyada kutsal kitap sözü gibi tartışılmadan kabul edilen ve uygulamaya konan CDC’ nin ve benzeri tıp kurumlarının içyüzünü ortaya koyması bakımından çok önemli buldum.

Aklı başında, art niyeti olmayan, dürüst, soru sormasını bilen bir gazeteci, bizde de sayısız “kopyaları” olan CDC Başkanı’ nı perişan etmiş.

Kendini adam sanıp da “Ne zaman adam oluruz?” diye her gün soranlara cevabım şudur: Gazeteciler, adam gibi soru sorduğu zaman!

Çanak soru sorma mütehassısı medyamızın örnek alması dileğiyle…

***

Neva Çiftçioğlu Banes‘ in tivit dizisi:

Seyrederken sinirlerimin gerildiği, zaman zaman kahkaha attığım bu sabah Fox News’da seyrettiğim haber. Tümü ekte. Benim çarpıcı kısımları KENDİ YORUMUMLA (azcık gülücük şart) paylaşmak istedim.

Sorular şahaneydi. Öncellikle Bret Baier haber spikeri eşi bulunmaz bir profesyonel (altını çizeyim). Bizde de tek tük çıkar…dı böyleleri… gerçi şimdilerde ne TEK var ne de TÜK! Mr. Baier CDC direktörü Rochelle Walensky’i sorularıyla köşeye sıkıştırdı sabah

Walensky gözler kırpış kırpış, emmm, ımmm, welll, ile kıvrandı durdu. Baier: 7 Ocakdaki mahkemede yargıç Sotomayer 100bin çocuk Covidden dolayı hastanede ve çoğu solunum cihazında dedi. Oysa bildirilen sadece 3500 çocuk var, doğru mu?

Walensky: Çocukların hepsi aşısız, ana babaları aşısız, aşı olmalılaaarrr… Baier: Anladım da… sorum o değil, yani hasta sayısı yüzbin değil, 3500den az… değil mi? Walensky: gak-guk-ıhhh-Yes! Ama artıyooo! Baier: Solunum cihazına bağlı çocuk var mı?

Walensky: kem ve de küm…ımmm..zzzttt, pzzttt, error… Baier: Çocuklarda ölüm riski çok küçük değil mi? Walensky: Imm…ummm kırpış, kırpış… evet çocuklar ölmemeli..

Baier: Risk %0.001 iken, mahkemede bu konular tartışırken CDC direktörü olarak yanlış kararlar almamak için, verilen bu rakamsal hataları düzeltmek sizin göreviniz değil mi? Walensky: Evet ama benim görevim ımmm…ummm…

aşısızların ölüm riskinin artmasından dolayı 5 yaşından itibaren insanları aşılamaya teşvik etmek… Baier: Bu kadar uzun süredir insanların Covidden dolayı mı hastaneye gittikleri, ya da hastaneye gidip Covid teşhisiyle karşılaştıkları mı daha çok,

gerçek ölüm sebepleri, bunu anlamak için istatistik tablolarınız yok mu? Walensky: evet bu tür tablolar üzerinde Omicrondan beri çalışılıyor. Baier: Mahkemede Omicron da Delta kadar öldürücü dendi. Bu doğru değil, değil mi?

Walensky: Diğer ülkelerden artıyor diye raporlar geliyor, ölümler artabilir… kırpış, kırpış…. Baier: Aşı olmak istemeyen askeriyeden, sağlık ekiplerinden işini kaybedenler var. Geçirdikleri enfeksiyon sonucu oluşan bağışıklığı devlet tanımıyor. Sizce bu adaletli mi?

Walensky: Daha önce geçirilen enfeksiyon Omicrona karşı korumuyor. Aşı olmalıyıııızzzz… Baier: Biliyorum bu mesajı verip duruyorsunuz da omicron aşılıları da enfekte edebiliyor. Vede aşılar korumuyor, öyle değilmi? Walensky: Doğru! Ama aşılılar hafif geçiriyor

Baier: Doğal bağışıklığı neden gözönüne almıyorsunuz? En azından o kişilere sadece 1 dozu önermiyorsunuz? WalenskY: Bla, bla, bla…. bilim evriliyor bla… Baier: Biden aşısızların pandemisi deyip duruyor.

Aşılılar Omicrona yakalanıp, Omicron bulaştırırken bu söz nasıl doğru olabilir? Walensky: Omicronla hastaneye gelenler aşısızlardırrrr Baier: Halkın güveni çok önemli. Halk CDC’ye olan güvenini yitirmiştir. Walensky: bilim değişir, kararlar değişir, virüs değişirwalenksy

(SORU AĞIR, YANIT BALON! ACIDIM KADINCAĞIZA) Baier: Üniversitelerde semptomsuz öğrencilere PCR yapılıyor, pozitif çıkanlar 10 gün bir odaya kapatılıp, günde 1 kez kapılarına yemek bırakılıyor. Bunu mu istemiştiniz?

Walensky: Okullar açık kalmalı. 5 gün yeterli. Ama maske takmalı, yemeğini ayrı biryerde yemeli. Baier: Neden tedaviden bahsedilmiyor hiç? Walensky: Pfizer, merck ilaçlar yapıyor Baier: 5000 okul kapalı

Walensky: Aşılayın, herkesi aşılayın, çocukları, öğretmenleri, zzzzt, pzzttt, devrelerim yanmadan bırakın gideyim……. (son 4 kelime şaka şaka)! THE END! DETAY İÇİN İZLEYİNİZ!

Kaynak: https://twitter.com/NevaCiftcioglu/status/1480288791415959552?s=20

***

EK 1 (10.1.2022): CDC’s Walensky fails to disclose how many deaths were ‘from’ COVID-19. Kaynak: https://www.foxnews.com/us/cdc-director-deaths-from-covid-19

***

EK 2 (10.1.2022): NEVA ÇİFTÇİOĞLU “CDC Amerika’da fena tokatlanmaya başladı. Medyaya bir şeyler oldu sanki. Tarafsız yayınlar ardı ardına… Sorular ve yorumlar devam ediyor. Başından beri olması gerektiği gibi...” 

ARK “Uyanış başladı ve inanıyorum ki tıpkı “omikron” gibi tüm dünyaya da yayılacak kısa zamanda.”

Yazı için 2 yorum yapılmış:

  1. Cahit Bahar dedi ki:

    Neva hocamıza da bunu bizlere duyurduğunuz için size de teşekkürler.

  2. Alişan Yıldıran dedi ki:

    Batıl zail olmaya mahkumdur.
    Bize düşen cesaret ve akletmekdir.

Siz de yorumunuzu paylaşın: