RAFİNE UN/RAFİNE ŞEKER/RAFİNE TUZ/RAFİNE YAĞLAR

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Prof. Dr. Canan Karatay‘ ın yazısı:

RAFİNE UN/ RAFİNE ŞEKER/RAFİNE TUZ/RAFİNE YAĞ

BİR:VÜCUDUMUZDA KRONİK İNFLAMASYONU-YANGIYI-ALEVLENMEYİ BAŞLATAN SUÇLU DÖRTLÜDÜR.

İKİ: HER ORGANİZMADA MİKROPSUZ ALEVLENME HÜCRE DÜZEYİNDE BAŞLAR..

ÜÇ: ‘Corn Syrup Is More Toxic Than Refined Sugar, Researchers Conclude January 21, 2015

Dr. Robert Lustig, Professor of Pediatrics in the Division of Endocrinology at the University of California, has been a pioneer in decoding sugar metabolism

DÖRT: TRANSYAĞLAR KALP KRİZİ-KANSER NEDENİDİR !

Katı yağlardan daha fazla zararlıdırlar. HARVARD SCHOOL OF PUBLIC HEALTH.

 Mozaffarian D., et al. Transfatty acids an cardiovascular heart disease. Curr Atherosclerosis Rep, 2007

Mozaffarian D., et al. Transfatty acids and cardiovascular disease. N Engl J Med, 2006

BEŞ: KOLESTEROL İLAÇLARI ŞEKER HASTALIĞI YAPIYOR!

ANTİDEPRESAN İLAÇLAR ŞEKER HASTALIĞI YAPIYOR!

Xia F., et al. Inhibition of cholesterol biosynthesis impairs insulin secretion and voltage-gated calcium channel function in pancreatic beta-cells. Endocrinology 2008;149:5136-45.

Sukhija R., et al. Effect of statins on fasting plasma glucose in diabetic and nondiabetic patients. J Invest Med 2009;57:495-9.

Ray KK.et al. Statins and All-Cause Mortality in High-Risk Primary Prevention. Arch Intern Med. 2010;170(2):1024-1031.

ALTI: İNSÜLİN ve ŞEKER İKİLİSİ TANSİYONU YÜKSELTİR, KALP KRİZİ-FELÇ, KANSER NEDENİDİR.

YEDİ: WHO-DSÖ BİLE, 11 Ekim 201 6, ŞEKERE SAVAŞ AÇTI! LANCET 22 EKİM.

WHO ile ilgili görsel sonucu                                 

ORGANİZMALARDA, BEDENLERDE ALEVLENME BAŞLATTIĞI İÇİN.    KRONİK İNFLAMASYONU BAŞLATTIĞI İÇİN. KRONİK İNFLAMASYONU ÖNLEMEK, METABOLİK SENDROMU, İNSÜLİN DİRENCİNİ, ŞEKER HASTALIĞINI, KANSERLERİ , KALP KRİZİNİ,  ALZHEIMER HASTALIĞINI, PARKİNSON HASTALIĞINI ÖNLEMEK AMACIYLA.

SEKİZ: Adipose Tissue (İÇ ORGAN VE VÜCUT YAĞLARI, BİRİKMİŞ YAĞLAR DEPO OLMUŞ TRİGLİSERİDLERDİR , YANİ) Is an Endocrine Organ: Its Function in Health and Disease

Adipose tissue is the largest endocrine organ in the body and secretes hormones and cytokines, which are largely proinflammatory. Adiponectin — the antiinflammatory, proinsulin-sensitizing hormone from fat — is decreased with excess visceral adiposity, which further contributes to the proinflammatory state. Secretion of hormones and cytokines from adipocytes is primarily regulated by adipose tissue macrophages in a paracrine fashion. Inflammatory adipokines and free fatty acids lead to every component of the metabolic syndrome.

Trayhurn P, Wood IS. Br J Nutr. 2004;92:347–355

Eckel RH, et al. Lancet. 2005;365:1415–1428.

Lyon CJ, et al.   Endocrinology. 2003;144:2195–2200

DOKUZ: SAĞLIKLI OLAN BİR ORGANİZMADA, KİLOLU OLSUN ZAYIF OLSUN SORUN DEĞİL: YANGIN, YANİ ALEVLENME YANİ KRONİK İNFLAMASYON BAŞLATILMAYACAK! BAŞLAMIŞ İSE DE GÖBEKTEKİ YANGIN SÖNDÜRÜLECEK!

GÖBEKTEKİ YANGINI BAŞLATANLAR: 1. SİGARA, 2. ALKOL, ŞEKER, 3, RAFİNE UNLAR, TRANSYAĞLAR, 4. RAFİNE TUZLAR., 5. RADYASYONLAR, 6. ELEKTROMANYETİK ALANLAR, 7. ENDÜSTRİYEL YİYECEK VE İÇECEKLER, 6. ERKEKLERİN 50-60 YAŞINDAN SONRA YAYGIN OLARAK KULLANILMAKTA OLAN, BİLMEM NE İLAÇLARI, SİZ ANLADINIZ!

Prof. Ahmet Rasim Küçükusta, Dr. Yavuz Dizdar, Prof. Canan Karatay, organizmalarda, yangının başlatılmaması ve başlamış olsa dahi bir an önce sönmesi  için çaba sarf edip duruyorlar. Böyle bir uğraşı böyle bir mücadele, yazılan her kitap, her türlü görsel  konuşmalar, bilimsel  değilmiş efendim!  Size ne? Size mi kaldı eleştirmek?

BİR ORGANİZMANIN TEMEL FİZYOLOJİK ÇALIŞMASINI ANLATMAK, HALKIN ANLAYACAĞI ŞEKİLDE KONUŞMAK ZAVALLI, BÖÖÖÖYÜK ADAMLARIN İFADELERİNE  BAKARSANIZ, ŞARLATANLIK OLUYORMUŞ EFENDİM!

AÇIK OTURUMMUŞ EFENDİM! ORALARDA TARTIŞILMASI GEREKİRMİŞ EFENDİM!

VAH VAH !

AÇIK OTURAMA katılmış olanlar ya da KATILACAKLAR KİMLER OLABİLİRMİŞ BİR BAKALIM:

BİR: İSVİÇRE’DE İLAÇ FİRMASINDA ÇALIŞMIŞ OLAN BİR FARMAKOLOJİ PROFESÖRÜ. (halkın sağlığını mı düşünecek?)

İKİ: UN VE EKMEK ÜRETEN FİRMANIN YÖNETİM KURULUNDA OTURAN, O EKMEKLERİ ÖNEREREK, O EKMEKLERİ YEDİRİP HATTA İKRAM EDİP, DİYABET HASTALIĞI HAYAT BOYU DEVAM EDER DİYEN, BİR DİYABET PROFESÖRÜ. (şeker hastasının sağlığını mı düşünecek ?)

ÜÇ: EN SON, ROMATOİD ARTRİT İLAÇ DENEMELERİ SONUCU, GAYET İYİ BİLDİKLERİ HALDE, HASTALARDA KALP YETERSİZLİĞİ GELİŞİNCE ONLARI HASTAHANEYE BİLE YATIRMAYAN, SONUÇLARI NEGATİF ETKİLER DİYE HASTALARI ORTA YERDE KENDİ BAŞKALARINA BIRAKAN, VE YALNIZ İLAÇ FİRMALARIN HAZIRLAMIŞ OLDUĞU KILAVUZLARI BİLİMSEL ÇALIŞMA OLARAK ALGILAYAN ZAVALLI HEKİM VE PROFESÖRLER.

KARGALAR BİLE GÜLER, KILAVUZU KARGA OLANLARA!

GÖRÜYORUZ İŞTE NE HALDELER !

İNSANLAR BİLİNÇLENİYOR, İNSANLAR SORGULAMAYA BAŞLADILAR DİYE, HUZURLARI KAÇTI, DELLENİYORLAR!

ORGANİZMADAKİ YANGINI YA DA ALEVLENMEYİ SÖNDÜRMEYE ÇALIŞAN, BAĞIMSIZ, GERÇEK BİLİM İNSANLARINA, SALDIRMAKTAN BAŞKA BİR UĞRAŞLARI YOK. ÇARESİZLER!

200-300 DOLARA SATILAN VE EDİTÖRLÜK YAPTIĞI ÜÇ KİTAP İÇİN, NE KADAR ÜCRET ALDI ACABA, MERAK KONUSU DEĞİL Mİ?

KİTAP EDİTÖRLÜĞÜ ANCAK BİR PARA KARŞILI YAPILAN BİR HİZMETTİR!

EDİTÖRLER, BİR KİTABI YAYINA HAZIRLAMA, AMACIYLA PARA KARŞILIĞI HİZMET VERİRLER! TABİİ Kİ EMEKLERİ BÜYÜKTÜR, GÖRGÜ VE DENEYİMLERİ ÖNEMLİDİR.  O KADAR !

HİÇ BİR EDİTÖR, EDİTÖRLÜK YAPTIĞI KİTAPLARA BENİM KİTAPLARIM DEMEZ-DİYEMEZ ! DEMEMELİDİR AYIPTIR, GÜNAHTIR, İNSANLARLA DALGA GEÇMEKTİR! BİLİMSELLİKLE ALAKASI DA YOKTUR!

ANCAK GÜLERİZ, AĞLANACAK HALİMİZE!

GÖBEKTEKİ ALEVLER SÖNDÜRÜLECEK EFENDİM!

BAŞKA ÇAREMİZ YOK, SAĞLIĞIMIZA KAVUŞMAK İÇİN.

TARAMALAR YA DA ERKEN TEŞHİS TUZAKLARIYLA SIK SIK RADYASYON ALMAK DA GÖBEKTEKİ, DAMARLARDAKİ, TÜM HÜCRELERDE BAŞLAMIŞ OLAN YANGINI DAHA DA ALEVLENDİRİYOR! BİRAZ VİJDAN RİCA EDİYORUZ!

ERKEN TEŞHİS BÜYÜK BİR ALDATMACADIR!

ÖRNEĞİN MAMOGRAFİDE HER HANGİ BİR GÖRÜNTÜ ORTAYA ÇIKMIŞ İSE ‘IT IS ALREADY TOO LATE’ DİR!

GERÇEK VİJDANLI HEKİMLERİN GÖREVİ HÜCRE DÜZEYİNDE BİR VÜCUTTA YANGIN YA DA ALEVLENMEYİ, BAŞLATMAMAK, YA DA SÖNDÜRMEK OLMALIDIR!

SON SÖZ: BAŞTA KANSER OLMAK ÜZERE, BÜTÜN DEJENERATİF KRONİK HASTALIKLAR GENETİK DEĞİLDİR, HEPSİ DÜZELİR VE İYİLEŞİR, HAYAT BOYU SÜRECEK DİYE KORKUTUP, İNSANLARIN YAŞAMLARINI ZİNDANA ÇEVİRMEYE KİMSENİN HAKKI YOKTUR!  KANSER DE DİĞER HASTALIKLAR DA İYİLEŞİR EFENDİM!

YANGINI VİJDANLI HEKİMLERİMİZ VE BİLİNÇLİ İNSANLARIMIZ SÖNDÜRÜR, VE DE SÖNDÜRECEKTİR EFENDİM.

İMAMI AZAM DİYOR Kİ: EĞER BÜTÜN OKLAR SİZE GELİYORSA, BİLİNİZ Kİ SİZ HAKLISINIZ!

GERİSİ LAFÜ GÜZAF! ÇÜNKÜ ONLAR, GÖZLERİ VAR GÖRMEZLER, KULAKLARI VAR DUYMAZLAR

BİR MIT SUNUMUNU İLE BİLE ALAY EDEBİLİYORLAR!

MIT TOPLANTILARINA, ÖRNEĞİN ‘IN GROUP’ TOPLANTILARI ADI VERİLİR. EN ÜST DÜZEYDE OLAN BİLİM ADAMLARI, KÜÇÜK GRUPLAR HALİNDE, BİR ODADA TOPLANIR, BULUŞ VE GÖRÜŞLERİNİ , SONUÇLARINI TARTIŞIRLAR.

BU TOPLANTILARDA İLAÇ FİRMALARI YOKTUR. BİLİM ADAMLARI KAHVELERİNİ PARA ÖDEYEREK ALIRLAR…YALNIZ KAHVE İÇİLİR VE BİLİMSEL TARTIŞMALAR BÖYLE BİR ATMOSFERDE YÜRÜTÜLÜR.

 

 

 

Siz de yorumunuzu paylaşın: