ÜNLÜ İLAÇ FİRMASINDA RÜŞVET SKANDALI

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Okuyacağınız satırların bence “haber değeri” yoktur çünkü rüşvet ilaç endüstrisinin en çok kullandığı pazarlama enstrümanlarından biridir.

Bir ilaç şirketinin ancak rüşvet vermeden, sponsorluk yapamadan ilaç satma çabaları haber olabilir.

Tıpkı bir köpeğin insanı ısırmasının değil bir insanın köpeği ısırmasının haber değeri taşıması gibi!

Haberde ilaç şirketinin adının geçmemesi önemli değil, büyüğünden küçüğüne birini diğerinde farkı yoktur.

***

NTV’ nin haberi:

Yunanistan’da dünyaca ünlü bir ilaç firmasının piyasada avantaj sağlamak için doktorların yanı sıra siyasetçilere de rüşvet verdiği yolundaki iddialar Yunan parlamentosuna taşındı.

Ünlü ilaç firmasında çalışan üç kişinin verdiği ifadelere dayanan iddialar, parlamentoda 18 saat süren özel oturumda görüşüldü.

Oturumun sonunda, ikisi eski başbakan ve sekizi eski sağlık bakanı olmak üzere 10 siyasetçi hakkındaki iddiaları soruşturmak üzere komisyon kurulmasına karar verildi.

Soruşturma yapılacak isimler arasında 2013 ile 2015 yılları arasında başbakanlık yapan Antonis Samaras ile 2012’de 35 gün başbakanlık görevini yürüten Panagiotis Pikramenos da var.

Yunanistan’daki rüşvet skandalına 5 bine yakın doktorun adı karıştığı belirtiliyor. Aynı ilaç şirketinin aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 28 ülkede yasadışı faaliyetleri Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI tarafından ortaya çıkarılmıştı.

Kaynak: https://www.ntv.com.tr/saglik/unlu-ilac-firmasinda-rusvet-skandali,vWqzbFlidkeD2xOsrzFs3A

Yazı için 1 yorum yapılmış:

  1. Hasta dedi ki:

    Yorumlarınızın hastasıyım efendim.

Siz de yorumunuzu paylaşın: