SADECE TÜRK-İSLÂM DÜNYASI MI AŞILANIYOR?

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Yeniçağ’ da Arslan Bulut‘ un yazısı:

Batılı ülkeler, kendi vatandaşlarını aşılama işini ağırdan alıyor! Üretimin yetersiz olduğundan bahsediyorlar! İyi ama Türkiye, Endonezya, Bangladeş gibi ülkelerde aşılama belli bir seviyeye geldi! Yoksa Batılı ülkeler, Türklerin ve nüfusu Müslüman ülkelerin aşılanmasını mı bekliyor? Bu kadar aşı propagandası yapan ilaç şirketleri neden suskun? “İsrail, nüfusunun yüzde 40’ını aşıladı” deniliyor ama aşıyı üreten şirketler, nedense kendi ülkelerine dağıtım yapmıyor!

Diğer taraftan, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, sanal basın toplantısında “Şu an İstanbul’da Türk hükümetinin desteğiyle kurduğumuz yeni bir merkezimiz var. Adı da Pandemi Acil Durum ve Hazırlık Merkezi. Burası bölgedeki 53 ülkeye hizmet verecek. Burası bölgedeki ülkeler için önemli bir kaynak” dedi.

Yani Türk ve İslam ülkelerinin aşılama programı, İstanbul üzerinden yönetilecek!

***

Bununla kalsa iyi… Time dergisi tarafından duyurulan “Büyük Sıfırlama Projesi”nin mimarlarından biri olan Dünya Ekonomik Forumu kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Schwab, “Ekonomik ve jeopolitik açıdan küresel olarak ve bölgesinde önemli bir aktör olan Türkiye, dijital dönüşüme liderlik üstlenebilir ve dijital devrimin etkilerinin en üst seviyeye çıkartılması için öncülük edebilir” dedi.

Daha da ilginci, Schwab, “Türkiye’nin genç ve dinamik bir nüfusu olduğunu biliyoruz. Bu nüfus da Türkiye için çok ciddi bir fırsat teşkil ediyor.” diye hedef kitleyi açıkladı.

Peki bu hedef kitle nasıl yönlendirilecek, nasıl kontrol altına alınacak?

Schwab, onun da yolunu gösterdi: Dijital para, yüz tanıma ve yöneticilere yapay zekâ eğitimi vermek suretiyle…

Schwab, yüz tanıma sistemiyle ilgili risklerin dengelenebileceğini bile söyledi!

İşbirliği ve ittifaklar kurarak dijital kapsayıcılığı sağlık, eğitim ve finansal katılım alanında da artırmak gerektiğini belirten Schwab, bu girişimler sayesinde Türkiye ve TÜSİAD üyeleriyle daha fazla işbirliği yapmayı umduklarını da sözlerine ekledi.

***

İşbirliğine somut örnek mi istiyorsunuz?

Sayıştay’ın denetleyemediği Türkiye Varlık Fonu’nu, İngiltere merkezli şirket Pricewaterhouse Cooper‘ın denetleyeceği ortaya çıktı. Birgün’ün haberine göre denetlenecek şirketler arasında kamu bankaları, THY, PTT gibi stratejik kurumlar yer alıyor.

Habere göre Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Devlet Denetleme Kurulu’nun hazırladığı 2019 Yılı Türkiye Varlık Fonu Denetim Raporu’nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeleri sırasında milletvekillerine bilgi veren Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, önümüzdeki yıl İngiliz merkezli bir denetim şirketinin fonu denetleyeceğini açıkladı. Mevcut raporlarda net ekonomik verilerin yer almadığı eleştirilerine değinen Sönmez, “Biz Varlık Fonu’nun Yönetimi ve Yönetim Kurulu olarak denetimin yapılmasını özellikle teşvik ediyoruz. Bu sene denetimi başka bir kurum yapacak. PwC yapacak, Pricewaterhouse Coopers yapacak” dedi. 

Varlık Fonu’nu denetleyecek yabancı şirket, Ziraat Bankası, HalkBank, Vakıfbank, Borsa İstanbul, Botaş, Türkiye Petrolleri, THY, PTT ve Türksat gibi stratejik kurumların hesaplarına ve kurum işleyişlerine ulaşabilecek.

***

Şimdi aşılama konusundaki kuşkulu durumu, İstanbul’un, Dünya Sağlık Örgütü projelerini, 53 Türk ve İslam ülkesine kabul ettirme merkezi olmasını, Büyük Sıfırlama Projesi başlatanların, gözlerini Türkiye’nin genç nüfusuna dikmesini, dijital para, yüz tanıma ve yapay zekâ sistemiyle nüfusun Çin’deki gibi kontrol altına alınmasını ve bütün bunların eş zamanlı geliştiğini birlikte düşünün..

Adamlar, ne yapacaklarını açıkça söylüyor… Ahmakları da “Bunlar komplo teorisi” diye kandırıyorlar!

Kaynak Yeniçağ: Sadece Türk-İslâm Dünyası mı aşılanıyor? – Arslan BULUT

 

Yazı için 1 yorum yapılmış:

  1. Enthusiast dedi ki:

    Yok canım, bunu da nereden çıkardınız?

    Almanlar da aşılanıyor ve ölebiliyor;

    https://www.yeniakit.com.tr/haber/avrupa-ulkesi-sokta-koronavirus-asisi-olduktan-sonra-olduler-1507138.html

Siz de yorumunuzu paylaşın: