SALGIN DÖNEMİNİN FELAKET TELLALI PROF. DR. MEHMET CEYHAN HALKA KORKU SALIYOR

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Yeni Şafak‘ ın haberi:

Yaklaşık 1,5 yıldır Türkiye’nin de mücadele ettiği koronavirüs salgınında birçok bilim insanından yüzlerce açıklama geldi. Ancak o isimlerden biri olan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın sadece vatandaşlara korku salıyor ve paniğe sevk ediyor. Dünya Sağlık Örgütü başta olmak üzere onlarca uluslararası sağlık kuruluşunun açıklamalarını karalayan, okulların açılmasının yanlış olduğunu savunarak milyonlarca veliyi panikleten ve çocukların eğitim hakkının elinden alınmasında büyük rolü olan Ceyhan, sosyal medyada da büyük tepki topluyor. Öyle ki geçtiğimizi haftalarda Twitter’da ‘MehmetCeyhanTutuklansın’ etiketi altında on binlerce paylaşım yapıldı, Ceyhan hakkında ‘alenen nitelikli hakaret ve halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarını işlediği gerekçesiyle’ suç duyurusunda bulunuldu.

Türkiye, tüm dünyanın üstüne kâbus gibi çöken koronavirüs salgınıyla yaklaşık 1,5 yıldır mücadele ediyor. Uygulanan doğru sağlık politikaları, aşılamadaki rekor hızı ve alınan önlemlerle Türkiye, dünyanın parmakla gösterdiği bir ülkeler arasında. Pandemi süresince bilim insanları tarafından yapılan yüzlerce araştırma, binlerce açıklama yapıldı. Ancak o isimlerin içinde biri var ki halkı sadece korku ve paniğe sürüklüyor: Prof. Dr. Mehmet Ceyhan… Neredeyse her televizyon programına çıkarak açıklamalarda bulunan Ceyhan, sürekli ‘endişelendiren’ açıklamalarda bulunuyor.

Uluslararası sağlık örgütlerini karalıyor

Geçtiğimiz günlerde bir televizyon programına katılan Prof. Dr. Ceyhan, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, (CDC) Dünya Sağlık Örgütü, (DSÖ) Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) gibi kurumların okulların açık kalması gerektiği önerilerini çürütmek için bu kurumları itibarsızlaştırmaya girişti. Pandeminin başından beri bu kuruluşların yanlışlar yaptığını, onların dinlenmemesini gerektiğini belirten Ceyhan, DSÖ’nün üçüncü dünya ülkelerine yönelik açıklamalar yaptığını iddia ederek, uluslararası sağlık otoritesini karaladı.

CEYHANI’IN KORKU SALAN AÇIKLAMALARINDAN BAZILARI:

“İSTANBUL TÜRKİYE’NİN VUHAN’I”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye’de tespit edilen koronavirüs vakasının çoğunun İstanbul’da bulunduğunu belirterek, “İstanbul’dan başka yerlere yayılıyor. Halk arasında İstanbul için ‘Türkiye’nin Vuhan’ı’ deniyor. İstanbul’da sokağa çıktığınızda, metroya bindiğinizde, otobüse bindiğinizde virüsü kapmama şansınız çok düşük” demişti.

SALGINDA DÖRDÜNCÜ DALGA UYARISI

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan koronavirüsteki gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada Delta varyantına bağlı vaka artışı olabilir uyarısından bulunarak, dördüncü dalganın dalganın mümkün olduğunu söylemişti.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan canlı yayın esnasında fenalaşarak hastaneye kaldırıldı

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, katıldığı bir canlı yayın programında rahatsızlanarak yayından ayrıldı. CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova, Prof. Dr. Ceyhan’ın sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu. Canova, ‘Sağlık durumu gayet iyi. Kendisi gayet iyi hissediyor. Bir süredir devam eden mide rahatsızlığı varmış. Bu akşam yayın sırasında bir hayli rahatsız etmiş. Dediğim gibi şu anda gayet iyi. ‘Haftaların getirdiği bir yorgunluk olsa’ dedi.

“Koronavirüs geçiren çocuklarda ölümcül tehlike”

Koronavirüs geçiren çocuklarda görülen ölümcül MIS-C hastalığının (Çocuklarda çoklu sistem inflamatuarı) ülke genelinde 100’ün üzerinde çocukta tespit edildiği, bunlardan 3’ünün hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı. Bu araştırmanın ardından hemen açıklama yapan Ceyhan, sadece kendi hastanelerinde bu hastalıktan 62 çocuğun tedavi görüp, kurtulduğunu söyleyerek, “Çocukta 5 günden uzun süren ateş, deride morarma, döküntü, organlarda fonksiyon bozukluğu, göğüs ağrısı, karın ağrısı varsa acil hastaneye müracaat edilmesi lazım” ifadelerini kullanmıştı.

“YERLİ AŞI TURKOVAC’IN NE KADAR ETKİLİ OLDUĞUNU BİLMİYORUZ”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yerli koronavirüs aşısı Turkovac ile ilgili “Turkovac aşısı, Çin’in Sinovac aşısına benzerlik gösteriyor, ne kadar etkili olduğunu henüz bilmiyoruz. Uzun bir süreç var önümüzde test aşamasına sadece Türkiye değil, Macaristan, Hırvatistan ve Azerbaycan gibi ülkelerde katılacak.” demişti

“MEHMET CEYHAN TUTUKLANDIN” HASHTAG’İ AÇILDI

Açıklamaları sosyal medyada da büyük tepki toplayan Ceyhan hakkında, geçtiğimiz haftalarda ‘alenen nitelikli hakaret ve halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarını işlediği gerekçesiyle’ suç duyurusunda bulunuldu. Kısa süre sonra Twitter’da da ‘MehmetCeyhanTutuklansın’ etiketi altında on binlerce paylaşım yapıldı.

Kaynak: https://www.yenisafak.com/koronavirus/salgin-doneminin-felaket-tellali-prof-dr-mehmet-ceyhan-halka-korku-saliyor-3678068

 

Yazı için 5 yorum yapılmış:

 1. CANAN KARATAY dedi ki:

  VİRÜSLERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR:

  1. Açık havada yaşayamazlar, güçleri zayıflar.
  2. Güneş virüsleri yok eder.
  3.Canlı dokuda yaşarlar.
  4. Telefon yüzeyi, paralar vs. kuru ortamda yaşayamazlar.
  5. Virüsler gök yüzünden, havadan da bulaşmazlar.
  6. İnsanları korkutup, dellendirdiniz!

  İnsanlardan bilimsel gerçekleri sakladınız.

  NEDEN ACABA?
  GAYENİZ, HEDEFİNİZ NEDİR?

 2. CANAN KARATAY dedi ki:

  7. Deniz suyunda yaşayamazlar
  8. ALKALİ ORTAMDA DA ÖLÜRLER!

 3. CANAN KARATAY dedi ki:

  1. mRNA = SARS CoV-2 virüsü RNA’sıdır.

  2. Sinovac aşısında da, yarı canlı SARS CoV-2 virüsü vardır.

  İnsanları korkutarak, terör estirerek, bilgisiz insanlara virüs injekte etmek doğru bir uygulama mıdır?

  Dağda yaşıyan, dolaşan insana neden virüs injekte ediyoruz ki?

 4. CANAN KARATAY dedi ki:

  Sanki aşı dahi olmayan, deneme sürecinde olan. Asla kendisi değil de adı aşı olan kimyasalların etkilerini çok iyi biliyorduk değil mi?

 5. aziz kerim dedi ki:

  insanın onuru ve soyluluğu ruhta ve hastalıktaydı. kısacası insan ne kadar hastaysa o kadar daha üst düzeyde insandı.
  +
  dini yaymakla meşgul insanlar tüm yatırımlarını yoksulluk ve hastalığa harcamışlardır.

  paul thomas mann – büyülü dağ

  *

  tanrı hasta ediyor
  +
  mehmet ceyhan kazanıyor/iyileştiriyor

  şeytan hasta ediyor
  +
  semih dikkatli kazanıyor/iyileştiriyor

  bitkiler yemek için değil
  kıça sürmek için oluyor
  +
  ibrâhim saraçoğlu kazanıyor/iyileştiriyor

  inşallah
  mâşallah
  elḥamdulillah

  hasta
  ölürse tanrı öldürmüştür
  yaşarsa doktor yaşatmıştır

Siz de yorumunuzu paylaşın: