HAZIR GIDADA ÖLÜMCÜL BAKTERİ ŞOKU

Yazı Fontunu Büyült Yazı Fontunu Küçült Yazı Fontunu Sıfırla
kasa fişi

Dünyaca meşhur Kellogg firması Honey Smacks Cereal isimli ürününü Salmonella bakterileri bulaşmış olabileceği endişesiyle piyasadan çektiğini açıkladı (1).

Böylece hazır gıda endüstrisinin “steril ürünlerinin”, mikroplu, hastalık yapar, sakın yemeyin diye çamur attığı açıkta satılan yiyecek ve içeceklerden daha tehlikeli olduğu bir kere daha gözler önüne serildi.

İnsanların binlerce senedir afiyetle yiyip içtikleri gıdaların “mühendislik bilimi” ve “teknoloji” yüzünden bozulmaya başladığına inanıyorum.

Çığ gibi artan kronik hastalıkların en önemli sebebi işlenmiş un, şeker, trans yağ ve katkı maddeleriyle üretilen “mühendislik ürünü” paketlenmiş, gıdalardır.

Steril diye piyasaya verilen ama içlerinde ölümcül enfeksiyonlara yol açan bakteriler tespit edildiği için marketlerden toplatılan ürünlerden birkaçını hatırlatmak isterim (2, 3, 4, 5, 6).

Kaynaklar:

1. https://www.prnewswire.com/news-releases/kellogg-company-voluntarily-recalls-honey-smacks-cereal-due-to-possible-health-risk-300666726.html?tc=eml_cleartime

2. http://ahmetrasimkucukusta.com/2017/03/19/yazilar/tip-yazilari/beslenme/hazir-gidalarda-olumcul-listeria-bakterisi-tehlikesi/

3. http://ahmetrasimkucukusta.com/2018/02/02/hakkimda/skandal-o-sutlerde-olumcul-bakteri-soku/

4. http://ahmetrasimkucukusta.com/2017/03/26/hakkimda/paketlenmis-peynirde-tehlikeli-koli-bakterisi-cikti/

5. http://ahmetrasimkucukusta.com/2018/01/14/ordan-burdan-havadan-sudan/bakterili-bebek-mamasi-panik-yaratti/

6. http://ahmetrasimkucukusta.com/2017/06/10/abur-cubur-ivir-zivir/cikolata-devinde-olumcul-bakteri-soku/

Yazı için 1 yorum yapılmış:

  1. Füsun dedi ki:

    Bizim eve asla asla asla girmezz

Siz de yorumunuzu paylaşın: