NAMUSSUZ DEĞİL, BAŞINI KUMA GÖMMÜŞ DOKTORLAR

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
başını kuma gömmek

Değerli meslekdaşlarım,

Dr. Ceyhun Balcı’ nın “Hekim ve Endüstri” başlıklı mektubunda elektronik ortamda dolaştığını bildirdiği iletinin bana ait olduğunu sanıyorum (1).

Çünkü tıp kongreleri için bayi toplantısı benzetmesini yapan ve bunu pek çok yazımda da tekrarlayan benim. Bu metaforu benden başka birisi veya birileri de kullanmışsa onu bilemem.

Sayın Balcı, ana fikri “Tıp kongreleri bayi toplantısıdır”  olan yazıma sadece “Kuşkusuz hekimlerin ilaç firmalarının etkisi altında olmaması gerekir” ifadesiyle değinip yazıda bahsi geçmeyen bambaşka hususları tenkit etmektedir.

Bir makale sınırları içinde o mevzuuyla ilgili tüm sorunları ele almak mümkün olmadığı gibi bu yazıdan nasıl olup da sağlık ortamında her şeyin yerli yerinde ve doğru gittiği gibi izlenim edindiğini de anlayamadım.

Benim, bu yazıda sayın Balcı tarafından dile getirilen maddeler dâhil, tıp eğitimi ve sağlık sistemi hakkında sayısız makalem ve bunların derlenmesiyle hazırladığım kitaplarım var (2).

Arzu edenler bunların tümünü sitemde bulup okuyabilirler (3).

Sayın Balcı da onun gibi düşünenler de yanılmaktadır. Bu, kesinlikle “namussuz hekim” imgesine oynayan bir yazı olmadığı gibi hedef tahtasında da doktorlar yoktur.

Bu yazı tam tersine biz hekimleri sadece kendi çıkarları için “kullanılıp atılacak bir mendil” olarak gören ilaç endüstrisini hedef almaktadır.

İşin bence acı tarafı, meslekdaşlarımın büyük çoğunluğunun teknolojinin ulaştığı seviyenin ve kongre sistemi üzerinden kendileriyle “oynandığının” hâlâ farkında bile olmamalarıdır.

Sitemde “Doktorlar bayi toplantılarından nasıl kurtarılabilir” başlıklı yazımın en sonunda yer alan “Dear Doctors” rumuzlu bilgisayar mühendisinin yorumunu tüm hekimlerin okumasını diliyorum (4).

Evet, görüşümde sonuna kadar ısrarlıyım: Günümüz şartlarında gerçekleşen tıp kongreleri bayi toplantısından başka bir şey değildir.

Hekimler arası iletişimin ve toplantıların ilaç firmaların katkısı ile ama kimsenin “esir alınmasına” fırsat verilmeden de ve onların hiçbir dahli olmadan da nasıl gerçekleştirilebileceğine ait görüşlerim yazılarımda vardır; tekrarlamak istemiyorum.

İlaç endüstrisi ile hekimler arasında hiçbir çıkar ilişkisinin olmadığı güzel günlere kavuşmak dileği ile herkese sevgi, saygı ve selâmlar.

Dr. Ahmet Rasim Küçükusta

 

KAYNAKLAR

1.  http://www.medimagazin.com.tr/ana-sayfa/okuyucudan/tr-hekim-ve-endustri-1-79-39677.html

2.  Kitaplarım: Biri Bizi Hasta Ediyor/Bu İşte Bir Domuzluk Var/ Adamın Biri Doktora Gitmiş, Gidiş O Gidiş/ Bir, İki, Üç Tıp: Tababet Komada, Doktor Depresyonda, Hasta Teyakkuzda/ Kalbime Koy Başını Doktor.

3.  www.ahmetrasimkucukusta.com

http://www.ahmetrasimkucukusta.com/2011/12/23/bir-tavsiye/8796/

Yazı için 33 yorum yapılmış:

 1. Osman D (Doktor)26/12/2011 12:01:34

  Editöre,

  Sayfanızda bundan sonraki 1 ay süresince başka bir Küçükusta haberi daha çıkarsa sayfanızı artık tıklamayacağım. Yahu bu adamla sizin tanışıklığınız nedir? İki günün başında bir Küçükusta haberi. Görüşü, fikirleri çok değerli olsa da yaralansak bari. Ama o da yok. Bu ülkede görüşü, düşüncesi olan, bunları ifade eden birçok başka değerli akademisyenler de var. Mikrofonu biraz onlara uzatın da hiç olmazsa ufkumuz genişlesin. Artık Küçükusta haberi okumak, duymak istemiyorum. Lütfen yeter. Lütfen

 2. mehmet necmettin kaynar(jinekolog)26/12/2011 12:16:06

  Sen bu toplantılardan sadece beyin yıkanmasını anlıyorsun. Halbuki bu toplantılarda insanlar tatil yapıyor ve istedikleri güvendikleri hocaların derslerine giriyor geri zekalı olmadıklarından burada anlatılanları bir emir gibi anlamıyorlar . Ama sen mesleğine ihanet ediyorsun ve ayrım yapmadan bütün bu toplantılara katılan meslektaşlarını gerzek ve beyni yıknamış mahlukatlar yerine koyuyorsun. Tombaladan profesör olmuşsun yayının bile yok . Sadece populersin sadece arkanda cemaat var parti var. Profesörsen yayınınla konuş. Yazmış olduğun kitaplar sadece halka yönelik kitaplar bilimsel değil. Allah hastaları senin gibi şarlatan doktorlardan korusun. Sayende faşist yönetimlerde olduğu gibi doktorlara yasak geldi ( doktor düşmanı ) artık doktorlar ilkokul öğrencisi gibi kongre yapacak. Sana önerim kongreler de yoklama yapılmasını öner cemaat seni dinler çünkü.
  sevgi ve saygılar

 3. M.Y (Doç.Dr.)26/12/2011 12:47:14

  Sen den akademisyen olmaz,olsa olsa magazinsel televizyonların konu mankeni olur !

 4. y.yılmaz (hekim)26/12/2011 12:47:56

  dears doctor adlı yorumu okudum dandikten öte bir şey değil nedense konu tıp oldumu başlıyor herkes yayınsayısından sanki mühendisliktekiler dağları devirdilerde mühendisliklerin patent başvuruları yerlerde geziyor çoğunun eline tornavida versen bıçaktan ayırt edemiyor gelmiş yayın sorguluyor internetten lisans yapmışmış yakına internet prof larıda türer.Sn hocamızda bu yorum çok güzelmiş gibi tavsiyede bulunuyor hayret

 5. drx (dr)26/12/2011 12:51:02

  NE GÜZEL YAZMIŞ KÜÇÜKUSTA(!)

  “Bu yazı tam tersine biz hekimleri sadece kendi çıkarları için “KULLANILIP ATILACAK BİR MENDİL” olarak gören İLAÇ endüstrisini hedef almaktadır.” demiş…sonra devam etmiş,
  “İşin bence acı tarafı, meslekdaşlarımın büyük çoğunluğunun teknolojinin ulaştığı seviyenin ve kongre sistemi üzerinden kendileriyle “OYNANDIĞININ” hâlâ farkında bile olmamalarıdır.” diye buyurmuş..veee finali bağlamış büyükusta,
  “İLAÇ endüstrisi ile HEKİMLER ARASINDA HİÇBİR ÇIKAR İLİŞKİSİNİN OLMADIĞI güzel günlere kavuşmak dileği ile herkese selam, sevgi ve selâmlar.”

  BEN DE AYNI ŞEYİN ALTINI İMZALARIM,AMA BİR ŞEYİ DAHA YAPARIM,
  İLAÇ SEKTÖRÜ YERİNE “MEDYA SEKTÖRÜ” DE YAZARIM..
  siz imzalayabilirmisiniz kendi sözlerinizi “MEDYA SEKTÖRÜ” eklenince?
  azcık çıkarınız bozulur ama, ne yapalım? bu sözler sizin..
  hadi görelim sizi küççük usta..

 6. ÖG (UZM DR)26/12/2011 15:37:13

  SAYIN AHMET BEY YAZIDA KENDİ KİTABININ REKLAMINI YAPMAYI DA İHMAL ETMEMİŞ.SABAH GAZETESİNDE ÇIKAN ‘LÜKS HAYATIN KAPILARI AÇILIYOR’ GİBİ SANSASYONEL VE POPULİST HABER İLE İLGİLİ YORUMDA BULUNMAMIŞ.NE YAPALIM KONGRELERİ PANSİYONLARDA MI YAPALIM BU MU FİKRİNİZ? HABERDE YILDA 20-25 DEWFA HAFTALARA SÜREN YURTDIŞI KONGRE DİYE YAZILMIŞTI SEVGİLİ MEDYADAKİ DOSTLARINA BU ADAMLAR BU KADAR GİDİYORSDA NE ARA BU FİRMALARIN İLAÇLARINI YAZIYORLAR DEDİMİ DİYEBİLDİMİ? HAYIRT O ZAMAN LÜTFEN ARTIK BİZ DOKTORLARA BİŞEY SÖYLEMESİN YETER ARTIK

 7. a.s (dr)26/12/2011 16:03:28

  Sayın Küçük usta sizin kongre konusundaki görüşlerinizin aksine hekim lehine düşünmeyen sayın bakanımız bile farklı düşünüyor. Dünyanın her yerinde ve her sektörde kongre desteği olduğunu biliyor. İlaç firmaları ilaçlara gereğinden fazla fiyat basıyor. Bunda hekime kpngre desteği verselerde vermeselerde aynı etiketi basacak. Önemli olan 100 tane aynı tercih var ken ve sizinde bu 100 tercih içinden aynı endikasyon varken destek vereni tercih etmekte her hangi bir sakınca yok. Ama yok gereksiz yere tercih ediliyorsa onun hesabını Allah soracaktır zaten. Ben şahsen her sene 2 kongreye firma desteği ile (maalesef sağlık bakanlığı vermediği için) giderim ve yemin olsun sadece aynı endikasyonda aynı ilaç grubundan ilaç yazmam gerekiyorsa destek vereni tercih ediyorum

 8. Tip doktoru (C.p)26/12/2011 16:43:36

  Ben neden kapitalizm ile mücadele edeyim? Ben sadece bır hekimim ilaç firmaları ile mücadele nedense hekimlere yükleniyor, bu siyasetin hükumetlerin ısı, ben para finans işlerinden anlamam, yeter artık hekim de hekim

 9. hakan gunduz (dr)26/12/2011 16:47:12

  Sayın Küçükusta’ya katılıyorum. Bayi toplantısında bile insanlar birşeyler öğreniyor. Tıp kongrelerinde ise derneklere kaç para kalacağı hesaplanıyor. Soruyorum size hangi bilimsellik, daha kongre konuşmacıları yok iken, belirlenmemişken, konular daha belli değil iken 500 000 eurolara organizasyon firmalarına ihale usulü pazarlanır. Hoca gerçekleri söylüyor

 10. Adnan Öbek (Dr.)26/12/2011 18:12:44

  Sn. Rasim Beye,
  Dr.lar bu ülkenin en namuslu vatandaşları.. Basit bir tapu işlemi için bile rüşvet alınan bir ülkede yaşıyoruz. Devlet bile bir sahifelik tapu belgesine 2 milyar alıyor !!! Mahkemeye gidince en basit davanın yıllarca sürüncemede kaldığını göreceksiniz. Basit 1-2 katlı ev yapmak için belediye mühendisi size proje yardımı yapmayacak, özel mühendise gidip 10 milyarcık harcayacaksınız..! Yüzlerce örnek verebilirim. En ağır riskli ameliyatınızı rahatlıkla yaptırabilirsiniz.. Hem de beş para vermeden. Acilse hemen… Özel dr. arayan , özel muamele bekleyenler tabii ki memnun kalmazlar… Saygılar

 11. Selim Ay (Uz.Hek)26/12/2011 19:42:21

  Bizleri hedef tahtasina koymaya devam sayın hocam.Sizde bize “tü kaka” diyerek alkislari toplamya devam eder hatta bir yazarimiz gibi “nobel” bile alirsiniz bu hizla.. Kimbilir?

 12. öğretim üyesi (öğretim üyesi)26/12/2011 22:01:52

  sayın editör

  kongrelerin kaldırılması ve internet ortamında yapılması, öğretim üyelerinin günde en az 30 hasta muayene etmesi gibi önerilerinin sahibi, kolesterolün zararlı olmadığını iddia edip halk sağlığı ile oynayan, hekimlerin hepsinin ilaç firmalarının elinde oyuncak olduğunu zanneden, Türkiye’de bilim adamı yok diye öğretim üyelerini küçümseyen ve niyetini aşan yorumlarda bulunan Ahmet Rasim Küçükusta hocamın (ne yazıkki eski öğrencisiyim)yazılarına bir süre ara vermenizi diliyorum. Ne zaman yazsa hekim camiasının çoğunluğunda ”bu kadar da olmaz” dedirten isyana neden oluyor. saygılarımla

 13. drbr (dr)26/12/2011 22:39:11

  insanın kendi kısır çıkarları için içinden çıktığı camiayı yem yapması ne acı bir şey. Ne yazar bunları yapan vekil,bakan değil alemi chan olsa…

 14. İZZET GÜLLÜ dedi ki:

  Üç temel ve etkili statüko vardır. Harbiye, mülkiye ve tıbbiye. İkisinin demokratik yapı içindeki gücü kırıldı,olması gereken seviyeye çekildi şükür. Şimdilerde sıra tıbbiyede, o da görüldüğü üzere can cekişiyor. Bir süre sonra bu ülkede kimse dokunulmaz olmadığını anlayacak, sistem içindeki yerini ve sınırlarını bilecek.

  Eleştiriye Batıdaki eğitimliler sadece teşekkür eder; bizim gibi doğu kültüründeki bir kısım diplomalı cahiller ise bunu şişkin egolarına yönelik bir tehdit olarak görür, hemen körü körüne savunmaya geçer. Onlar için meslekelrine bir şey olmasın da kime ne olursa, hangi doğru niçin güme giderse gitsin! Çünkü onlar ellerinde sadece çekici olan, o yüzden her şeyi çivi olarak görmek isteyen kişilerdir.

  Ama unutulmamalıdır ki hak gelince batıl zail olur. Gecenin hükmü güneş doğana kadardır.

 15. ft dedi ki:

  REÇETE YAZILIRKEN İLACIN TİCARİ İSMİ YERİNE FARMAKOLOJİK İSMİNİN YAZILMASI ZORUNLU HALE GETİRİLİRSE,TARTIŞILAN SORUNLARIN YÜZDE YÜZÜ OLMASA BİLE,ÇOK BÜYÜK BİR KISMI KENDİLİĞİNDEN ÇÖZÜME KAVUŞUR KANAATİNDEYİM(BİYO EŞDEĞERLİLİK KONUSUNUN ÇOK CİDDİYE ALINMASI KAYDIYLA…)

 16. ftomrukcu dedi ki:

  REÇETE YAZILIRKEN İLACIN TİCARİ İSMİ YERİNE FARMAKOLOJİK İSMİNİN YAZILMASI ZORUNLU HALE GETİRİLİRSE,TARTIŞILAN SORUNLARIN YÜZDE YÜZÜ OLMASA BİLE,ÇOK BÜYÜK BİR KISMI KENDİLİĞİNDEN ÇÖZÜME KAVUŞUR KANAATİNDEYİM(BİYO EŞDEĞERLİLİK KONUSUNUN ÇOK CİDDİYE ALINMASI KAYDIYLA…)

 17. drbr (dr)26/12/2011 22:39:11

  insanın kendi kısır çıkarları için içinden çıktığı camiayı yem yapması ne acı bir şey. Ne yazar bunları yapan vekil,bakan değil alemi chan olsa

 18. Adını yazmaktan -bir sebeple-korkan hekim (Uz.Hek.)27/12/2011 01:47:42

  Sayın hocam bir zamanlar sizi merakla takip ederdim.Farekedemiyorsunuz ama camianızca “nefret edilen” bir hekim haline dönüştünüz zaman içinde. Türkiye’nin sizce en rezil sektörü olan “sağlık sektörünü” daha doğrusu “kan emici” doktorları eleştire eleştire topladığınız bonuslar bitmedi mi hala? Medya da çok sıkı-fıkı ilişkileriniz olduğuna göre ömrünüz yeter de inşallah siyaset-cemaat-ihale-medya-yargı-toplum mühendisliği ilişkilerine de neşterinizi vurur, bizi ilminizden nasiplendirmeye devam edersiniz. not:ismini direk yazamayan hekimler Sağlık bakanlığının şerrinden korkan hekimlerdir. -siz bilmeseniz de- bakanlığımızın veya başka grupların kızdığı hekimler ailesi-eşi özel sektör çalışıyor/çalışmıyor- bakılmaksızın günlerce tekrar tekrar iller arası görevlendirilebiliyor.Boş vaktiniz kalırsa buna da yer verin lütfen köşenizde sevgili “statin” yazılarınız arasında.. Zahmet olmazsa elbette ki.. Saygılar..

 19. naci varol (doktor)27/12/2011 08:56:39

  Bu kadar komplex neden acaba,en az bakan bey kadar meslektaş düşmanı

 20. nurettin kavcı (kadın doğum uzmanı)27/12/2011 10:43:43

  sayın hocam siz doğruları söylüyorsunuz kabul ama kaş yapayım derken göz çıkarmak gibi oluyor.siz okul ,dershane ,yardımcı ders kitapları üçgenini neden bahsetmiyorsunuz? tapudaki işlemlerden neden bahsetmiyorsunuz?adalet sistemindeki çürümüşlükten neden bahsetmiyorsunuz? aslında ihaleleri başa yazmam gerek ti belkide.ticaret hayatındaki ödenmeyen cek ve senetlerin verilen ve tutulmayan sözler gibi kokuşmuşluğun tavan yaptığı ülkede en az savunması olan belkide kendini savunamayacak tıp sektörünü düşman ilan etmek en kolay iş. Keşke başka alanlarda da iş yapsaydınız da oradaki çürümüşlüğün yanında doktorların sağlık mensuplarının çoğunluğunun piri pak olduğunu görürdünüz

 21. Frankie Bellevan (Tıp Doktoru)27/12/2011 11:53:16

  ahmet rasim hocam: son dönemlerde meslektaşlarınıza karşı takınmış olduğunuz tutum ve davranışlar nedeniyle başkalarına onur dersi verecek en son kişisiniz.size soru soranların sizden korktuğu için isimlerini yazmadıklarını nereden çıkardınız.kendinizi o kadar da büyütmeyin.bunu farkedemeyecek kadar kafanız karışmış anlaşılan.herkes sizin gibi sırça köşklerde yaşamıyor.hekimlerin aralarında yaşam savaşı verenlerde var.bu insanların geçindirmek zorunda olduğu eşi ve çocukları var.sürekli hekimleri birilerinin kullandığını söylerken,kendinizin birileri tarafından kullanıldığının en iyi ihtimalle ya farkında değilsiniz,yada kötü ihtimal kendinizi bilinçli bir şekilde kullandırıyorsunuz.lütfen hastalar için haklı olarak istediğiniz empatiyi,meslektaşlarınızdan esirgeyerek sürekli irtifa kaybetmeyin.elbette hiç kimsenin size rumuz kullanarak hakaret etmeye hakkı yok.ama günümüz türkiyesinde haklı nedenlerle ben dahil bir kısım meslektaş hekimler düşüncelerini açıkladıktan sonra rumuz kullanıyorsa bunun nedenlerininde tarafınızca bir kere daha düşünülmesi gerekmiyor mu?şayet bu meslektaşların başına istemedikleri bir olay,haksız bir şekilde geldiği takdirde,onların sıkıntılarını gidereceğinizi taahhüt edebilirmisiniz?bunun garantisini verebilirmisiniz?ve en önemlisi de,size güvenebilirmiyiz hocam?saygılar

 22. ihsan güler (doktor)27/12/2011 11:58:28

  Sayın Küçükusta Sizin çıkar ilişkisi dediğiniz bizim kalemlerimizin üzerindeki renkli yazı ve şekiller,arasıra gidip nefes alabildiğimiz-eski arkadaşlarımızı görebildiğimiz küçük toplantılar,içeriye düğmesini ilikleyerek giren ve size rağmen hala saygın olduğumuzu hissettiren daima tedirgin ilaç mümessillerinin bize getirdiği küçük hediyeleri ya da onların düzenlediği biz bize olabildiğimiz öğlen yemekleri mi.İki yıl önce yeni yıl hediyesi olarak birer kol saati almıştık hediye olarak ,bakın bunu söylemeyi unuttum (!).Bunlarsa çıkar ilişkilerimiz, bunları elimizden kaydırmayı başardınız,artık herkes moralsiz ve mutsuz,duvardaki saatin üzerine bant çektim ki gönderen firmanın ismi belli olmasın..Bunlardan daha ileri boyuttaki çıkar ilişkileri ise sözkonusu bildiklerinizi neden savcılara anlatmıyorsunuz..??Toplumun lokomotif mesleği artık yok SAYENİZDE,ya da sizin gibilerin sayesinde..

 23. Erman C. (Dr.)27/12/2011 13:06:52

  Mümesillerin getirdiği PAHALI hediyeler : Kalem,küçük not kağıtları,isimlik,anahtarlık,selpak türü mendiller,defter,ajanda,kalemlik,takvim,cep hesap makinası, küçük pilli lambalar,vs.vs.vs.Bu eşantiyonları ne alırsan 1 lira denilen çin malı satan mağazalarda tanesini 1 liradan dilediğiniz kadar rahatça alırsınız ve şimdi bundan dolayı koca bir hekim camiası rüşvetçi,hırsız diye lekeleniyor! Hemde kendi meslektaşları olan hoca ve hekimler tarafından. NE DİYEYİM YAZIKLAR OLSUN !!!

 24. dr dobra (uzm dr)27/12/2011 13:33:56

  Doktorlara gelene kadar akşam olur hocaaam! Sağlık ile ilgili sorumluluk hissediyor ve çığır açmak istiyorsanız,artık hekimlik yapmak istemeyen genç doktorlar ile nasıl gelecek nesillerin sağlığı kurtulabilire kafa yorunuz hocaaam…ve sıkıysa bunun ASIL sorumlusu olan bakanlık ve yetkililerine yönelik AKILLAR veren yazılar DA yazınız???…var mısınız???…

 25. arzu çalışkan (doktor)27/12/2011 14:02:32

  Sayın meslektaş düşmanı, Bir gün açlık sınırı altındaki emekli hekim maaşlarını dile getirseniz ya !

 26. drx (dr)27/12/2011 14:32:50

  küçükusta bey, yazınıza yanıt yazdım ve tahmin ettiğim gibi editörce (her zamanki gibi) sansür edildi. editöre başvurursanız belki size yollar, çok meslektaş düşmanı gördük ve bunlara pabuç bırakmamayı da öğrendik bilesiniz

 27. Tip doktoru (C.p)27/12/2011 14:42:25

  Kalemim yok,her ay onlarca kalem alacağım, namusumu geri kazandim, rahat uyuyacağım, memleket kurtuldu

 28. Tip doktoru (C.p)27/12/2011 14:53:59

  Bu arada 750 bin tl ikramiye alan emekli genel kurmay başkanına makam arabası verilmiş basbakanimiz tarandan,ama biz kalem almayalım, 3 gün otelde rahat bir kongre ortamımız olmasın, üvey evlatiz resmen

 29. ali tain (uzman doktor)27/12/2011 15:08:53

  Ahmet Rasim hoca Cerrahpaşadan hocamdır kendisinden ders dinledim rahat ders dışı konularada girabilen sıkıcı olmayan tarzı vardı dersaini severdik lakin aşağıda hekim arkadaşomın yazdığı gibi kongrelerin kaldırılması ve internet ortamında yapılması, öğretim üyelerinin günde en az 30 hasta muayene etmesi gibi önerilerinin sahibi, kolesterolün zararlı olmadığını iddia edip halk sağlığı ile oynayan, hekimlerin hepsinin ilaç firmalarının elinde oyuncak olduğunu zanneden, Türkiye’de bilim adamı yok diye öğretim üyelerini küçümseyen ve niyetini aşan yorumlarda bulunan Ahmet Rasim Küçükusta hocamın (ne yazıkki eski öğrencisiyim)yazılarına ne olur rica ediyorum bir süre ara vermenizi diliyorum. Ne zaman yazsa hekim camiasının çoğunluğunda ”bu kadar da olmaz” dedirten isyana neden oluyor.artık bir hocamdan nefret ediyorum saygılarımla

 30. ali tain (uzman)27/12/2011 15:43:35

  Sayın hocam bir zamanlar cerrahpaşa da derlerinizden sizi severdim derste sıkmaz rehatlatırdınız ama camianızca “nefret edilen” bir hekim haline dönüştünüz size rica ediyorum ne olur kıymetli yazılarınıza ara verin bu yazılar rahatlatmıyor farkedin artık geriyorsunuz inanın insanı çileden çikarıyorsunuz

 31. uzman (dr)27/12/2011 15:54:43

  Avcı hikayesi vardır ya: ayı avcıya demişki bak ateş etme yakalarsam şederim, arka arkaya birer kez tekrarlamak üzere avcı ateş etmiş her seferinde ayı yakalmış. 3 kere avcıyı yakalayıp icabına bakmış, en sonuncusunda da demişki” ulan avcımısın i.nemisin anlamadım”. Bizim saygıdeğer hocamızın da kitaplarım dediği kitaplara Allah aşkına bir baksanıza, hiçbirinin mesleği ile alakası yok. Ben de diyorum ki “sayın Küçükusta senin tıp ile ne alakan var acaba? yazdığın kitaplara bir dönüp baksan fena olmaz. Biz meslekdaşların sizin derdinizi gerçekten anlayamıyoruz

 32. Hayret bisey dedi ki:

  Bir doktor var, kendi alaninda dogru bildiklerini kendi web sitesinde paylasiyor. Begenen alir kullanir, begenmeyen kullanmaz.

  “Kendi sitene niye kendi yazini koyuyosun” diyenden, “tapu yolsuzlugundan da bahset” diyene kadar genis yelpaze sacmasapan bi yorum yumagi…

  Memleketimizdse islerin niye duzgun yurumedigi, “algilarimizin ne kadar carpilmis olduguna bakarak” da gayet guzel anlasiliyor. Sakinligini bozmadan her secit elestiriyi oldugu gibi yayinlayan ve yine de dogru bildigi yoldan ayrilmayan BUYUK USTA Ahmet Rasim Kucukusta’yi tebrik ve takdir ediyorum.

 33. naciye bilener dedi ki:

  İlaç röpresantları tarafından etki altında kalan meslekdaşlarınızın leblebi çekirdek gibi ufak soğuk algınlıklarına kinolon antibiyotikleri yazdığı için hayatı alt üst olan hastalar varken, siz hala özeleştiri yapan içinizden birini suçluyorsunuz ey yorum yapanlar. Sizin gibi doktorlar olduğu sürece canımız allaha emanet belli.

Siz de yorumunuzu paylaşın: