KOLESTEROL – ÖLÇTÜRME, SAĞLIKLI KAL

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

miller

“Kolesterolperverler ki bunlar ilaç endüstrisi, devletin idari kurumları, FDA, NIH (National Institutes of Health) ve büyük tıp birliklerinden oluşur, şunu yaptılar: Doktorları yanılttılar.”

“Koroner hastalığın nedeninin yüksek kolesterol, bunu yapanın da doymuş yağ yemek olduğuna inandırdılar camiayı. O zaman kalp hastalığını önlemenin yolu basit, kolesterolü düşüreceksiniz dendi. Buna ters düşen her ne varsa dikkate dahi alınmadı. Bu içi boş kolesterol inancıyla ilgili problemleri detaylarıyla ele alan kaç kitap yazıldı, kimse okumuyor bile.”

Evet yenilenen teknoloji ve bilimde katedilen gelişmeler neticesinde eski hipotez çürütüleli çok oldu, ancak hala Tanrı kelamı gibi algılanmaya devam ediliyor.

“Bu noktada kolesterol teorisi artık neredeyse bir din”,

diyor Dr. Donald Miller.

Dr. Miller da vaktiyle kolesterol teorisini benimsemiş. Fikri de kendi araştırmaya başlayıncaya dek değişmemiş. Hatta kendi ifadesine göre, tıp endüstrisinin su geçirmez ilan ettiği bu hipotezin ardında ne denli az kanıt olduğunu gördüğünde şok olmuş. Bugünlerde seminerler veriyor, Youtube’a videolar hazırlıyor gerçekleri daha fazla insana ulaştırabilmek için. Ne var ki meslekdaşları pek kulak vermek istemiyorlar Dr. Miller’a.

“Issız bir adada ne dediğimi dinlemek dahi istemeyen meslekdaşlarımla çevrili olarak tek başıma kalakalmış gibiyim. Yalnızca eski, eksantrik bir cerrah olarak görüyorlar beni.”

Dr. Miller tam kırk yıldır kolesterolünü ölçtürmediğini, bir hekim olarak tavsiyesinin de bu olduğunu söylüyor.

“Kolesterol ölçümü yaptırmayı bırakın diyorum insanlara. Yaptırmayın. Bu testlerin tek yaptığı ciddi tek bir kanıta dayanmamasına rağmen bir dolu arıza sinyali ortaya çıkarmak. İşin üzücü yanı, kolesterol mesajıyla endoktrine olmuş bunca hekimin hiçbiri beslenmenin rolüne dair tek bir şey bile bilmiyor. Beslenmeye dair hiçbir eğitimleri yok. “

Cholesterol Clarity kitabı işte ne yiyip içtiğinizin kolesterol seviyeleriniz üzerindeki hayati rolünü sizlere aklınızda hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde açıklamak üzere kaleme alınmış.

Beslenme optimal sağlık ve esenlik halinin entegral bir parçası, bunu artık biliyoruz. Hekimlerin büyük çoğunluğunun bu hayati konuda eğitimlerinin isehiç denebilecek seviyede olduğunu da…

Beslenme üzerine neredeyse hiçbir eğitimleri olmayan tıp hekimlerinin danışanlarına onyıllardır beslenmeye dair verdikleri herbiri birbirinden talihsiz tavsiyelerin sonuçlarını bugün görüyoruz. Sağlık ve ilaç sektöründe dogmaların yıkılmasını boş yere beklemektense inisiyatifi ele alıp kendi araştırmasını yapmak, madalyonun diğer yüzüne korkmadan bakmak isteyenlerin elinden bırakamayacağı bir kitap bu.

Kolesterol Infografikler (2)

Kaynak: https://vitamingiller.com/kolesterol-olcturme-saglikli-kal/

Yazı için 1 yorum yapılmış:

 1. Canan Karatay dedi ki:

  Sonunda gerçek bilim kazanıyor.

  Büyük kolesterol yalanının ne olduğu zaten biliniyordu. Senelerden beri dile getiriyoruz..
  Asıl tehlike şeker ve karbonhidratlardır, TRİGLİSERDLERDİR diye…

  ‘O kardiyolog, kendi işine baksın’ diyen jinekolog ve endokrinologlara duyurulur!

  BU ZEHİRİ HAMİLELERE VERMEYİN DİYORUM DİYE KİYAMET KOPARIYORLAR!

  Karatay kardiyometabolik risk faktörlerini anlatmaya, ve de açıklamaya çalışıyor bey efendiler!

  Şeker en tatlı zehirdir! TRigliseridleri ve de İNSÜLİN hormonunu yükseltiği için tüm kronik hastalıkların ana sebebidir! KOLESTEROL DEĞİLDİR!

  TRİGLİSERİDLER KAN ŞEKERİ YÜKSELİNCE YÜKSELİR! TRİGLİSERİD YÜKSELİNCE DE ANTİOKSİDAN OLARAK KOLESTEROL YÜKSELİR ONU DETOKS ETSİN, DOKULARA ORGANLARA ZARAR VERİLMESİN DİYE, ORGANİZMANIN BİR TÜRLÜ KORUMA MEKANIZMASI OLARAK!

  KOLESTEROL İLAÇLARI İŞTE BU MEKANIZMAYI YOK EDİYOR BU BİR.

  KOLESTEROL İLAÇLARI HÜCRELERİN TEMEL TAŞI VE DİREĞİ OLAN HÜCRE ZARINDA VE MİTOKONDRİYALARDA BULUNAN ELZEM KOLESTEROLU DA AZALTIYOR BU İKİ!

  BU NEDENLE, SONUÇ OLARAK VÜCUTTAKİ TÜM HÜCRELER ZAYIFLIYOR VE İŞLEVİNİ YAPAMAZ HALE GELİYOR?

  KOLESTEROL İLAÇLARI ERKEN ÖLÜMLERE SEBEBP OLUYOR.

  PANKREAS BETA HÜCRELERİNDE İNSÜLİN YAPILAMAZ HALE GELİYOR VE KOLESTEROL İLAÇLARI ŞEKER HASTALIĞINA NEDEN OLUYOR. (2011’de yaptığımız basın toplasında bütün bu gerçekleri anlatmıştık. Rahmetli Prof. Ahmet Aydın, Prof. Ahmet Rasim Küçükusta, Rahmetli Byolog Mevlüt Durmuş ve Prof. Canan Karatay)

  KARATAY DİYETİY’LE YAŞAM BOYU SAĞLIK KİTABIMDA, BİR BÖLÜMÜN ADI ‘KOLESTEROL TERÖRÜ’DÜR,

  BU BÖLÜMDE, YUKARIDA ADI GEÇEN BİLİM İNSANINLARIN KİTAPLARI VE BİLŞİMSEL YAZILARI REFERANS OLARAK VERİLMİŞTİR!

  BU NEDENLE burada REFERANS VERMİYORUM, MERAKLI OLANLAR, PROF. AHMET RASIM KÜÇÜKUSTA’NIN VE BENİM KİTAPLARIMIZDAKİ YÜZLERCE BİLİMSEL KAYNAĞA BAKABİLİR!

  Benim son derece merak ettiğim bir konu da,

  Son günlerde genç yaşında maalesef erken kaybettiğimiz, ülkemiz için değerli iş adamı, MUSTAFA KOÇ’un kolesterol ilacı kulanıp kullanmadığı?

  Bir röportajında kolestrol sorunum var demişti.

  NUR İÇİNDE YATSIN.

Siz de yorumunuzu paylaşın: