ERKEK ÇOCUKLARIMIZIN MEMELERİ ÇIKMAYA BAŞLADI

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

İHA’ nın “Erkek çocuklarımızın memeleri çıkmaya başladı” başlıklı haberinde veteriner hekim Deniz Eteke’ nin şu görüşlerine ben de katılıyorum.

BİR: Kanser vak’alarının da çocuklarda hormon dengesizliklerinin de artmasında başta endüstriyel olanlar gelmek üzere gıdaların çok önemli rolü vardır.

İKİ: Küçükbaş hayvan ve ürünleri insan sağlığı için daha önemlidir; devletin üreticilere destek olması şarttır.

ÜÇ: Hayvan yetiştiriciliğinde de birçok “ilaç” kullanılması herkesin bildiği ama nedense tedbir alınmayan bir meseledir. Bir veteriner hekimin bunu dile getirmesi tebrike şayandır.

DÖRT: Et, süt, yumurta insanoğlunun binlerce senedir afiyetle yediği, içtiği gıdalardır. Bu eşi benzeri olmayan gıdaların “karalanması” ve birçok hastalığın sebebi gibi gösterilmesi endüstrinin işidir.

BEŞ: Hasta eden bu muhteşem gıdalar değil bunların elde edilmesinde uygulanan bilinçli/bilinçsiz uygulamalardır.

İlgili resim

***

İHA’ nın haberi: 

Afyonkarahisar Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği’ panelinde konuşan Veteriner Hekim Deniz Eteke, sofralarda kalıntılı gıdaların tüketildiğini ifade ederek; “Kanser vakalarımız arttı. Kız çocuklarımız çok erken yaşta regl olmaya başladı, erkek çocuklarımız ise sakallı bıyıklı, tabiri caizse memeleri çıkmaya başladı. Bunun sorumlusu bizleriz, üreticileriz” dedi.

EN BÜYÜK SIKINTI SAHADA

Panelde konuşan Veteriner Hekim Deniz Eteke, sahada en büyük sıkıntının ilaçlamadan kaynakladığını ifade ederek; “Çocuklarımızın üzerinde koşacağı bir ülke bırakacaksak inanın bunun en kısa ve akılcı yolu küçükbaş hayvan üretiminden geçiyor. Bunun için buradayız. Sahadaki en büyük sıkıntımız kullanılan ilaçlar. Biliyorsunuz bir spekülatif açıklamalar oluyor. Et sağlıklı mı? süt sağlıklı m?, yumurta sağlıklı mı? gibi sorular gündeme geliyor. Arkadaşlar hepsi sağlıklı. Sütün yerine koyacağını hiçbir gıda yok, et ve yumurtada öyle. Bunları çocuklarımıza yedireceğiz. Bizim derdimiz şu, sütü yumurtayı ya da eti soframıza nasıl sağlıklı getireceğiz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Maalesef kalıntılı gıda tüketiyoruz. Kanser vakalarımız arttı. Kız çocuklarımız çok erken yaşta regl olmaya başladı, erkek çocuklarımız ise sakallı bıyıklı ama tabiri caizse memeleri çıkmaya başladı. Bunun sorumlusu bizleriz, üreticileriz” dedi.

KULAKTAN DUYMA BİLGİLER TEDAVİ ETMEYE ÇALIŞIYORUZ

Kulaktan duyma bilgilerle hayvanların tedavi edilmeye çalışıldığını kaydeden Eteke; “Kontrolsüz ilaç kullanmamız, kontrolsüz antibiyotik, kontörsüz kortizon kullanmamız. Kulaktan duyma bilgilerle tedavi yapmaya kalkışmamız tabi ki burada biz hekimlerinde büyük ihmalleri hatası var. Ben meslektaşlarım ve kendi adına bir öz eleştiri yapmak isterim. Sizde de söyle bir hata görüyorum. Bir kuzu için veteriner mi çağrılır. Bizde hasta dediğimiz şey aslında sürü. Bir tanesi hasta değil sürü. Bir kuzu için veteriner çağırmadığınızda 70-80 kuzunuzu kaybedersiniz. Olayı böyle değerlendirmeniz gerekiyor. Belirli paydaşlar birleşip, bu işe gönül vermiş insanlar birleşip en azından hekimlerden danışmanlık hizmeti almanız gerekiyor.

Kaynak: https://www.iha.com.tr/afyon-haberleri/veteriner-hekim-deniz-eteke-erkek-cocuklarimizin-memeleri-cikmaya-basladi-2383886/

Yazı için 3 yorum yapılmış:

 1. Neriman dedi ki:

  Baya erotik bir resim

 2. Ahmet Mithat CAN dedi ki:

  OKULLARDA CİPS, KOLA DÖNEMİ KAPANIYOR

  Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı resmi ve özel tüm okulların kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi işletmelerinde satılacak hazır ambalajlı gıdalarda, “Okul Gıdası” logosu uygulaması 16 Eylül’de başlıyor.

  Ülkemiz için tarihi bir karardır. Bu aşamaya gelinmesi kolay olmadı.

  2011 yılından beri bıkmadan, usanmadan, karşılıksız, çıkarsız bir mücadele vererek; basında, TV’lerde, seminerlerde insanlarımızı beslenme yanlışlarından ve tuzaklarından döndürmeye gayret gösterenlerin bir zaferidir bu.

  Bu zafer, Prof.Dr.Ahmet Aydın, Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, gibi ömürlerini halk sağlığına adamış hekimlerimizin eseridir.

  Bu karar, yarınımız olan en kıymetli varlıklarımız çocuklarımızın, gelecek nesillerimizin sağlığı için atılmış tarihi bir adımdır.

  Prof.Dr.Ahmet Aydın, Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta; gelecek nesillerde minnetle hatırlanacaklardır.

  İşte satılamayacaklar ve satılacaklar listesi ;

  Satılamayacaklar
  – Enerji içecekleri, gazlı içecekler, aromalı içecekler, kolalı içecekler, aromalı doğal mineralli içecek, aromalı şurup, aromalı içecek tozu, aromalı su, meyveli içecek, meyveli içecek tozu, meyveli doğal mineralli içecek, yapay soda, meyveli şurup, sporcu içecekleri, sporcu suları, meyve nektarı, meyve suyu konsantresi.
  – Kızartmalar.
  – Cipsler, gevrek çerezler.
  – Tüm çikolata türleri (ayrı satılan veya ürünlere eklenmiş, damla çikolata, sürülebilir çikolata ve çikolata kaplanmış olanlar dâhil), gofretler.
  – Tüm şeker ve şekerleme türleri.
  – Guarana, guarana özü eklenmiş kafein içeren ürünler.
  – Kremalı, çikolata dolgulu, jöleli, kekler ve pastalar.
  – Hamurlu, şerbetli tatlılar.
  – Tatlandırıcı içeren yiyecek ve içecekler.

  Satılacaklar

  – Meyveler, çiğ tüketilebilen sebzeler, salatalar.
  – Kuru meyveler.(30 gr., kaplamasız ve şeker katkısız)
  – Kuruyemişler.(30 gr, soslanmamış, tuzsuz, kabuksuz)
  – İçme suyu.
  – Süt, (UHT/Pastörize)
  – Taze sıkılmış meyve ve sebze suyu.(250 ml’den az)
  – Yoğurt (100-150 gr, paketli)
  – Ayran.
  – Peynir (pastörize)
  – Günlük haşlanmış yumurta.
  – Çeşnili ekmekler.
  – Tam buğday ekmeği, tam buğday unlu ekmek, karışık tahıllı ekmek vb. ürünlerden yapılan yumurta veya peynir, turşu hariç taze domates, havuç, marul, biber vb. sebzelerden yapılan yağ eklenmemiş sandviçler.

  http://www.milliyet.com.tr/gundem/okulda-cips-kola-donemi-kapaniyor-6021504

 3. Ali dedi ki:

  Neriman yalnız yaşamak iyi değildir evlen. Bir de sağlıklı beslen sorunların düzelecektir.

Siz de yorumunuzu paylaşın: