EŞEK SÜTÜ KANSERE İYİ GELİYOR MU?

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Ne kanserin önlenmesinde ne tedavisinde mucize bir yiyecek de mucize bir gıda takviyesi de yoktur.

Eşek sütü de faydalı bir içecek olabilir ama kimse bunu içerek kanserden korunacağını veya iyileşeceğini beklemesin.

Sağlıklı beslenme bir bütündür ve süt de bunun unsurlarından sadece  biridir.

Üstelik de erişkinlerin süt içmek yerine sütün mayalanmasıyla elde edilen yoğurt, ayran, kefir, peynir gibi gıdaları tüketmeleri daha doğrudur.

Yarın bir gün biri “eşek sütü” diye bir gıda takviyesi çıkarırsa da şaşırmayın.

***

Acıbadem Kayseri Hastanesi Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, hem kanserden korunmak isteyenler, hem de kanser tedavisi görenler için doğru beslenmenin önemini vurguladı. Doğru beslenmenin, kanser açısından iki öneme sahip olduğunu kaydeden Urvay, ”Birincisi hastalıktan korunmak için, diğeri ise hastalıkla mücadelede” dedi.

Dr. Semiha Urvay, kanser tedavisi sırasında iyi beslenen kişilerin kemoterapi, radyoterapi, ameliyatlar ve biyolojik tedavi gibi tedavi yöntemlerine bağlı gelişen birtakım yan etkilere karşı daha dayanıklı olduğuna da dikkat çekti.

Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Semiha Urvay, eşek sütünün, içeriği anne sütüne en çok benzeyen süt olma özelliğine sahip olduğunu belirterek, ”Bu nedenle eşek sütünün başta kanser olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde alternatif tıp yöntemi olarak insanlara sunuluyor. Eşek sütü tüketen kimileri, kansere iyi geldiği veya kemoterapinin yan etkilerini azalttığı gibi bir düşünceye sahip. Ancak buna dair elimizde hiçbir bilimsel kanıt yok” dedi.

Kayseri: http://www.ntv.com.tr/saglik/esek-sutu-kansere-iyi-geliyor-mu,DLrsgsyb30WQVGx9gjhG_Q

Siz de yorumunuzu paylaşın: