KOVİD AŞISI YANLIŞLIKLA BEBEKLERE YAPILDI

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Dikkat: Yazının sonunda ek var!

***

Şunları merak ettim:

Bu durumdan ailelerin haberi var mı?

Yanlışlıkla aşı yapılan çocuklar takip altında mı?

Yanlışları yapanlar hakkında bir işlem yapıldı mı, soruşturma açıldı mı?

Konuşmacının tavrında bu tür yanlışlıkların çok mutat olduğu intibaı alınmıyor mu?

Acaba çocukların başına bir iş gelseydi, böyle rahat konuşabilir miydi?

Gene bunları ünlü tıp dergisine yayınlanması için gönderilebilir miydi? 

*** 

NTV ekranlarında konuşan Prof. Dr. Zafer Kurugöl, canlı yayında tepki çeken açıklamalarda bulundu. Yanlışlıkla 6 aylık bebeklere Kovid aşısı yapıldığını ifade eden Kurugöl, bunun onlara hiçbir yan etkisi olmadığını ve araştırmaların bir tıp dergisinde yayınlanacağını söyledi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında aşılama çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği ülkemizde son olarak 12 yaş üstüne velisinin izni ile aşı onayı verilmişti. Çocuklarda vaka sayısının artması nedeniyle NTV ekranlarında açıklamalar yapan Prof. Dr. Zafer Kurugöl, çok tartışılacak ifadeler kullandı.

Yanlışlıkla 6 aylık bebeklere kızamık veya Hepatit B gibi aşılar yerine Kovid aşısı yapıldığını belirten Kurugöl, bu durumun onlara hiçbir yan etkisi olmadığını hatta antikor sağladığını ifade etti. Bu konuda yapılan araştırmaların ise yakında ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacağını da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarında Kurugöl şunları söyledi:

"Zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor. Mesela sağlık ocaklarında yanlışlıkla Hepatit B ve kızamık gibi başka bir aşı karıştırabiliyorlar. Küçük çocuklara Kovid aşısı yapıldığı oluyor. Biz böyle vakalarla da karşılaştık. Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde ve son derece de iyi antikor oldu. 6 aylık veya 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları yayınlayacağız zaten. Ünlü bir tıp dergisinde yayınlanacak. Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan etkisi açısından bir sıkıntı olmuyor."

Kaynak: https://www.haberler.com/prof-dr-zafer-kurugol-den-skandal-aciklama-14413636-haberi/

***

EK 1 (23.9.2021): KAYIHAN PALA "Nereden baksan tutarsızlık: - Sağlık ocakları 2010'da kapatıldı, 'Hoca' henüz farkında değil, - Bebeklere yapılan aşılar karıştırılmaz. Karıştırılırsa tıbbi hata ve suç olur. - Covid-19 aşılarının bebeklere yapılması söz konusu değil. 'Yanlışlıkla' yapılmış bir açıklama sanırım." Kaynak: https://twitter.com/KAYIHANPALA/status/1440925391330349056?s=20

***

EK 2 (23.9.2021): SEVDA BULDUK "Aşı uygulamasında “kasti veya hatalı” yanlış bilgilendirme nedeniyle etik ihlal söz konusu. Böyle bir araştırma sonucu hiçbir yerde yayınlanamaz. Hatta ciddi sorgulama gerektirir." Kaynak: https://twitter.com/makinedekiruh/status/1440916911693381635?s=20

***

EK 3 (23.9.2021): ÇAĞATAY TARHAN "Saklanması, hazırlanması, barkodları vs farklı ama yanlışlıkla yapılabiliyor bir de bu böyle anlatılıyor." Kaynak: https://twitter.com/CagatayTarhan/status/1440926127141396482?s=20

***

EK 4 (23.9.2021): BENGİ BAŞER "Moderna aşısının çocuklar üzerindeki etkisini görmek amaçlı KidCOVE çalışması başladı. 6 ay-12 yaş arası 6.720 çocuk 28 gün arayla aşılanacak".

Resim

Kaynak: https://twitter.com/senemsani/status/1440807042860470279?s=20

***

EK 5 (23.9.2021)

Resim

Kaynak: https://twitter.com/emrekara369/status/1440912912361603072?s=20

*** 

EK 6 (23.9.2021): MUSTAFA HOŞ "konuşan kişi prof.zafer kurugöl. ege üniversitesi öğretim üyesi. çocuk enfeksiyon uzmanı. kendisi dahil kim aşıları karıştırdıysa hemen soruşturma açılıp yargılanması lazım. yanlışlık dediği çocuk/bebeklerin, covid aşısı için kobay yapılması". Kaynak: https://twitter.com/mustafahos/status/1440948225549144064?s=20

DENİZ ÜLKE ARIBOĞAN "Böyle bir şey kabul edilemez. Ben aşının, modern tıbbın faydasına inanan ve destekleyen birisiyim. Lakin bu konuşmadan anladığım, “yanlışlıkla” başlığı altında küçük çocukları, bebekleri aşılayarak gayri resmi bir araştırma yapılmış. Bu korkunç bir şey; suç işlemişsiniz. Ne hakla?" Kaynak: https://twitter.com/DenizUlke/status/1440949030373179392?s=20

KAAN YILANCIOĞLU "Yanlışlıkla mı? Fareler üzerinde dahi çalışma yapılsa ETİK KURUL ONAYI ile yapılır ve araştırma makalesi basılabilir! İnsan, hele de bebekler üzerinde yapılan korkunç bir MALPRAKTİS 'in yayın olabilmesi nasıl bir "ETİK" anlayıştır! Bu durumda ancak soruşturma olur." Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1440948907949924352?s=20

GÖKÇE BAŞBUĞ "Bunlar gerçeklikten o kadar kopmuş ki ulusal yayına çıkıp şunu söylersem aileler güven içinde bebeklerini COVID aşısı olmaya getirir diye düşünüyor. Aksine sizin budalalığınız yüzünden insanlar zorunlu bebeklik aşılarını yaptırmaya bile getirmeyecek." Kaynak: https://twitter.com/BasbugGokce/status/1440906326482194437?s=20

***

EK 7 (23.9.2021):

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl, bazı aile sağlığı merkezlerinde bebeklere ‘yanlışlıkla’ kızamık ve Hepatit B aşı yerinekoronavirüs aşısı yapıldığını dile getirdi.

Prof. Dr. Kurugöl, NTV'ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Zaman zaman yanlışlıkla bazı durumlar oluyor. Mesela başka bir aşıyla, Hepatit B aşısıyla, kızamık aşıyla karıştırabiliyorlar sağlık ocaklarında. Küçük çocuklara Kovid aşısı yapıldığı oluyor. Biz böyle vakalarla karşılaştık. Sizi temin ederim hiçbir yan etki olmadı bu kişilerde. Ve son derece iyi antikor oldu. 6 aylık bebekte, 1 aylık bebekte bile çok iyi şeyler oldu. Bunları da yayınlayacağız yakın zaman içinde çok ünlü bir tıp dergisinde. Küçük bebeklerde yüksek doz verseniz bile yan etkisi açısından bir sıkıntı olmuyor.”

Açıklamanın ardından Kurugöl'e tepki yağdı

Açıklamanın ardından Twitter'da#DrZaferKurugölTutuklansın ve #DenekDegilBebek etiketi açılırken, vatandaşlar Prof. Dr. Zafer Kurugöl'ün açıklamasının büyük bir suç olduğunu dile getirerek tepkilerini dile getirdi.

Aile Hekimleri Federasyonu'nundan açıklama

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazğan, yaptığı açıklamada, "sağlık ocağında bebeklere yanlışlıkla Kovid-19 aşısı yapıldığı" iddialarına tepki gösterdi. 

Bu iddianın asla gerçeği yansıtmadığının altını çizen Eryazğan, şu bilgileri paylaştı:

"Bebeklere yanlışlıkla Kovid-19 aşısı yapılması asla mümkün olabilecek bir şey değil. Sağlık Bakanlığı 10 yıldır aşıları barkod sistemiyle dağıtır. Aşılar bu şekilde taşınır ve aile sağlığı merkezlerine ulaşana kadar her aşamasında en az 6-7 kere barkod okutulur. Aşı uygulanırken de barkod sisteminden düşülmesi gerekir. Eğer elinizdeki aşı ve sistemdeki barkod tutmuyorsa Bakanlıkça derhal bu konuyla ilgili soruşturma açılır. Yani yanlış bir aşının bebeklere uygulanması ihtimali sıfırdır. Kaldı ki İzmir üzerinden de bu iddiayı araştırdık, bu yönde açılmış herhangi bir soruşturma da yok."

"Kimse bu aşıları karıştıramaz"

Eryazğan, aile hekimlerinin aşı konusundaki güçlü tecrübesine işaret ederek, "Bizler Aile Hekimleri olarak 20 yıldır aşı yapıyoruz, bebeklik dönemi aşılarının yüzde 98'i tarafımızca uygulanıyor. Kovid-19 aşıları ilk geldiğinde de Bakanlığımız bizleri davet ederek, aşıların nasıl yapılacağı konusunda eğitim vermemizi istedi. Böyle güçlü bir tecrübemiz de söz konusu. Kaldı ki Kovid-19 aşılarının rengi, şekli, şişeleri bile birbirinden çok farklıdır. Kimse bu aşıları karıştıramaz, zaten barkod sistemiyle de böyle bir şeyin olmasının imkanı yok." diye konuştu.

"Özür bekliyoruz"

Söz konusu iddianın aşı farkındalığı konusunda toplumu olumsuz yönde etkilediğini vurgulayan Eryazğan, şunları kaydetti:

"Bu iddia tamamen asılsız. Hocamızdan özür bekliyoruz. Başka bir konuyu anlatmak isterken konunun başka bir yöne çevrilmesi sonucu çok talihsiz bir açıklama olmuş. Biz insanları aşıya teşvik etmeye çalışırken toplumu olumsuz etkileyen böyle bir açıklamayla karşılaşmamız çok üzücü. Hocamızın bu açıklamasını düzeltmesini, bizlerden özür dilemesini istiyoruz."

İzmir Tabip Odası Başkanı Lütfi Çamlı ise konuya ilişkin inceleme başlatıldığını duyururken böyle bir durumun mümkün görünmediğini söyledi. 

Prof. Dr. Kurugöl iddialara yanıt verdi

Bir televizyon kanalına canlı bağlantıyla katılan Prof. Dr. Zafer Kurugöl iddialara yanıt verdi. Aşının İzmir'de değil, başka bir ilde hem Kovid hem de bebek aşılarının yapıldığı bir aile sağlığı merkezinde yaşanan bir karışıklık sonucunda ortaya çıktığını ifade etti.

Olayın fark edilmesinin ardından adli kurumlar tarafından gerekli işlemlerin yapıldığı İl Sağlık Müdürlüğü'nün yönlendirmesiyle çocuğun izlemlerinin Ege Üniversitesi'nde çok ciddi bir şekilde yapıldığı ve hiçbir olumsuz sonuç bulunmadığını ifade etti. Yanlış aşılamaya konu olan çocuğun hala kontrollerinin devam ettiğini ve bugün de kontrole geldiğini de ekledi.

Prof. Dr. Kurugöl, bu olayla aşılamayı ve aşı yapan kurumların karalanmasının yanlış olduğunu söyledi. Aşılamada yapılan hatanın adli İl Sağlık Müdürlüğüne başvurulduğunu ve Temmuz ayında soruşturma başlatıldığını da dile getirdi.

Olayın yanlış yorumlandığını dile getiren Kurugöl, bu olayın ne gizlendiğini ne de bilerek yapıldığını da sözlerine ekledi. Kurugöl ayrıca, akşam saatleri olduğundan yorgunlukla kendisini yanlış ifade etmiş olabileceğini söyleyerek herkesten özür diledi. 

Kaynak: https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-prof-dr-zafer-kurugolden-bebeklere-yanlislikla-koronavirus-asisi-yapildigi-iddialarina-yanit-olay-yanlis-yorumlandi-11-681-97376.html

***

EK 8 (23.9.2021): SAĞLIK BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Sağlık Bakanlığı, Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün aile sağlığı merkezinde bir bebeğe yanlışıkla koronavirüs aşısı yapıldığına ilişkin açıklaması üzerine soruşturma başlattı. Bakanlık yayınladığı duyuruda şu ifadelere yer verdi:

"Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Zafer Kurugöl’ün bebeklere yanlış aşılar yapıldığına ilişkin iddiaları kabul edilemez. Mevcut aşı güvenliği alt yapımızın bu tür iddiaları haklı çıkarması mümkün değildir. İddianın kaynağı hakkında Bakanlığımızca soruşturma başlatılmıştır. 

Bakanlığımız güçlü ve güvenli bir aşı takip sistemine sahiptir. Bakanlık deposundan çıkıştan ilgili kişiye uygulanışına kadar bütün süreç, barkodla dijital olarak takip edilmektedir. Bu konuda dünyada en güçlü alt yapıya ve en tecrübeli sağlık personeline sahip ülkelerin başında geliyoruz. Bilhassa birinci basamak sağlık kuruluşlarımız bu hususta titizlikle ve fedakarca yaygın aşılama programlarını başarıyla yürütmüşlerdir. Soğuk zincirin kırılması, sistemde herhangi bir aksama olması, aşamalardan herhangi bir düzeyde hata yapılması halinde sistem otomatik olarak uyarı vermekte ve gerekli incelemeler yapılarak tedbirler alınmaktadır. İlgililer hakkında soruşturma yapılmaktadır.

İzmir ilimizde hatalı aşı uygulamasına ilişkin, sistem uyarısı ve ilgili sağlık personelimizin tutanağı üzerine bir soruşturma yürütülmektedir. Hastanın sağlık durumu ile ilgili olumsuz bir durum yoktur. Yakın takibi devam etmektedir. İlgili öğretim üyesinin maksadını aştığını tahmin ettiğimiz talihsiz açıklamaları üzerine Bakanlığımızca yeni bir soruşturma başlatılmıştır."

Kaynak: https://www.medimagazin.com.tr/hekim/saglik-bak/tr-son-dakikabebeklere-yanlis-asi-yapildigi-iddialarina-saglik-bakanligindan-aciklama-2-13-97382.html

***

EK 9 (23.9.2021): GÖKÇE BAŞBUĞ "Dünkü açıklamada bebekler şeklinde ifade edilmişti. Bugün bir vakanın analizi şeklinde dergiye gönderildiği söylendi. Bu makalenin hemen şimdi paylaşılması lazım ki gerceğin böyle olduğu bilinsin. Bilim camiası bunu talep etmeli. Zaten önbasımı paylaşmak artık bir norm haline geldi." Kaynak: https://twitter.com/BasbugGokce/status/1441058191429668872?s=20

***

EK 10 (23.9.2021): SERKAN DOLMA "Yanlışlıkla bebeklere yapılan Covid aşısı olayı için Cem Hoca'nın söylediklerinin meseleyi çok tehlikeli yerlere sürükleyebileceğini düşünüyorum. Ayrıca "olan olmuş, bari o 'değerli' veriler araştırmada kullanılsın" yaklaşımı böyle "yanlışlıkların" tekrarlanma ihtimalini artırır."

Resim

Kaynak: https://twitter.com/TrDolma/status/1441092120459153416?s=20

***

EK 11 (24.9.2021): BÜLENT POLAT "Tıbbi açıdan son derece rahatsız edici ifadeler bunlar. Kabul edilemez. 1 aylık ya da 6 aylık bebeklere, küçük çocuklara Pfizer aşısının “yanlışlıkla” yapılması mümkün değil. Bir bebeğe bir aşının yanlışlıkla yapılmasının bu denli rahat ifade edilebilmesi de çok garip."

"Tarihte aşılarla ilgili bazı çok trajik hatalar olmuş. Tüberküloz için BCG aşısı ve Polio aşılarında bu örnekler var. Ancak, bebeklere hepatit ya da kızamık aşısı yapıyorum derken yanlışlıkla Pfizer aşısı yapmak dünya aşı literatürüne girecek garip bir hata. Ya da hata mı?"

"Skandal düzeyinde sözler gerçekten. Öyle, tek bir bebeğe yanlışlıkla verilmiş diyerek geçiştirilicek gibi değil."

Kaynak: https://twitter.com/drbulentpolat/status/1441459381166436354?s=20

***

Yazı için 7 yorum yapılmış:

 1. Esra
  @Esra16734626
  ·
  5s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Hocam o bebekler takip edilmedi ki cunku ailelerinin haberi http://yok.ve şimdi bunlar ne yapmak istiyor biliyormusunuz.bakin çocuklara bebeklere de sıçradı hastanelere düşüyor oluyor diye algı yapmak için bu aşıları çocuk ve bebeklere vurdular o bebekler ölecek
  sevil aker
  @sevilaker
  ·
  33d
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Ben de sağlık ocağında çalışan bir ebeyim. Bu nedir yahu? Bir şeyleri dayatmak için bizi öne atmalarından bıktık. Neymiş yanlışlıkla bebeklere covid aşısı yapılmış bilmem ne!! Bunlar yüzünden bırakın covid aşılarını hicbir aşıya güven kalmayacak. Bizlere zaten yok sayelerinde.
  Hatice Soysal
  @HaticeSoysal84
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  ve
  @aDilipak
  adlı kullanıcılara yanıt olarak
  Gelip gelmediğini bilmiyoruz.Üstelik bebek ölmese dahi gelecekte ne tür sağlık problemleri yaşayacağı muamma.Çıldırmamak işten bile değil.Üstelik öylesine rahat ve pervasız anlatıyor ki ne bir utanma ne bir sıkılma ya da korku emaresi yok.
  filizkorkmaz
  @flzdrndr
  ·
  36d
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Bu gün birsey olmadığı bundan on yıl olmayacağı anlamına gelmez. Zannedersem yaptıkları araştırma sıvıyı vurduğu anda ölüp ölmediği veya yüksek doz vurunca ölüp ölmediği üzerine. Lanet olsun hepsine
  ALP DENİZASAN
  @alpdenizasan
  ·
  1 sa
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Eğer yanlışlıksa ,bir hekim bu kadar bilinçsiz olabilir mi!!?? Düpedüz kimyasal savaşın içindeyiz!!Çocuklarımız deney nesli mi!!??
  Borsa
  @Borsa221159461
  ·
  17d
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Ip başına birşey gelmeyeceğini nerden biliyorsunuzki bu suç örgütü nemi inaniyorsunuz denenmemiş bu tür aşılar uzun vadede mutlaka yan etkileri çıkar daha kırana çıkalı 3 yıl olmadı aşı vurduktan 2-3 yıl sonra açıkladı da o çocuklara bakalım ne oluyor
  Hayat işte
  @snybos6
  ·
  1d
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Hocam bunlar yanlıslıkla kov 19 dan once asıları ve ılacları hamılelerde cocuklarda yaslılarda genclerde denemıslerdır ben saglık sıstemıne guvenmıyorum artık nasıl olsan yuzlerı kızarmıyor
  aysun nesrin
  @aysunnesrin
  ·
  2s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Yanlışlıkla aşı yapılan bebeklerin ailesibu işin peşine düşmeli bu saatten sonra anneler çocuklarına nasıl sağlık sistemine güvenipte aşı ysptıracaklar Allah milletimize yardım etsin
  BenDenizde1Gemi
  @DenizdeBir1Gemi
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  ve
  @aDilipak
  adlı kullanıcılara yanıt olarak
  Aklıma ekran görüntüsü aldığım bu tweet geldi
  Ne kadar doğru bilmiyorum Düşünen yüz

  Esin
  @Esin52409622
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Rasim hocam bu bir skandal değil mi???Yanlışlık ne demek ve bu ne lakayt bir söylem!!!!İnsanın aklına acaba denek mi yaptılar sorusu da geliyor…Gariban aile çocukları ise !!!!!Kızgın suratDüşünen yüz
  Kaan
  @Kaan59444294
  ·
  1 sa
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Deney faresi yerine bebeklerimizi kullanmışlar. Korkunç bu Mengele bunlar, şeytan bunlar.
  Ramazan Öztürk
  @anti__sizofren
  ·
  5s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Elazığda bir sağlık ocağında YANLIŞLIKLA 1 flakon(6doz) biontech yapıldığını ve çocuk ateşler içerisinde Fırat Üniversitesi aciline zor yetiştirilmiş. Ama sonuç ne oldu inanın bilmiyorum.
  Hayat eve sigmaz
  @Suna00292159
  ·
  51d
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Cocugun veya cocuklarin basina ne geldigini nerden bilicez hic bir asiyi yaptirmayin bence kimseye güven kalmadi bu neyin cabasi
  nfscrnkrm
  @nfscrnkrm
  ·
  1 sa
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Hocam kimbilir kaç bebek öldü. Bilmiyoruz. Ağızlarından çıkanla idare edemeyiz. Bunun araştırılması lazım.
  CENK/////
  @bariscenik
  ·
  51d
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Bu covid meselesi ve aşı saglik meselesi degil apacik ortada anlamamak icin aptal olmak lazim.
  Tanju
  @Tanju43360619
  ·
  1 sa
  @drahmetrasim
  ve
  @aDilipak
  adlı kullanıcılara yanıt olarak
  Devlet milletimizi kaca sattiki??? Icimiz yanmasa ucusa gittik diye. Bakanlarin cocuklari, torunlarida asilanacakmi???
  Elffazlioglu
  @elffazlioglu
  ·
  1 sa
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Normalmiş gibi topluma empoze edilmeye çalışılıyor.kanunlar onlara göre suçlar da suçlular da… sorgulayan yok ses çıkaran yok…Allah bize öyle bir ceza vermiş ki bu toplum kendine gelemez artık.
  Senem Sani SARISU
  @senemsani
  ·
  8s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Hocam, daha sonra başlarına bir iş gelmeyeceyinin garantisini kim veriyor? Uzun vadede etkisi ne, biliyorlar mı? Biliyorlar da saklıyorlar mı?! Kobay olarak kullanmışlar bebekleri!
  Senem Sani SARISU
  @senemsani
  ·
  7s
  Buradaki çalışma mı yoksa yapılan?!

  Gülay
  @Glyylmz77
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Yanlışlıkla yapılan bütün işlemlerde hukuki süreç işlerken,yanlışlıkla yapılan bu aşılamalar için neden hukuki işlem başlatılmıyor?Yoğun bakımlarda yanlışlıkla hastanın fişini çekmişim denilebiliyor mu?Bu ne kadar saçma sapan bir açıklama!!!!
  Zeynepdeniz
  @Zeynepd16711913
  ·
  29d
  @drahmetrasim
  ve
  @aDilipak
  adlı kullanıcılara yanıt olarak
  Ne belli birsey olmayacağı. Aileler farkında değilse …Yanlışlıkla aşı… dehşet..
  Esra
  @Esra16734626
  ·
  5s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Yada sakat kalacak sonra da bakın covit yapıyor diyecekler
  atilla mayda
  @atilla_mayda
  ·
  1 sa
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  yalan söylemekten çeneniz tutulsun İnşAllah
  şermiin
  @JerrmenD
  ·
  2s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Çocukların başına bir iş gelmediği ne malum daha sonra çıkabilecek sorunları nasıl göz ardı ederler bu bilimse olmaz olsun
  Meraklı Baykuş
  @NokudumNizledim
  ·
  2s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Kimden izin almış altı aylık bebekten onam formu almış mi? Yanlışlıkla diyor aile bunu istemiyorsa nasıl telafi edecek
  ÖNDER MUTLU ÖZTÜRK
  @NDERMUTLUZTRK1
  ·
  6s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Resmen adam kobay olarak bebeklere yanlis aşi yaptik diyor.Yok mu bunun cezası
  sevil aker
  @sevilaker
  ·
  33d
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Hatta miyokardit sıklığını da arttıran bizdik değil mi. Yanlış taktikle aşı uyguluyoruz ya!! Bunu da demişlerdi. Böyleleri bırakın bilim insanı, insan olamaz. Insanların güvenini kazanmak yerine, tam aksine kendi ayaklarına sıkıyorlar.
  Onur Kula
  @nettetakildik
  ·
  7s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Allah korusun bir şey olmayacağının da garantisi yok:(
  Cüneyt Akın
  @CneytAk71672592
  ·
  8s
  @drahmetrasim
  ve
  @cigdemkarabay
  adlı kullanıcılara yanıt olarak
  “Sana yanlışlıkla mektup göndermişim ya evet yanlışlıkla 5 sayfa pullamışim atmışım….
  Cem Yılmaz

  Ankaralıgil Caglar
  @gil_caglar
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Nerde o yürek!
  Sivaslı Kara kalp
  @sivas_susehri58
  ·
  1 sa
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  belki de gelmiştir de ailenin nedenini bilmediğinden sesleri çıkmadı. bilmiyoruz ki ne geldi başlarına bunu incelemek hükümete düşer ama nerde o hükümet satılmış hepsi
  Fatma Tunckayaer
  @74a39790e3fc411
  ·
  3s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Çok kolay bişi olsa pardon derler biter(!) vicdansızlar
  Erşah Özer
  @ersahozer46
  ·
  1 sa
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Gelmediğini nerden biliyoruz ? Aileler ne vurulduğunu bilmiyor. Belki ölen bebek de oldu ama kalp yetmezliği dediler ne malum
  Anahilalice
  @anahilalice
  ·
  8s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Acilen sorgulanmalı tutuklanmalı bunlar
  babayaga
  @umutbabayaga
  ·
  7s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Gelmediğini bilmiyoruz.
  Rıza Uludağ
  @UludagZa
  ·
  8s
  @drahmetrasim
  ve
  @aDilipak
  adlı kullanıcılara yanıt olarak
  Yanlışlıkla diye birşey yoktur bile bile yapıyolar zemin hazırlamak için
  Sinan Soydan
  @sinan_soydan
  ·
  8s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Bunu buraya not düşeyim
  Alıntı Tweet
  bernayenisey
  @bernayenisey
  · 18 Ağu
  Halk üzerinde haber vermeden binlerce deney yapıldı. Plutonyum bile enjekte edildi.
  Bill Clinton anlatıyor. Yapmazlar mı?
  Şimdi ne oluyor peki?

  münzevi
  @realmunzevi
  ·
  7s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Yanlışlıkla olmuş ama bilerek takip edilmiş. Wow! Dahası bunun gerçek olduğunu sanmıyorum. Gerçekse, ailelerin ortaya çıkması, (maddi-manevi) dava açması ve ciddi miktarda tazminat talep etmesi lâzım. Yok öyle “Nevada’da yapılan bir araştırma” falan. Hangi hastane? Ne zaman? 5N1K
  Mavi Deniz
  @mavi4113
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Belkide geldi hocam, g3lmedigini nereden bilecegiz? Bu adamin sozune itibar edilir mi? Bir anne olarak yargilanmasini istiyorum.
  Ay.. Ra.. #UyananlarınRengiYeşil
  @AyRa17173457
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Ya gelenler olduysa ve göz ardı edildiyse Usanarak yüzünü kapatan kadın kim bilebilir
  T.YeşilkaynakTürkiye BayrağıKartal
  @tyesilkaynak
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Yanlışlık adı altında çocuklarımızın kobay olarak kullanılmasına mı sıra geldi? Bu yapılan açıklamayı ihbar kabul edip bu hekim ve olaya karışanlar hakkında suç duyurusunda bulunulması gerekiyor.
  Aydın FİDAN
  @aydinfidan73
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Gelmediği ne malum?

  Yanlışlıkla ölüm olmamışmıdır?

  Ah güzel ülkem.
  Şeref Kular
  @KularSeref
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Hocam başına bir iş gelenler olmuş paylaşıyorlar.
  Hocam doktorluk yillarinizi unutun, başka bir dönem yaşıyoruz…
  cimsuyu
  @cimsuyu
  ·
  7s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Alıntı Tweet
  cimsuyu
  @cimsuyu
  · 8s
  Yanlışlıkla 1 aylık, 6 aylık bebeklere kovid19 aşısı yapıldığını ve bilimsel sonuçlarını yayınlayacağını söyleyen şahsın kaçak Fetöcü savcı Zekeriya Öz’e gönülden inandığını biliyor muydunuz?
  #DenekDegilBebek #adaletyerinibulsun #FetöcüDoktorYargılansın
  Reyhandilek55
  @reyhandilek55
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Gelmeyecegınn garantisi????
  M.MehdiAltınbaşTürkiye BayrağıKabeTürkiye Bayrağı
  @MehdialtNbas
  ·
  8s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  @drfahrettinkoca

  @suleymansoylu
  size de vebal olarak bu yeter Ne diyeyim Allah affetsin özellikle
  @suleymansoylu
  nun doğruluğuna vatan sevgisine şahit olmasam içim yanmaz İnsanoğlu ne büyük yanılabiliyor yanılmışım.

  aydın kubilay
  @akubilay50
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  pfizerın 0-5yaş faz çalışması yanlışlık seviyesinde ülkemizde başlamış Somurtan suratSomurtan suratSomurtan surat, buna da bilim diyorlar
  Furkan Mehmet
  @furkanm66821639
  ·
  4s
  Sorun burada zaten şimdi adam verileri şirkete götürüp onay alacak. Sonra ülkemize geri dönüp işleme başlayacak. Daha resmi olmayan bir şeye dur diyemiyoruz.
  ⒾⒹⓇⒾⓈ ® Türkiye Bayrağı
  @idrisbakirci44
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Ne demek yanlışlıkla cinayet sebebi lan bu ne diyor bu şeytan
  Muvakkit
  @muvakkit1453
  ·
  8s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Yazıklar olsun!
  @saglikbakanligi
  neden soruşturma açmaz… bu ne cüret bu ne rahatlık !
  Cemile Fidan
  @twittwit562756
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  İnsanları aşının zararsız olduğuna inandırmak için bariz yalan söylüyor böyle bi yanlışlık mümkün değil ya bilerek yapılmıştır yada tamamen mabadından sallıyor
  Cemile Fidan
  @twittwit562756
  ·
  9s
  Aldığı diplomaya ettiği hipo yeminine tüküreyim
  Fadim Ergün 70Türkiye BayrağıKaraman
  @ergun_fadim
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  sevil aker
  @sevilaker
  ·
  30d
  Orda yazmak istedikleri k vitamini. Doğumda yapılıyor. Kvit şeklinde yazıyorlar. Merak etmeyin
  Ahmet
  @bambinoirre
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Bilim ve araştırma etiğine aykırı davranılmış. Ahlaksız profesör ve suç ortakları yargılanmalı.
  M.MehdiAltınbaşTürkiye BayrağıKabeTürkiye Bayrağı
  @MehdialtNbas
  ·
  8s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Kimlere yapıldı o yanlışlar sonucunda kaç bebek öldü malum yanlışlıkla olduğu için sayı muamma
  ⓐⓨⓢⓔ
  @Ay5e1
  ·
  7s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Ölselerdi yayınlamayacaklardı Ahmet bey. Buda kesin bilgi. Övünüyor birde. Bebeğime yanlışlıkken vuracaklar ben susacağım öyle mi? Ailelerden biri dahi savcılıkta suç duyurusunda bulunmamış.

  ALTEK ENDÜSTRİ
  @altekendustri35
  ·
  8s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  Hem hekim , hem prof ne demek yanlışlıkla böyle bir lüksünüz varmi mi ? Piskinlige bak sen birde . Bu güce güvenin, bu bilime güvenin. Aşağılık herifler. Peki kimlere yaptınız ailelerin haberi varmi ?
  OKSİJENİNİ ÇALDIRMA! Yaşamın kaynağı oksijendir!
  @ressam1
  ·
  9s
  @drahmetrasim
  adlı kişiye yanıt olarak
  korkunç şeyler olmaya başladı artık! bu bir rüya değil Gerçek Kabus !!!

 2. Kemalettin dedi ki:

  Bu vahim olayı bu kadar pişkinlikle anlatması… hayret efendim.

 3. Zeki Mert dedi ki:

  Habertürk’ ün kadrolu spikerlerinden biridir. Şaşırdık mı?

 4. Osman Yüksel Serdengeçdi dedi ki:

  Bu kişi cizvit rahibi ile birlikde Hıfzıssıhha enstitüsünün aşı üretiminden çekilmesinden birebir sorumlu kişilerden biridir.

 5. Cem Say
  @say_cem
  ·
  3s
  @DenizUlke
  ve
  @caneryenidunya
  adlı kullanıcılara yanıt olarak
  Tam olarak kim ne suç işlemiş? Trafik kazaları hakkındaki verileri toplayıp şu koltukta oturanlar bu oranda yaralanıyor, hava yastığı ölüm oranını bu kadar azaltıyor demek suç mu mesela?
  Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu
  @drkaanyl
  ·
  28d
  Hocam siz sanırım mühendislik ile tıbbi bilimleri karıştırıyorsunuz. Bu bir malpraktistir ve adli bir durumdur, hem hukuki olarak hem de etik olarak araştırma değil bir soruşturma hem de adli soruşturma gerektirir bunun makalesi şu durumda yazılamaz onamsız çalışma yayınlanamaz.
  Kayhan Bâli
  @bali_kayhan
  ·
  19d
  Adam yüksek doz verseniz bile dedi , yani vermişler ve sıkıntı olmamış. Aileler bu durumdan bilgilendirildi mi hâlâ takibi yapılıyor mu sıkıntılı bir durum oluştuysa başka bir sebebe suç atıldı mı ? Kimlere ‘yanlışlıkla’ bu deneyi devam eden uygulama yapıldı.

 6. Enthusiast dedi ki:

  Çok merak ediyorum bu şahıs hangi aşıyı oldu;

  https://odatv4.com/guncel/hayda–211069

Siz de yorumunuzu paylaşın: