KORONAVİRÜS TESTİ KOLADA POZİTİF ÇIKTI

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Salgının bu kadar yaygınlaşmış olduğu bir dönemde koronavirüs testlerinin bir değeri kalmadı.

Avusturya’ lı parlamenterin yaptıkları tamamen politik bir şovdur.

BİR: Bu testlerin yeteri kadar hassas olmadıklarını artık gayet iyi biliyoruz.

İKİ: Salgının henüz yeni başladığı dönemde bu testler çok önemli idi ama o günler artık çok gerilerde kaldı.

ÜÇ: Testin herhangi bir hatadan bağımsız olarak “gerçekten” negatif olmasının fazla bir önemi olamaz. Bir kişi test yaptırdıktan bir saat sonra da virüs alabilir. 

DÖRT: Testin pozitif olmasının değeri de çok sınırlı. Pozitif test mutlaka hastalığı veya bulaşıcılığı göstermez.

Gelelim neticeye

BİR: Herkesin kendini testi pozitif gibi görmesi ve buna göre hem kendini korumak ve hem de çevresine virüs bulaştırmamak için gereken tedbirlere sıkı sıya riayet etmelidir.

İKİ: Kola ve diğer gazlı içeceklerin testlerinin negatif olmasının hiç bir değeri ve önemi yok. Bunların zaten zerresinin bile içilmemesi gerekir.

COCA-COLA POSITIVA AL COVID-19! ▷ Parlamentare austriaco esegue il test  rapido in diretta - YouTube

***

İndependent Türkçe‘ nin haberi:

Avusturya’da aşırı sağcı parlamenter Michael Schnedlitz, hükümetin koronavirüs (Kovid-19) önlemlerini eleştirdiği konuşmasında elindeki kolaya hızlı bir test uyguladı ve sonucun pozitif çıktığını savundu.

Russia Today’in (RT) haberine göre Ulusal Konsey üyesi ve sağcı Avusturya Özgürlük Partisi (FPÖ) Genel Sekreteri Schnedlitz perşembe günü gerçekleşen oturum sırasında hükümetin tarama programını ve diğer koronavirüs önlemlerini sert dille eleştirdi.

Yanında getirdiği bir bardak kola üzerinde koronavirüs testi uygulayan Schnedlitz birkaç dakika sonra bu içecekte yapılan testin pozitif sonuç verdiğini diğer siyasetçilere gösterdi.

Testleri “beş para etmez” şeklinde nitelendiren Schnedlitz, devlet tarafından finanse edilen Kovid-19 testinin “vergi paralarının ilaç endüstrisi yönünde devasa boyutta yeniden dağıtımı” anlamına geldiğini söyledi.

Sağlık krizi sırasında Avusturyalıların sivil özgürlükler ve ifade özgürlüğü gibi temel haklardan mahrum bırakıldığını iddia eden parlamenter, hükümeti “yumuşak diktatörlükle” suçladı.

Schnedlitz ayrıca, Kovid-19 kısıtlamalarının iflaslar ve kitlesel işsizliğin yanı sıra sosyal ve ekonomik krizlere yol açtığını, çocukların eğitim haklarını da “çaldığını” savundu.

Sağcı siyasetçinin bu çıkışı sosyal medyada geniş çapta destek görse de kimileri Schnedlitz’in kola üzerinde yaptığı teste itiraz etti.

Alman Die Welt gazetesi, Avustralyalı parlamenterin söz konusu testi yanlış yaptığını, virüs için aldığı örneği kontrol etmeden önce önemli bir adımı atladığını yazdı.

Kaynak: https://www.indyturk.com/node/284866/d%C3%BCnya/avusturya-parlamentosunda-s%C4%B1rad%C4%B1%C5%9F%C4%B1-anlar-kolaya-korona-testi-yap%C4%B1p-pozitif

Siz de yorumunuzu paylaşın: