YILLARCA YASTIK KILIFI DEĞİŞTİRMEYEN KADININ GÖZÜNDE 100’E YAKIN MİTE BULUNDU

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Habertürk’ ün yazısı:

Çin’de yaşayan Xu adlı kadın, iki yıldır gözlerinde kızarıklık ve kaşıntı sorunu yaşıyordu.

Doktora gitmek yerine göz damlası ile gözlerini tedavi etmeye çalışan Xu, hiçbir fayda görmedi. Ama gel zaman git zaman gözündeki rahatsızlık hissine de alıştı.

Yaşadığı göz kuruluğu gözlerini açmasına bile mani oluyordu, kirpikleri ise zamanla birbirine yapışmıştı.

Bu sancılı iki yıl sonunda kadını, ailesi zorla doktora götürdü. Muayenede doktor bile şoke olmuştu. Çünkü dünyada eşine zor rastlanır bir vaka doktorların karşısındaydı.

Xu, gözünde, kirpiklerinde 100’e yakın ev tozu akarı yani mite olduğunu öğrenmişti. Kadının tek bir kirpiğinde bile 10’dan fazla mite yani ev tozu akarı vardı.

Xu, doktorlara beş yıldır yastık kılıfını değiştirmediğini açıkladı. Xu, bu ihmalin sağlığını etkileyeceğine ihtimal bile vermemişti.

Doktorlar hijyensiz ve yeterli havalandırmanın yapılmadığı ortam yüzünden Xu’nun bu duruma geldiğini açıkladı. Bakteriyel enfeksiyon yaşayan kadın, tedavisinin ardından taburcu edildi. 

Kaynak: http://www.haberturk.com/ev-tozu-akari-mite-yuzunden-bakteriyel-enfeksiyon-yasadi-gozunu-kaybetme-noktasina-geldi-1753347

***

Ev akarları ve alınması gereken tedbirler hakkında ayrıntılı bilgi için: http://ahmetrasimkucukusta.com/?s=ev+akarlar%C4%B1

Siz de yorumunuzu paylaşın: