BAZEN KABULLENMEK, DAHA FAZLA RİSK ALMAYI ENGELLER…

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Dikkat: Yazının sonunda ek var!

***

Doç. Dr. Kaan Yılancıoğlu‘ nun tivit dizisi:

Ortada #omicron BA1, BA2 gibi ciddi antijenik drift yapmış varyantlar var! Ölümün ve hastane yatışlarının az olmasını uzmanlar sadece aşılara bağlıyor ama, virüsün şu an gelmiş olduğu nokta ölümlerin ve hastane yatışlarının azalmasının temel faktörlerindendir.

6 ay sonra yeni mRNA aşısı çıkana kadar toplumların neredeyse tamamı hasta olmuş olacak! Sonra ne olacak 4-5. aşılar yapılacak ve zaten gerçekten doğal bağışık olmuş toplumlarda ölümlerin daha az görülmesi aşıların muhteşem başarısına bağlanacak. Yazın bunu..

2 yıl geçti, neredeyse %50 hastalıkla tanıştı 2. ye dönüyor insanlar, ölmüyor ama tekrar hastalanıyorlar aynen influenza gibi! Bu nedir? Endemi ve mevsimsel epidemilerdir. İşin doğal seyrinde 2-3 yılda zaten ölümler azalacak, grip tarzı salgının doğası da budur zaten.

“Survival of the fittest” biyolojinin en temel kanunudur ve bu kanun 2 yıldır işliyor. Salgında geldiğimiz nokta, mRNA değil biyolojinin temel kanununun eseridir bunu unutmayın! Tıp koruyucudur ama olay artık tıbbı aşmıştır! Salt biyolojinin temel kanunları çalışmaktadır.

Herkes bu virüsle tanışacak derken kastımız da budur. Öyle ya da böyle denge aşıdan, tedaviden bağımsız oturacaktır ve oturmaya yakındır. Akşama kadar duyar da kassanız, durum budur ve değişmeyecektir. Bazen kabullenmek, daha fazla risk almayı engeller…

Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1489572155083960323?s=20&t=1_p02ZRbPGS3btitCThw-g

***

EK 1 (4.2.2022): ESAT REVOLUTİONS’un tivit dizisi:

Aşının ne zararı ne demek? Bunu ciddi ciddi söylüyor olamazsınız. “Aşının zararı var” demek sizin nazarınızda sadece aşı olur olmaz ölmekle mi eşdeğer? Genel aşılama böyle hastalıklarda hatalıdır ve faydadan çok zarar getirir, bunu anlamak çok zor değil.

Aşının doğrudan zararları, dolaylı oluşturacağı riskler ve beşeri problemler (iktisadi ve hukuki götürüleri) özelinde ele alınabilir kolaylıkla. “Aşıların yüzde bilmem kaç koruyuculuğu var” argümanı HİÇBİR ŞEY açıklamaya yetmez, bu kadar mı sığsınız gerçekten aklım almıyor.

Gelin anlatayım ben, medikal ölçekte yanlışım varsa Korcan Bey kendisi. Birincisi aşıların doğrudan zararları olabilir. Bir şeye “aşı” dediğiniz anda ab-ı hayat olmaz. Bunu reddetmekteki ısrar çok komik ama karşımızdaki ürün deneysel bir kür, zararlarını bilmiyoruz bile.

Hücre altında spike proteini ürettirerek savunma oluşturma çabasının artı ve eksilerini daha önümüzdeki zamanlarda anlayacağız, tarihte muadili olmayan, uzun süreli meta analizi SIFIR olan bir çalışmadan bahsediyoruz. mRNA teknolojisini eskitme çabası boşa, bu onu ifade etmez

20 senelik klinik deney bu aşıların güvenli olduğu anlamına kesinlikle gelmez yani. Güvenli olsa acil kullanım onayıyla uygulanmazlardı. Yani bu bir risktir ve bunu reddetmek düpedüz cehalettir. Madam Curie ölene kadar yıllarca radyoaktivitenin zararlarını bile anlamadık biz.

Yine de ortada ciddi bir hastalık söz konusu ise elbette risk gruplarında böyle bir kür denenebilir. Ama bunu herkesin mutlaka olması gerektiğine dair yaratılan hava esas sorun. 50 yaş altında %0,01 ölümcül bir hastalık üzerinden insanlar delirtildiler. Bu çok büyük bir yalan.
 
50 yaş altı milyarlarca insan ihtiyacı olmayan, doğrudan zararını görebileceği, dahası ise şimdi anlatacağım ikinci maddede salgını daha tehlikeli yerlere sürükleyebilecek bir uygulamaya hakları gasp edilerek maruz bırakılıyor. Bu bilimsel değil, doğrudan politik bir yaptırım.
 
İkinci sebep şu, aşıların dolaylı etkileri. Karşımızda hipermutasyona meyilli bir viral üsye var ve böyle hastalıklar ASLA genel aşılama ile bitmez, nötralize olmaz. Tarihinde muadili yok. İlk doz aşı yapılırken kimseye “3 ayda 1 aşı olacaksınız” denmedi misal, biliniyordu oysa.
 
Gribi bitirmeye çalışmakla eşdeğer bir tutum bu ve risk grubu olsun olmasın herkesi bu belirsiz küre maruz bırakırsanız baştan beri bitmeyeceği bilinen bir hastalığa karşı, baştan beri bitirmeyeceği bilinen bir metotla savaşa girmiş olursunuz sadece. Dahası hastalığı zorlarsınız.

Hastalığı nasıl zorlarsınız? Mesela aşılar yapay seçilim nedeniyle daha tehlikeli patojenlerin türemesine kapı açar. Çok basit evrimsel biyoloji konusu bu, bir türü yok etmeden baskılarsanız güçlenir. Bunu böyle bir spike aşısı ile milyarlar üzerinde yaparsanız, risk artar.

Kaynak: https://twitter.com/EsatRevolutions/status/1489612113949642762?s=20&t=1_p02ZRbPGS3btitCThw-g

***

EK 2 (5.2.2022): KAAN YILANCIOĞLU “Liyakat 1. layık olma, yaraşma, yaraşırlık, uygunluk. 2. yeterlilik, yetenek. #coronavirus , çocukların aşılanması, aşı, mRNA vs. ile ilgili konularda bir bilgisayar mühendisinin bu kadar yazıyor olması, yukarıdaki tanıma hiç uymuyor. Sorsanız, ülkede liyakat derler…”

“Aynı şey grafik çizen bazı mühendis, vs. kişiler için de geçerli, o kadar güvenleri arttı ki bizimle laf dalaşına giriyor, fikirlerimiz çürütmek için garip garip yollara sapıyor, sonunda da cevabı alıp üzülüyorlar… Ülkede en çok liyakat diyenlerde liyakat SIFIR! Yazık…”

“Herkese cahil diyen kendileri, işin uzmanına rahatça laf yetiştirme hakkını kendinde bulabiliyor! Kimse bu insanlara demiyor alanın değil, zerre bilgin, yetkinliğin yok neden bu kadar konuşuyorsun diye! Liyakat işte budur! Uzmanlığın olmayan alanda ahkam kesmemektir! Cehalet…”

Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1489724966677487616?s=20&t=dO-assxdR9zbTlhpNw8ogA

***

EK 3 (5.2.2022): KAAN YILANCIOĞLU “Aşılar ciddi hastalık önlemede etkili mi? Evet, aşısızlara dikkat. Fakat günlerdir ne diyorum? 50+ve kronik hastalar mRNA anlamlı Tablo; inaktif ile mRNA arasındaki farka dikkat! Gelelim gençlere Tablo; 45 altı çift doz mRNA ile inaktif arası fark var mı? Hayır.”

Resim

“mRNA aşılarının uzun ve orta vade riskleri araştırılmaya devam ediyor ve edecek. Tabloda 45 yaş altında net bir şekilde, inaktif aşılarla mRNA aşıları arasında fark yokken, yeni bir teknolojinin teorik de olsa risklerini neden gençlere yükleyelim? Tüm sorum, sorunum bu! “

Neden gençlere inaktif, yaşlılara buyurun mRNA olun diyemedik? Neden Sinovac, inaktif aşılara tuzlu su muamelesi yapıldı! Tablo mRNA aşılarını kanla canla savunan @drkaracenk beye ait, bana bunu anlatabilir mi? Çocuklara, gençlere mRNA neden lazım, kendi tablosunda cevap var.”

“Biz bunları ifade ettik diye aşı karşıtı olduk! Hadi oradan, benden ne aşı ne bilim karşıtı devşirebilirsiniz! Ömrümü bilime vermişim! Derdim çocuklar ve gençlerin gereksiz risklere maruz bırakılmamasıdır. Tablo okuyan için çok şey söylüyor, buyurun…”

Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1490070787667238917?s=20&t=bcFKLiQZ4eC9OdXfpFcvKw

***

EK 4 (6.2.2022): ESAT REVOLUTİONS

1- Salgının en başında Çin’den geldiği iddia edilen ve sonradan yalan olduğu ortaya çıkan görüntüler nasıl oldu da dünyadaki birçok görsel ve yazılı ana akım medyada kendisine yer bulabildi? Bu görüntülerin teyidini almadan bu korkuyu medya organları sunmaktan neden çekinmedi?

2- “Medyaya güven olmaz” diyebilirsiniz, yeterince adil. Peki aynı medya 2 senedir neden televizyonda aşılara en ufak bir eleştiri bile getiren 1 tane bile bilim insanı çıkarmadı? Yani yumurta bile 50 kere tartışılmışken aşılar hakkında tek kelime kötü cümle duymamanız normal mi?

3- DSÖ (WHO) gibi bir kurum, 8 milyar insanı çalışmaları tamamlanmamış bir aşı ile aşılamaya kalkışırken dünyadaki beşeri krizin buraya geleceğini hiç mi öngöremedi sizce gerçekten? Yoksa bu kasıtlı bir karar mıydı?

4- “Düz dünyacılar” denen insanları ilk ne zaman duydunuz? 2010’dan önce tarih kitaplarından başka bir avuç deliden öte neydiler? Nasıl oldu da sabah programlarına, haberlere çıkacak, dalga geçilecek, Netflix belgesellerini yapacak kadar olay oldular? Neden gözümüze sokuldular?

5- Hipermutasyona meyilli bir üsye’nin aşılamayla bitmeyeceği 90 yıldır bilinmesine rağmen neden aşılar çıktığında kimseye herkesin %100’ünün 3 ayda 1 aşılanacağı söylenmedi? Yani %60-70-90, 1-2-3 doz diye girdiğimiz yol baştan bilinmesine rağmen neden öyle değil gibi davranıldı?

6- Oxford, Harvard ve Stanford’dan konuda uzman üç profesörün Ekim 2020’de hazırladığı ve 14 bin bilim insanının, 40 bin doktorun ve 700 bin vatandaşın 2 ayda imzaladığı deklarasyona neden birkaç ay boyunca internetten erişim sorunu yaşandı birçok yerde?

7- BBC başta olmak üzere neden bütün ana akım medya, haberleri servis edilirken sayı daha korkunçsa sayıları, oran daha korkunçsa (hiçbir şey ifade etmese dahi) oranları kullanmayı tercih etti? Bu ve benzeri yollarla medya neden aralıksız otorite ağzı ile konuştu ve korku saçtı?

8- Kimya doktorası olan Tanzanya Başkanı John Magufuli, PCR testlerinin etkisizliğini gösterip, güvenmediği için aşıları ülkesine sokmayacağını duyurduktan sonra neden 31 Mart 2021’de bilinmeyen bir kalp rahatsızlığıyla öldü ve yerine WEF üyesi Samia Suluhu Hassan getirildi?

9- Konu açılmışken, pozitifte %40’tan fazla hata oranı yapan PCR testleri neden ısrarla bir taciz objesi olarak kullanılmaya devam ediliyor? Aşı olmayanlar acı çekip aşı olmak zorunda kalsın isteyenleriniz var, biliyorum ama bu konuda amacınız götlük de değildir diye umuyorum.

10- Etkinliğinin zararlarından az olduğu bilinen cerrahi maskeler neden ısrarla bir “salgın kostümü” olarak birçok yerde dayatılmaya devam ediliyor? Biliyorum çok seviyorsunuz maskelerinizi ama üzgünüm, sadece çok özel durumlarda kısa süreli etkinlikleri var. Biliniyor bu.

11- Gerçekten ölümcül salgınlar 7/24 reklam kampanyalarına, propagandalara ve korku pompalamasına ihtiyaç duyar mı? Yoksa buna psikolojik operasyonlar mı ihtiyaç duyar? Çok ölümcül bir pandemi kendini hatırlatmak için bu kadar çabayı neden istesin?

12- Mayıs 2020’den beri Tayyip Erdoğan da dahil WEF üyeliği bulunan bütün devlet başkanları neden her fırsatta “Yeni kurulacak Küresel Yönetim Sistemi’nde yer almak için ellerinden geleceklerini yapacakları” yönünde aleni beyanlar veriyor? Var mıydı bu konu gündemde?

13- Gerçekten ortada çok ölümcül bir virüs olsaydı, bütün bu milyarderleri ve devlet başkanlarını topuklarını götüne vura vura gezerken mi görürdük? Yoksa sığınaklarına kaçarlardı da, yüzlerini dahi görmez mi olurduk?

14- Amerika’nın kayıtlara düşmüş şekilde en büyük toprak ağası olan Bill Gates, Bakanlığın beyan ettiği üzere bu sene gerçekten 5 kez “nezaket ziyareti” için mi Türkiye’ye geldi gerçekten? Hakeza başka milyarderlerin birkaç senedir kıyılarımıza çapa atması sevgiden mi?

15- Baştan beri bitmeyeceği bilinen bir salgına karşı, bitirmeyeceği yine baştan beri bilinen bir tedavi metoduyla neden savaşa sokulduk? Bunun ekonomi/sağlık/eğitim özelinde devasa sorunlar çıkarmasına ve kapanması çok zor toplumsal çatlaklar oluşturmasına neden müsaade edildi?

16- 2 senedir neden ölüm kayıtları ve verileri açıklanmıyor ve neden bunları mezarlık kayıtlarından falan hesapla çıkarmaya çalışıyoruz? 2 senede 160 milyon ölmüş ve bunların kayıtlara göre 5,5 milyonu Covid iken neden insanlar sadece Covid’den ölüyormuş gibi davranılıyor?

17- Neden Covid ölümleri açıklanırken ısrarla demografi gündeme getirilmiyor ve ölenlerin yaklaşık %93’ünün 65 yaş üstü ve ağır kronik hastalığı olan 50 yaş üstü olduğu dillendirilmiyor? Yani 200 ölenin yaklaşık 190’ı bu grupken neden herkes büyük risk altında gibi davranılıyor?

18- Tedavilerde hiçbir etkinliği olmayacağı baştan beri bilinen ve dillendirilen Favipiravir gibi birçok ilaç neden protokol gerekçesiyle aylarca 8-8 gibi yüksek dozlarda hastalara verildi ve neden etkinliği olmayan birçok tedavi ısrarla yoğun bakımlarda kullanıldı, kullanılıyor?

19- Haricen bunun aksine Ivermectin gibi Covid etkinliği ortaya konmuş ve öncesinde milyarlarca insanda kullanılmış bir ilaç, neden bizzat FDA tarafından “at ilacı” diye karalandı ve neden doğrudan ciddi bir yan etkisi olmamasına rağmen bu ilacın Türkiye’de satışı yasaklandı?

20- Esin Şenol, Mehmet Ceyhan gibi uzmanlar başta olmak üzere birçok (özellikle) doktorun Mayıs 2020 tarihine kadarki birçok beyanı ile aynı konuda sonraki beyanları neden taban tabana çelişiyor? Arada ne değişti? 90 senelik ilgili bilimlerin değişmediği kesin.

21- Madem öyle, birazcık komploya girelim. Aşağıdaki arkadaşın Nisan 2019 ve Mart 2020’deki bu entry’leri neden ve nasıl bu kadar tutarlı şekilde yaşananlarla çok öncesinden paralellik gösterdi?

eksisozluk.com/entry/89397599

eksisozluk.com/entry/103383552

22- Bu enteresan abla neden Eylül 2019’da gördükleri karşısında böylesine bir delilik yaşadı? Ve de yine neden söylediği her şey bu kadar tutarlı çıktı?

23- Yakın yıllarda aynı çerçevede dönen daha çok video ve paylaşım var fakat uzatmayayım, hadi şu son olsun. Biraz daha eskilerden bu. Harry Vox’un 2014’teki şu videosu neden yaşananlarla bu denli paralellik gösteriyor?

24- 2019 senesinde neden birçok devlet “yeni teknoloji influenza aşılarının uygulanması” konusunda genelge ve yönetmeliklere imza attı? “Aşı”, “pandemi” ve “aşı karşıtı” gibi kelimelerinin tanımı 2019-2020 arasında, birçoğu salgından önce ana sözlüklerde neden değiştirildi?

25- Dünyanın en zenginleri gözlerimizin önünde milyarlarca dolarlık lobicilik faaliyetleri yaparak Amerikan Başkanlarını bile seçerken, bu insanların devasa kurumları bize bırakacaklarını size düşündüren nedir cidden? Kurum güveniniz içindeki bir avuç bilim insanına mı dayanıyor?

26- MP’dan kıçı kırık 30 milyon TL kazandığınızda bile 1000 tane akrabanız çıkarken, bir saniye oturup 200 milyarınız olmasının ne anlama geldiğini neden hiç düşünmüyorsunuz? Bu ölçekte bir paranın getireceği bağlantı gücünün ve dünya siyasetine etkisinin farkında mısınız cidden?

27- Bir insanın milyarder olabilmesi için kötücül bir sosyopat olması gerekirken (kimse iyi birine o gücü yar etmez emin olun), birinin milyarder ve iyi olabileceğini size düşündüren nedir? Temiz kıyafetler mi? Ya da dahası, kötü olmasının mümkün olmadığını düşündüren nedir?

28- Bütün sosyal medya platformları “bilgi kirliliğini engellemek” adı altında özgür düşünce ile taban tabana çelişecek ciddi uygulamaları neden yapıyor? Örneğin Twitter neden “Aşı olanlar hastalığı bulaştırabilir” gibi bilimsel bir gerçeği dillendirenleri banlayacağını söylüyor?

29- İnsanlar nasıl oldu da dünya nüfusunun %30-40 arasının düz dünyacı ve aşı karşıtı olduğuna ikna oldular? Türkiye’de 2018’de çocukluk aşılarına karşı olduğunu bilinen sadece 23 bin kişi varken bu “patlama” neye dayanıyor? Yahut var mı bu “patlama” gerçekten?

30- Şu anda aşıları eleştirmeyi aklının ucundan bile geçirmeyen sağlık sektörü neden anormal çalışma saatlerine, anormal çalışma koşullarına ve psikolojik bir baskıya çok uzun süre maruz bırakıldı ve yine neden 2021 Temmuz’a kadar istifaları yasaklanarak göz göre göre delirtildi?

Kaynak: https://twitter.com/EsatRevolutions/status/1490106584571256833?s=20&t=DpKFc2xE01U0TK1I__s-cQ

***

EK 5 (7.2.2022): KAAN YILANCIOĞLU “İsrail aşılamada dünya lideri değil lütfen yanlış bilgi verilip algı oluşturulmasın, denilmeye başlandı! O zaman %70 aşılanmış 9 Milyonluk İsrail ile dünyanın en iyisi %90 aşılanmış 10 Milyon nüfuslu Portekiz ‘in vaka ve ölümlerini karşılaştıralım, fark?…

ResimResim

Portekiz booster/tekrar dozu yüzdesi >50

Resim

Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1490439006718472193?s=20

***

EK 6 (7.2.2022): ERİC TOPOL “South Korea is in the midst of a major Omicron new case surge, with 86% of its population 2-shot vaccinated, 54% boosted, and other mitigation efforts. Their suppression of severe disease outcomes to date is impressive”

Resim

Kaynak: https://twitter.com/EricTopol/status/1490505381491056641?s=20

***

EK 7 (7.2.2022): KAAN YILANCIOĞLU “Aşılar ciddi hastalık önlemede etkili mi? Evet, aşısızlara dikkat. Fakat günlerdir ne diyorum? 50+ve kronik hastalar mRNA anlamlı Tablo; inaktif ile mRNA arasındaki farka dikkat! Gelelim gençlere Tablo; 45 altı çift doz mRNA ile inaktif arası fark var mı? Hayır.”

Neden gençlere inaktif, yaşlılara buyurun mRNA olun diyemedik? Neden Sinovac, inaktif aşılara tuzlu su muamelesi yapıldı! Tablo mRNA aşılarını kanla canla savunan @drkaracenk beye ait, bana bunu anlatabilir mi? Çocuklara, gençlere mRNA neden lazım, kendi tablosunda cevap var.”

“Biz bunları ifade ettik diye aşı karşıtı olduk! Hadi oradan, benden ne aşı ne bilim karşıtı devşirebilirsiniz! Ömrümü bilime vermişim! Derdim çocuklar ve gençlerin gereksiz risklere maruz bırakılmamasıdır. Tablo okuyan için çok şey söylüyor, buyurun…”

Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1490070785301614595?s=20

***

EK 8 (7.2.2022): KAAN YILANCIOĞLU “Liyakat 1. layık olma, yaraşma, yaraşırlık, uygunluk. 2. yeterlilik, yetenek. #coronavirus , çocukların aşılanması, aşı, mRNA vs. ile ilgili konularda bir bilgisayar mühendisinin bu kadar yazıyor olması, yukarıdaki tanıma hiç uymuyor. Sorsanız, ülkede liyakat derler… #COVID19 twitter.com/say_cem/status

“Aynı şey grafik çizen bazı mühendis, vs. kişiler için de geçerli, o kadar güvenleri arttı ki bizimle laf dalaşına giriyor, fikirlerimiz çürütmek için garip garip yollara sapıyor, sonunda da cevabı alıp üzülüyorlar… Ülkede en çok liyakat diyenlerde liyakat SIFIR! Yazık…”

“Herkese cahil diyen kendileri, işin uzmanına rahatça laf yetiştirme hakkını kendinde bulabiliyor! Kimse bu insanlara demiyor alanın değil, zerre bilgin, yetkinliğin yok neden bu kadar konuşuyorsun diye! Liyakat işte budur! Uzmanlığın olmayan alanda ahkam kesmemektir! Cehalet..”

Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1489724966677487616?s=20

***

EK 9 (7.2.2022): KAAN YILANCIOĞLU “Canlıyı anlamak yaşam bilimlerinin amacıdır. Bilgisayar bilimlerindeki gibi 1 0 ile çalışmaz canlılık. Fayda ve zarar net hesabı söz konusu değildir, biz de zarar yıllar sonra ve farklılaşan durumlara göre ortaya çıkabilir, bu sebeple gözlemler yıllar sürmelidir.”

Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1490008714564276227?s=20

Hekim değiliz tedavi konuşmayalım! Fakat sizler Moleküler Biyolog ve Genetikçi misiniz zerre bilginiz olmayan, moleküler biyolojinin alanı olan kompleks mRNA aşılarını konuşuyorsunuz? Bir moleküler biyoloğun mRNA aşıları ile ilgili konuşmasından doğal ne olabilir? #COVID19

Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1489956060932849667?s=20

Eskiden bilim insanlarının tamamı filozoftu, düşünürdü. Şimdi ise çoğu teknisyen oldu, sadece uyguluyorlar…

Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1489888076474245123?s=20

“Grafik koyuyoruz orası şöyle burası böyle, makale koyuyoruz yok preprint CI şöyle böyle, bilim insanı tag ediyoruz o da bilim insanımı! Evet makale de, bilim insanı da hatta bilim de siz nasıl isterseniz öyle… Bağnazdan, önyargılıdan, sabit fikirliden bilim insanı olmaz…”

Kaynak: https://twitter.com/drkaanyl/status/1489634327336038403?s=20

***

EK 10 (7.5.2022): AARON GİNN “Bill Gates admits that shutting down schools was a bad call; it didn’t stop case growth and the education deficit will take years to recover from. Lockdown skeptics were right again and punished for it.”

Beyefendi, okulları kapatmanın kötü bir karar olduğunu, vaka büyümesini durdurmadığını ve eğitim açığının iyileşmesinin yıllar alacağını kabul ediyor. Bunları baştan söyleyenler cezalandırılmışlardı ama haklı oldukları anlaşılıyor.

Kaynak: https://twitter.com/aginnt/status/1523024004763635713?s=20&t=U8uwWAKZ-nOrqDB7T6lpEQ

***

EK 11 (7.5.2022): MARTİN KULLDORF “After pushing covid lockdowns, @BillGates admits that he and his foundation experts “didn’t understand that it’s a fairly low fatality rate and that it’s a disease mainly of the elderly”; basic facts known in early 2020. He should stay away from public health.”

ERİCH HARTMAN “Absolute and total ass covering bullshit from Bill Gates. We KNEW the IFR from COVID was low, and we KNEW it targeted the elderly in early Spring 2020. We cannot let these people pretend like this is new. They broke the world, and must be held accountable.”

Kaynak: https://twitter.com/MartinKulldorff/status/1522963653103955969?s=20&t=U8uwWAKZ-nOrqDB7T6lpEQ

Kaynak: https://twitter.com/erichhartmann/status/1522380811282038784?s=20&t=U8uwWAKZ-nOrqDB7T6lpEQ

***

Siz de yorumunuzu paylaşın: