KARATAY’ DAN CEVAP: CEVİZ BAHÇESİYLE ANLAŞMADIM

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kalp ve İç Hastalıkları profesörü Canan Karatay’ı eleştirdi. Akdağ, “Böyle bilim adamlığı mı olur? Yiyin dediği ürünleri internet sitesinden satıyor. Aydın’a gittim, orada büyük bir ceviz bahçesi ile anlaşmış. Bu işleri konuşup da yapmayan kimse var mı? Yılda milyonların üzerinde para kazanıyorlar. ‘Lahmacun yiyebilirsin çünkü ben yedim’ denir mi” demişti.

***

Bakan Akdağ’ın eleştirilerine sessiz kalmayan Prof. Dr. Canan Karatay ise konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle;

“Sağlık Bakanı Sayın Recep Akdağ’ın şahsıma yönelik söylediği iddia edilen ağır ithamlarla ilgili açıklamamdır.

Öncelikle hiçbir dayanağı olmayan, direkt şahsımı hedef alan bu ithamların Sağlık Bakanı tarafından yapıldığına inanmıyorum. İnanmak istemiyorum. Şayet Sayın Bakan’ın böyle bir açıklaması varsa; kendisinin yalan ve yanlış bilgilendirildiğini belirtmek isterim.

Halka önerdiğim hiçbir gıdanın hiçbir şekilde ticaretini yapmadım yapmam. Ne bir internet satış sitem var ne de iddia edildiği gibi anlaşma yaptığım bir ceviz bahçesi…

Bugüne kadar halk sağlığı için yaptığım açıklamalardan dolayı defalarca hedef gösterildim. Çünkü söylediğim şeyler sağlığı ticarileştiren şirketlerin işine gelmiyordu. Beni de kendileri gibi göstermek için bu defa iftira kampanyaları başlattılar. Sayın Sağlık Bakan’ının söylediği iddia edilen sözler de bu iftira kampanyasının bir sonucudur.

Daha önce çıktığım birçok televizyon programında sosyal medya hesabımın olmadığını söyledim. Ne yazık ki, birçok ünlü kişinin yaşadığı mağduriyeti ben de yaşadım. Avukatım aracılığıyla benim ismimi kullanarak gönderi paylaşan, satış yaptığı bildirilen siteler için dolandırıcılık ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından dolayı suç duyurusunda bulunduk.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Bürosu’nun 2016/66567 Soruşturma numaralı dosyasında işlemler devam etmektedir. Savcılık Makamı tarafında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne müzekkere yazılarak, bu siteleri kimlerin erişime sunduğunun tespiti için IP araştırması yapılması, hosting firmalarından bu sitelere ait bilgilerin istenmesi talep ettik.

Emniyetin bu ilgili birimlerinden cevap beklenmektedir. Cevabın gelmesini takiben görevli Savcı tarafından soruşturmaya devam edilmesi ve bu suçlardan dolayı dava açılması beklenmektedir.

Ben doğruları söylemeye devam edeceğim. Bu şekilde mesnetsiz iddia ve iftiralara da pabuç bırakmayacağım.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…”

Kaynak: http://www.medimagazin.com.tr/hekim/saglik-bak/tr-canan-karataydan-yanit-ceviz-bahcesiyle-anlasmadim-2-13-71537.html

Yazı için 4 yorum yapılmış:

 1. ZERRİN GÜNEYSU dedi ki:

  ZATEN İNANMAMIŞTIM..SAYGI İLE..
  DAİMİ TAKİPÇİNİZİM.BU ÜLKEYE ÇOOOK LAZIMSINIZ..ÖMRÜNÜZ UZUN OLSUN. SAĞLIKLA KALIN..

 2. Sinem Taşçı dedi ki:

  Sağlık Bakanının yanıltıldığını düşünüyorum veya belki genel manada söylediği sözler Karatay hoca ile ilgili söylemiş gibi de olabilir. Hürriyet gazetesine güvenmiyorum.

 3. Hüsnü Kaptan dedi ki:

  Bu bence de tamamen gazeteden kaynaklanan bir iftiradır. Senelerin sağlık bakanının Canan hoca hakkında elinde belge olmadan ceviz bahçesiyle anlaşmış diye bir ifadesinin olabileceğine zerre kadar ihtimal vermiyorum. Bence canan Hocadan bakan da gazete de özür dilemelidir.

 4. ismet badem dedi ki:

  Dünyanın en büyük hastaneleri, en büyük adliyeleri, en büyük hapishaneleri (bunu salladım) bizde diye övünüyoruz. Ya durup bir düşünelim ne kadar içler acısı bir durum. En büyük hastane demek herkes hasta demek; en büyük adliye demek herkes davalı demek. İnsanlar hasta olmadan önce dünyanın en büyük organik tarım ülkesi ya da katkı maddeleri kullanımının yasak olduğu tek ülke olsak fena mı olur? Bakanın Canan hocaya teşekkür etmesi lazım, hastaneden adam eksiltiyor, devletin/vatandaşın ilaç faturasını düşürüyor, çiftçinin gelirini yükseltiyor. Bataklık göz önünde ama bakanlar sivrisineklerle mücadeleye devam. Dünyanın en büyük sinek öldürücüsü bizde, yaşasın!!!

Siz de yorumunuzu paylaşın: