İLK BÜYÜ BOZMA VE CİN ÇIKARMA HASTANESİ AÇILDI

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Oturduğu yerden ansiklopedik bilgileri bilmem kaçıncı kere sıralamayı haber yapmak zanneden “kaşarlanmış” sağlık muhabirleri ve editörlerine ders olacak bir haber.

Melis Güvenç’i can-ı yürekten tebrik ediyorum:

***

Vatan gazetesinde Melis Güvenç‘ in haberi:

İstanbul İkitelli’de iki hafta önce açılan Manevi Şifa Merkezi beş katlı binası ve üzerinde yazan metafizik, bioenerji, hacamat (bardak çekme), sülük tedavi, ruhsal terapi yazılarıyla dikkat çekiyor. Türkiye’nin ilk büyü bozma ve musallat tedavi merkezi olan yer,  Mall of İstanbul alışveriş merkezinin karşısında yer alıyor.

Merkez sosyal medyada, özellikle facebook sayfaları üzerinden yapılan paylaşımlarla müşteri çekiyor ve çalışanları kendi internet kanalları üzerinden yaptıkları yayınlarla uygulamalarını anlatıyor. Merkezde 10’dan fazla “metafizik uzmanı” giydikleri “beyaz doktor önlükleriyle”;  büyü bozma, astral seyahat, manuel terapi, akupunktur, iskelet sistemini düzeltme, hacamat (bardak çekme), sülük tedavisi ve manevi ameliyat gibi birçok alanda hizmet veriyor.

Çalışanları merkezin, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olduğunu iddia ediyor ve “uzmanlarının” sertifikalı şifacılar olduğunu belirtiyor. Ancak İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Özel Yataklı Şube Müdürlüğü, İlçe Denetleme Merkezi böyle bir yerin olduğundan haberleri olmadığını söylüyor.

Merkeze gittiğimizde Sağlık Bakanlığı‘ndan denetime gelen kişilerin 10 dakika önce binadan ayrıldığını öğreniyoruz. Bunun yanı sıra merkez, şahıs adına işletilen ve ruhsal danışma merkezi olarak görüldüğü için, Sağlık Bakanlığı tarafından sadece hacamat ve sülük gibi alternatif tıp yöntemleri konusunda denetlendiğini de öğreniyoruz.

Unutkanlığım var diyene kafa hacamatı yapılıyor

Merkezin facebook sayfasında rahatsızlıklarını yazan ve çözümü soran kişilere “uzmanlar” seri bir şekilde online cevap veriyor. Mesela baş ağrısı ve unutkanlık çektiğini söyleyen birine, “uzmanlar” hemen kafa hacamatı tedavisini öneriyor. Ya da telefon edip, “Ödem, şişkinlik, uykusuzluk, eklem ağrılarım var” dediğinizde size yine hacamat başta olmak üzere, sülük, manuel terapi ve akupunktur tedavisi tavsiye ediliyor.

Büyüden şüphelendiğinizi söylediğinizde ise   ise bakım için “hocalarla” görüşmek isteyip istemediğiniz soruluyor ve isteğinize göre hemen bir randevu veriliyor. Ancak merkezde fal bakılmıyor ve büyü yapılmıyor. Sadece çözüme yönelik İslami tedavi yöntemleri kullanılıyor.

Örneğin kendinizin veya bir yakınınızın yaşadığı rahatsızlıkları anlattığınızda, uykusuzluk, saldırganlık  ve hatta intihara teşebbüs etmiş birinin durumunu sorduğunuzda size “Cinler yakınınıza kabile şeklinde gelmiş. Bir an önce buraya gelmeniz gerek” cevabını alıyorsunuz. Cin çıkarma tedavisini ise Kuran okuyarak, dualar ederek bazen hastanın üzerine Arapça yazdıkları şeylerle yapıyorlar. Cin çıkarma tedavisi bittikten sonra hastaya abdest aldırılıyor ve koruyucu bir dua yazılıp veriliyor.

Telefonda büyü bakma 200 lira cin çıkarma 400 lira

Müşterilerini  sosyal medya üzerinden çeken merkeze gitmek isteyenlere önce telefonla uzaktan bakım yapılıyor sonrasında randevu verilerek merkeze çağrılıyor. Ön bakım ücreti merkeze giderseniz 100 lira, telefonda büyü bakımı yaptırırsanız 200 lira ve sıkıntı varsa seans ücreti 400 lira. Bir seansta yeterli çözüm sağlanmazsa her seans aynı ücret karşılığında tekrarlanıyor.

İskelet sisteminizde bir sorun varsa omurga düzeltme 350, hacamat ise 150 lira. Ancak hastalara fiyat konusunda yardımcı olacaklarını da facebook sayfalarından duyuruyorlar.

Yeni açılan bir yer olduğu için henüz kredi kartı geçmiyor, nakit çalışıyorlar  ama havaleyle de ödeme yapabiliyorsunuz.

Cin çıkartılanların çığlıkları yankılanıyor

Merkeze gittiğinizde sizi geniş bir bekleme salonu ve bir danışma masası karşılıyor. Hangi rahatsızlık için gittiyseniz danışmadaki kişi sizi “uzman hocanın” (sertifikası olduğu belirtilen kişiler) yanına götürüyor. Beş katlı binada her kat ayrı bir rahatsızlığa ayrılmış ve her “hocanın” kendi özel odası var. Gittiğimizde hafta içi olması dolayısıyla yoğun bir güne denk gelmiştik. İki odada cin çıkarma tedavisi yapılıyordu.

Her iki odadan da ayrı ayrı hasta çığlıkları geliyor, hasta yakınları ise endişeli ve meraklı bir şekilde çığlıkların kesilmesi için dua ediyordu.

Amaç hastaların şarlatanlara gitmemesi’ymiş

Merkez haftanın her günü 09.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Merkez çalışanları buranın kurulma amacını; ihtiyacı olan insanların şarlatanlara gitmesini önlemek ve bu işi kalpazanların, cahillerin eline bırakmamak olarak özetliyor. Manevi Şifa Merkez’inin kurucusu iş adamı Lütfü Bulut “şeytanlarla mücadele” için böyle bir şey yaptıklarını anlatıyor:?“Kimsenin hastasını çalmıyoruz. Bizim

sahip olduğumuz hastalar yıllardır ağır ilaçlar kullanıp iyileşemeyen, önce doktora gidip tahlillerinde

hiçbir şey çıkmamasına rağmen rahatsızlıkları devam edenler. Hastaneye psikolojik tedavi için yatırılan ve 46’lık (deli raporu) raporunun verildiği aşamaya gelen kişiler. Biz bu noktada araya giriyoruz.”

Astral seyahat

Özbekistan’tan özel olarak bu merkez için gelen Dildora Hanım’ın astral seyahat yani ruhun bedenden ayrılması ve başka bir boyuta geçmesi ile hastanın ruhen başka yerlerde dolaşmasını sağladığı iddia ediliyor. Bunun yanı sıra bioenerji seansıyla da migren ağrılarını, kadın hastalıkları, romatizma ve kireçlenmeleri tedavi ettiği söyleniyor.

Cin çıkarma-musallat tedavisi

Sabaha kadar uyuyamama uykuda konuşma sabah yorgun uyanma, şiddetli baş ağrısı uyuyanınca özellikle ense kökü ve kollarda uyuşukluk migren sanılan baş ağrısı yanı sıra sık sık banyo yapma ya da sudan, banyo ayna ve tuvaletten korkma hissi. Uykuda sıçrayarak uyanma belirtileri gösterenlere de şifa verildiği ön sürülüyor. Bu hastalara Kuran okunarak ve dualar edilerek bir tedavi uygulanıyormuş.

Kaynak: http://www.gazetevatan.com/ilk-buyu-bozma-ve-cin-cikarma-hastanesi-acildi-1013800-pazar-vatan/

Yazı için 6 yorum yapılmış:

 1. Akil adam dedi ki:

  Bu merkezlerin sayısı artırılmalı çünkü modern diye bilinen hastanelerde tamamen korkutmaya dayalı ticaret yapılıyor. Evet burada da bir ticaret var ama hem fiyatlar daha uygun hem de öyle tomografi mamografi gibi radyasyon veren tetkikler yok ve de gereksiz ameliyat da yapılmıyor.

 2. faik dedi ki:

  Cin: giz, sır, örtü, bilgi örtüsü, ateş örtüsü? ……

  Cin: dumansız ateş – güneş

  Cen: toprak örtüsü

  Beden sağlığıda, ruh/can sağlığıda serinde olur.

  Serinde cin söner.

  Cinlenmemek/güneşlenmemek.

  Cenlenmek.

  “Şems/cin” tebrızse(ateşse), “cehennemde/dumanlı ateşte” nasıl yanar? Yanar. Yanıyorda.

  Astral: yıldız, parlama, ateş, dumansız ateş……

  *Maalesef bilgisizim. Daha fazlası yok.
  *Mecburen fikreyledim. Zikir/an çok zor.

 3. Aysun Ürkmez dedi ki:

  Bu yeri kuruluş aşaması dahil yakinen takip eden biriyim. Psikoloji yüksek lisansım sırasında psikiyatrik hastalıklarla possesyon (cin gibi metafizik bir varlığın musallatı)konularının gerçekliğini ve uygulama yöntemlerinin neticelerini araştıran bir dönem geçirdim. Yaklaşık 3 senedir de bu araştırmam devam ediyor. Bu haberle ilgili tüm karşıt fikirlere katılıyorum ancak o binanın özelinde katılabileceğim. Seanslarını takip ettiğim şifacı kişinin pek çok sıkıntı yaşayan insanda olumlu sonuç aldığına şahit oldum, o yüzden bu konuyu bilimsel araştırma konusu yaptım. Ancak bu yapı (yapı diyeceğim kurum demekten imtina ediyorum) işi sadece ticaret olarak gören, insanların fayda görüp görmemesi hedeflerini bırakın niyetlerinde bile olmayan insanlardır. Kendim de bire bir görüştüm, beraber olduğum şifacı da tam 3 hafta gitti ve en sonunda çıkardılar bu kişiyi. Sebep insanlara zarar verdiklerini, iyileştin diyerek insanları gönderdiklerini ancak kimsenin iyi falan olmadığını anlattı, bu yüzden de kendisine sizinle çalışamayacağız dendi. Çok yakinen bildiğim için bu yapı hakkındaki görüşlerimi paylaşmak istedim. Ancak dediğim gibi 3 senedir yaptığım çalışmalar ve gözlemler sonucunda pozitif bilimle uğraşan biri olarak söylüyorum ki, bilimin gerçek alemden ve bu alemde olup bitenlerden hiç mi hiç haberi yok. İnsanlar ne zamanki birden bire psikotik atak geçirip bir anda evinde bir şeyler görmeye başlıyorum, paranormal aktivitenin başrol oyuncusu olmaya başlıyor ve gerçekten bu ilmi, Allah’tan gelen ilmi bulup da şifa buluyorlar o zaman bu konulara bakış değişiyor. İnşallah böyle kötü tecrübelere gerek kalmadan en azından KUR’AN okuyarak bilgilenmek ve sonrasında görüş sahibi olmak çok daha mantıklı olur kanaatindeyim.

 4. Seher dedi ki:

  Çin tıbbından sonra şimdi de moda CİN TIBBI. Allah’ım sen koru bizleri.

 5. ismet badem dedi ki:

  Cin de hoca da hakikat ama bu işi ticarete döken şarlatanlar da çok maalesef

 6. Muhsin dedi ki:

  Cenabi mevla gercek anlamda hastaliklarin iyilesmesine vesile olan boyle gercek sahte olmayan insanlari cogaltsin doktor doktor gezip yillarca tedavi olamayan insanlar bir bakiyorsunuz gercek itikatte olan boyle manevi yerlerde sifa bulabiliyor.

Siz de yorumunuzu paylaşın: