TAVUK ZİNCİRİNİN KORKUNÇ YÜZÜ!

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Keşke asıl mesele küflenmiş ve son kullanma tarihleri geçmiş tavukların kullanılması ve hijyen kurallarına riayet etmeme olsaydı…

***

Her gün milyonlarca insanın ziyaret ettiği dünyaca ünlü fast food zincirinin başı, sosyal medyada paylaşılan bir videoyla dertte. Hazırladığı tavuk yemekleri ile bilinen markanın ABD’deki çalışanının çektiği videoda küflenmiş ve son kullanma tarihi geçmiş tavukların kullanıldığı ve hijyen kurallarını ihlal ettiği görülüyor.

Türkiye’de de müşterinin karşısına çıkan dünyaca ünlü tavuk fast food markasının yakın zamanda ortaya çıkan videosu YouTune’da izlenme rekorları kırdı. İngiltere’nin çok satan gazetelerinden Daily Mail’de de yer alan videoda, Amerika’da bulunan zincirin şubesinde çalışanların yemekleri hazırlarken hijyen kurallarını yok saydığı görülüyor.

“BUNLARI NEDEN AYIRIYORUZ Kİ…”

Lokantada çalışan bir kadının cep telefonuyla çektiği videoda son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin kullanıldığı ve üzerinde küf olan tavuk etlerinin kızartılarak tüketiciye sunulduğu gözler önüne seriliyor. Videolardan birinde süresi geçmiş bir ürünü yerleştiren çalışanlar, “Bunları neden ayırıyoruz ki. Zaten hepsini öyle ya da böyle kullanacağız” ifadesini kullanırken görülüyor.

Videonun ne zaman çekildiğine dair bir açıklama yapılmazken, marka konuyla ilgili bir soruşturma başlatıldığını duyurdu. Bazı yemeklerin pişmeden önce pis suyla yıkandığının gösterildiği video ile ilgili yetkililer soruları yanıtsız bıraktı.

Kaynak: http://www.mynet.com/haber/dunya/tavuk-zincirinin-korkunc-yuzu-kuflenmis-etler-son-kullanma-tarihi-bile-gecmis-3273665-1

Siz de yorumunuzu paylaşın: