KALP KRİZİNİN NEDENİ ŞEKERLER VE TRANS YAĞLARDIR

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
Canan Karatay 1

Prof. Dr. Canan Karatay’ ın yazısı:

Önce yumurtanın faydalarına bir göz atmakta yarar var:

BİR: Bir vücudun gereksinimi olan her besin maddesini ihtiva ederler. C-Vitamininden başka.

İKİ: Yumurtanın beyazı vücudumuza girecek en doğal, en yoğun ve bir insan vücudunun aminoasidlerine en yakın olan esansiyel yani temel aminoasidleri ihtiva eder.

ÜÇ: Açık havada güneş altında dolaşarak beslenen, çayır ve börtü böcek yiyen tavukların yumurtalarının sarısı, karaciğerden sonra en fazla D-vitamini ihtiva eder.

DÖRT: Yumurta sarısında yüksek miktarda choline vardır. Choline, beyin ve sinir sisteminin iyi gelişmesi ve çalışması için gerekli olan bir ana maddedir. Sinir ileti sisteminin çalışması için gerekli olan nörotransmiter olan, ASETİLKOLİN’in ön maddesidir.

BEŞ: Yumurtanın sarısında beyin fonksyonu için gerekli olan, uzun zincirli bir yağ asidi olan DHA bulunur. Bu nedenle Çin’de yumurtaya beyin besini (BRAİN FOOD) denmektedir. Gerek hamilelere gerekse lohusalara, bebeklerinin beyinlerinin, duyma duyuları ve görmelerinin iyi gelişmesi amacıyla günde 10 yumurta ile yapılmış çeşitli yemekler verilmektedir.

ALTI: Köy yumurtasını yakmadan, kavurmadan bol köy tereyağında, bol bol yerseniz, korkmayın kolesterolünüz de düşüyor, karaciğer yağınızdan da kurtulursunuz, kan şekeriniz de normale iner ve de en önemlisi şeker hastalığından da kurtulursnuz. Bağışıklık sisteminiz de güçlenir sık sık hasta olmazsınız!

Canlı bir organizma için bu denli gerekli ve son derece faydalı olan, her kesimden insanın rahatlıkla elde edebileceği, bir ana ve temel besin maddesini yasaklamak, bu Ülkenin insanına yapılacak en büyük kötülüktür!

Acaba birileri insanlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın sağlıklı yetişmelerini, yaşamalarını istemiyorlar mı diye insanın aklına acaip sorular da gelmiyor değil doğrusu?

***

Yazık, Sayın Kınıkoğlu hala kolesterole takılmış, kolesterol vagonundan inemiyor!

Bu gidişle de inemez zaten. ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR! sağ olsun.

Önemli bilimsel bir kaç noktayı da gözden kaçırıyor ya da görmek anlamak istemiyor!

İşine gelmiyor nedense!

BİR: Kolesterolün damar tıkanıklığı yaptığını gösteren bir tane dahi bilimsel çalışma yoktur!

İKİ: Kolesterol yüksekliğinin sebebi yiyeceklerdeki yağlar ve kolesteroller değildir! ŞEKERLERDİR! TRANSYAĞLARDIR!

ÜÇ: Yumurtanın kolesterolü, ya da yağlı etlerin kolesterolü direkt kolesterol olarak kana geçmez. Temel biokimya ve fizyoloji bilgisidir bu.

DÖRT: Vücudumuzda her gün, ihtiyaca göre 2.5-3.5 gr kolesterol üretilmektedir. Siz yerseniz de yemezseniz de hayatta kalabilmemiz için her gün 2500-3500 mg kolesterolü vücumuz üretmektedir.

BEŞ: Hamburgerin zararı kolesterolden değil, aşırı miktarda TRANSYAĞLARI, kimyasalları ve koruyucu maddeleri içerdiğinden dolayıdır!

ALTI: Bir kardiyolog olarak 2014 yılında Amerikan Kalp Derneği AHA’nın bildirisini hatırlatmak isterim kendilerine: KALP KRİZİNİN NEDENİ ŞEKERLER VE TRANSYAĞLARDIR! demiştir.

YEDİ: Kolesterol hayati önemi olan seks hormonlarının, stres hormonu kortizolün ve mineralökortikoid hormonların ana maddesi bir STREOİD HORMONDUR!

SEKİZ: Hayatımızda elzem olarak bulunması gereken D-VİTAMİNİNİN de ana maddesidir!

DOKUZ: Yüksek kolesterolü olan kişilerin uzun ömürlü oldukları, sağlıklı olarak 100 yaşlarına kadar yaşadıkları bilimsel olarak da gösterilmiştir.

SONUÇ: Sn. Kardiolog Kınıkoğlu artık kolesterol vagonundan inmelisiniz diye düşünüyorum.

Kaynak: Dr Mary Enig and Sally Fallon
EAT FAT LOSE FAT.April 2006 First Plume Printing

Siz de yorumunuzu paylaşın: