DOKTORA 4 DAKİKA GECİKTİĞİ İÇİN GERİ ÇEVRİLEN ASTIMLI ÇOCUK ÖLDÜ

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

2015’te meydana gelen olay, soruşturma raporunun yayımlanmasıyla ortaya çıktı. Resmi kayıtlara göre, Newport kentinde yaşayan Ellie-May Clark, kreşte astım nöbeti geçirince ailesine haber verildi. Annesi Shanice Clark, çocuğa aile hekiminden acilen randevu aldı.

25 dakika içinde klinikte olması gereken anne, iki aylık çocuğuna bakacak birilerini buldu ve komşusundan kendilerini arabayla bırakması için yardım istedi.

ASTIM HASTASI OLDUĞUNU BİLMESİNE RAĞMEN…

Shanice Clark 17.00’deki randevu için çocuğunu 17.04’te doktora getirebildi. Ancak, doktor Joanne Rowe, randevuya geciktiği için ağır astım hastası olduğu bilinmesine rağmen çocuğu kabul etmedi.

BBC Türkçe’nin haberine göre kliniğe gelirken birkaç dakika gecikeceklerini bildirmelerine rağmen aileye ertesi güne randevu verildi. Beş saat sonra evde yeni bir astım nöbeti geçiren çocuk hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

“HAYATIMIZ MAHVOLDU”

Altı ay ücretli izne çıkarılan Doktor Rowe, daha sonra başka bir kliniğe tayin edilirken çocuğun büyükannesi Brandi Clark, “Sadece birkaç dakika geç kalmışlardı. Hayatımız mahvoldu. Ama Dr. Rowe’un işini yapmaya devam etmesine ve hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam etmesine izin verildi” dedi.

Clark, doktorun görevden men edilmesini talep etti. Olayla ilgili yeni bir soruşturma açılacağı belirtiliyor.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/doktora-4-dakika-geciktigi-icin-geri-cevrilen-astimli-cocuk-oldu-haberi-1272359

Siz de yorumunuzu paylaşın: